25 de saptamani

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carola spune:

va multumesc din suflet pentru vorbele bune. nu imi ramane decat sa sper ca poate exista o minune. bebele este intubat si ventilat. merg din 3 in 3 ore la el si ii dau o lingurita cu lapte.
nici nu stiu cum sa procedez. incerc sa nu ma atasez prea mult de el pentru a nu fi si mai dezamagita sau sa cedez psihic. medicii nu ii dau sanse si ma sfatuiesc sa nu imi fac sperante. incerc sa fiu realista. exista mari si multe riscuri chiar si daca iese din spital.

de el se ocupa doamna Roxana Culcer care m-a asigurat ca face tot ce tine de ea si ca au tot ce le trebuie.

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eveline spune:

Carola, Dumnezeu sa va ajute!

23+ si mamica de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chichiutza spune:

Carola Roxana Culcer e foarte draguta! Sunt convinsa ca va face tot ce tine de ea! Sa va ajute DD!

Cristina 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Carola, nu cred ca poti sa nu te atasezi de el. E parte din tine si are nevoie de tine acum mai mult ca oricand. Du-te cati poti de des la el, vorbeste-i, daca te lasa atinge-l (pune-ti un deget in palma lui, sa vezi cum va strange si cata forta are desi il vezi asa de mic).

Eu cand am nascut medicul neonatolog mi-a spus "primele trei saptamani sunt critice, apoi vedem". Tu dupa o zi nu poti sa spui nimic.....fiecare ora care trece inseamna o lupta castigata pt el. Va dura pana o sa il vezi ca va respira singur (fetita mea nascuta la 29 de saptamani a stat cu mascuta de oxigen 3 saptamani). Important e ca clinic sa fie sanatos.

Gandeste pozitiv. Stiu ca e greu....ti se pare ca mergi acum pe un drum care nu are capat, dar Dumnezeu face minuni!




Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

daca aveti informatii, spuneti-mi si mie care este procedura in astfel de situatii. trebuie sa ii fac certificat de nastere? concediul pe care il iau este cel medical? exista vreo proccedura pentru astfel de nasteri?

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

carola ii faci certificat de nastere in mod normal cu adev de la spital, iar concediu este postnatal. se aplica aceleasi reguli chiar dc e prematur nascut...si desi stiu ca ti-e frica sa te atasezi de el, fii alaturi de el cat poti, managaie-l daca iti dau voie, e important sa te simta alaturi...in ceea ce priveste faptul ca ti-au spus ca sunt sanse minime, asa se procedeaza la muncipal, e tactica lor pt a nu fi acuzati in caz de ceva...nu iti zic ca va fi totul perfect dar fi optimista...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bells spune:

Carola, sa va dea Dumnezeu tie putere si curaj si minunei tale multa sanatate, sansa la viata, o viata sanatoasa. Ne rugam pentru voi in fiecare clipa, toate fetele de la odisee. Dumnezeu sa va ajute!

Ioana, 25+ RAISA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maitreyi spune:

carola cand mergi la el vorbeste-i, canta-i - el te simte, ca atunci cand era in burtica, si lupta. are nevoie de tine si de puterea pe care tu i-o poti da. fii puternica pt el caci are nevoie de tine! suntem alaturi de voi si ne pt micut!

este primul bebelus al odiseei noastre

-----

Mami de roza + 24 s
MINUNEA DE LA DOAMNE-DOAMNE

Slava Tie, Doamne!

The colder the winter the warmer the spring

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oramona spune:

Carola, sper ca sunteti bine. Toata ziua m-am gandit la voi. Multa putere sa luptati. Noi ne rugam pentru voi.


mamica de fetita si 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns office spune:

Carola multa sanatate baietelului tau si tie multa credinta si curaj! sa fie totul bine!

Tina, cu(28+) si mamica de Iulia Maria (24.02.2008)
http://lmtf.lilypie.com/RKoDp2.png

Mergi la inceput