25 de saptamani

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui carola

Va multumesc pentru cuvinte.

David Stefan se afla langa strabunicul lui impreuna cu o masinuta in miniatura, la fel ca si el si sicriasul alb.

www.flickr.com/photos/carola456/

"Pentru orice femeie exista un barbat care s-a saturat sa se culce cu ea" Alfie


Carola condoleante!
Imi pare rau din tot sufletul. Sunt multe lucruri de neinteles pe lume. Poate acolo sus, in lumea ingerasilor, David si Alma se joaca impreuna pe norisori. E singurul gand care poate consola acum. Te imbratisez si ma rog ca Dumnezeu sa iti dea putere sa mergi mai departe.
David Stefan, fie-ti somnul lin si ingerii aproape!

_
www.glitter-graphics.com/users/monika21m" target="_blank">Monica, mami de Claudiu si Luana - Sunt o mica printesa
Adun cioburi de fericire. Poate candva isi vor da mana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

m-am uitat in calendarul ortodox pe anul asta sa vad ce a fost in 26.06.2010 ziua in care a murit David. am constatat cu uimire ca a fost "pomenirea Preacuviosului Parintelui nostru David cel din Tesalonic".

mamica de ingeras David Stefan

www.flickr.com/photos/carola456/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Carola imi pare tare rau ca numai azi am citit pentru prima data postarile tale... as fi vrut sa iti fiu alaturi in toata aceasta lupta in care micutul David se agata de viata. Pot sa iti spun ca ai avut un luptator si asa trebuie sa il vezi si tu.
Sa sti ca ti-am inteles toate traile tale, pt ca si eu am trait asta in urma cu atat de putin timp... de fapt chiar azi sunt 2 luni de cand printesa mea a plecat la cer, dupa doar 12 zile de viata. E foarte greu sa traiesti dupa o astfel de pierdere, dar sa sti ca in foarte mare masura depinde de tine. Sa sti ca ingerasul tau e fericit doar daca tu poti sa ii zambesti si sa ii trimiti un zambet si un pupic la cer. Si eu dupa ce a murit fetita mea am citit pe internet semnificatia numelui ei: Slujitorul Domnului sau Dumnezeu este puternic.
Iti doresc multa putere si sa sti ca nimic nu e intamplator si chiar daca sufletul nostru e ravasit toate se intampla cu un anume scop.
Daca vrei sa vb e suficient sa imi trimiti un mesaj privat, oricand cu mare placere ai in mine un sprijin.


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si decedata la 12 zile, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare
Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra http://www.organizatiaemma.ro/node/590

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carola spune:

maine se implinesc 4 luni de cand David este ingeras. inca simt durerea pierderii si sunt foarte sensibila la discutiile altor persoane despre copii. din pacate (sau din fericire pentru ei) nu inteleg si se uita ca la o ciudata la mine.

inca nu am aflat care este cauza care a determinat toata aceasta pierdere. despre psihic nu vorbesc, fizic ma simt destul de slabita si am dureri in partea dreapta. maine merg la medic.

www.flickr.com/photos/carola456/
http://daxsax.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns p@ulici spune:

Din pacate o data cu trecerea timpului lumea nu te intelege, nu poate accepta ca inca mai suferi si rana e vie, durerea e mare si inca echilibrul nu s-a gasit. Acum 1 ora vorbeam cu o prietena, de varsta mamei, care la inmormantarea fetitei mele mi-a spus ca sa nu ma surprinda ca peste un timp lumea va zice "uite ca nu a trecut peste" desi in acele momente imi zicea "imi pare rau, stiu ca e greu", iar pe la spate "saraca de ea" atunci nu i-am dat dreptate, acum ii dau. Stiu cat e de greu, stiu cat e de neplacut si de chinuitor, insa prea multe nu stiu daca voi reusi, insa eu pe un alt forum chiar ieri am incercat si sper sa reusesc sa fac lumea sa inteleaga sau daca nu poate macar sa accepte durerea unor parinti care isi pierd copil. E ceva ... greu de inteles pentru ceilalti.

Imi pare tare rau Carola, iti doresc multa putere si incearca sa accepti ceea ce s-a intamplat, doar asa vei putea invata sa mergi mai departe.

Ingerasului tau zbor lin printre (*)


Gena MTHFR Mutatia A1298C Genotip HOMOZIGOT Tratament: Clexane 0.4, Utrogestan 2/zi, O fetita nascuta prematur si devenita ingeras la 12 zile 12h 55 min, Supravegheata de dr. Heim Manuela Satu Mare

Avem un ingeras care ne vegheaza de sus... Este fetita noastra Gabriela Catalina 27.04-09.05.2010
Povestea ta printesa...povestea noastra O viata ... nascuta din doi

Mergi la inceput