"LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**172**"

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns veron1ca spune:

Ne bucuram ca v-au placut pozele noastre

http://flickr.com/gp/37812378@N03/VF07D1

mami Vero & printesa Andreea Diana 6.04.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui veron1ca

Buna!
V-am tot citit, m-ati invatat foarte multe, dar nu am mai apucat sa scriu.
Multumim mult pentru urari, LMA pt toti sarbatoritii zilei, sa creasca mari, sa fie sanatosi, frumosi sunt toti ghioceii . Mai avem o luna si implinim un an, noi parintii suntem foarte emotionati si deja ne facem planuri cum sarbatorim.
Despre noi: Andreea merge in 4 labe peste tot, se ridica in picioare de mobila, se tine cu o mana si merge, nu mai vrea in brate si vrea sa se intarce singura. In afara dermatitei atopice nu ne deranjeaza nimic, dar luptam si cu ea, nu ne lasam.

http://flickr.com/gp/37812378@N03/VF07D1

mami Vero & printesa Andreea Diana 6.04.2009


bine ai venit!!!
tu fiind moderata,eu citind mai departe acum am vazut mesajul tau...

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Provista, Monique, multumesc de raspunsuri legat de laptic! Si eu ma gandeam la formula pentru cateva luni, macar trei, dar apoi trec pe lapte de vacuta cunoscuta!



mihaela, mama de nazdravan Calin Cristian. din 14 martie 2009


Uite, noi am trecut deja la lapte de vaca. LaDorna bio, integral, ca semidegresat e cahhh (pedi ne-a zis sa-i dam de 1,5%). Il bea cu mai mare placere decat NAN-ul. Laptele de vaca, fie si cunoscuta, trebuie fiert nu doar cateva clocote, ci parca zicea Pisigri cam 30 min ca sa fii sigur-sigur ca nu trece nimic. Ceea ce mie mi se pare complicat Prefer un lapte pasteurizat sau UHT (am mai citit despre UHT si mi se pare o metoda mai buna decat pasteurizarea propriu-zisa) bio, ca ar trebui sa aiba aceleasi calitati ca ala de vacutza cunoscuta.

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Prefer un lapte pasteurizat sau UHT (am mai citit despre UHT si mi se pare o metoda mai buna decat pasteurizarea propriu-zisa) bio, ca ar trebui sa aiba aceleasi calitati ca ala de vacutza cunoscuta.


spre UHT de 3,5% ma indrept si eu dar incetisor

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Pt ca maine petrecem , am facut azi masuratorile:
la 1 an avem 77 cm si 10 kg (fix!)

Nu cred ca mai intru la buhuhu ca mai am de strans prin bucatarie si dup-aia tre' sa ma fac frumoasa, sa calc etc. Dar promit sa pastrez cate o bucata de praji pt fiecare!

Am trecut si eu pe la plantatii, dar se pare ca e saracie mare...

sa fiti cuminti!

Monica mami de cu motoras CRISTIAN

(7.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Buna fetele!

Nu am facut nimic ieri, pt ca baiatul meu isi are ritualul de somn si nu vreu sa-i stric programul, asa ca fac maine dupa-amiaza incepand cu ora trei cand se trezeste el din somnul de amiaza. ingeras.


duminica are alt program

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Buna fetele!

Eu nu am mai apucat sa intru, dar nu din cauza ca am avut musafiri, ci pt ca am facut torturile(trei la numar) lui gabitzu pt ziua de maine, caci noi maine ne luam motul.

vrem poze cu torturile

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Intru doar un pic, sa va spun ca sintem bine, sa uram si noi la multi ani/multe lunite sarbatoritilor....

Ieri a fost ok, Pisilinca s-a purtat bine cu toate ca in livingul ei s-au ingramadit 10 persoane. Tortul a aratat parca si mai bine decit in poze, a fost si gustos...dar pisilinca nu a vrut sa incerce, s-a multumit cu grisul ei de seara. La nani a fost mai complicat, ca era obosita si agitata si a adormit greu, dar...de cite ori e ziua ei? Eu am baut cred ca 30 ml vin lungit cu multa apa, mi-am facut un spritz lung ca sa pot ciocni cu toata lumea....si dupa 3 guri deja mi-era un soooomn Refuz sa imi aduc aminte cit "duceam" inainte de sarcina. A primit multe hainutze, ceva jucarii dintre care preferatul ei e un cub pe care o sa-l caut pe net sa vi-l arat, e facut din lemn si pe fiecare fata are alte "activitati educative"; o distreaza, o incita, o provoaca...sincer pt noi e muuult mai tare decit jucariile FP.

Jucaria cu bile de care ma intreba Geanina este exact cea de aici : http://www.busyballpoppers.com/
Nu am mai vazut-o in carre4 saptamina trecuta; eu de acolo am luat-o.
Ma uit dupa cum am zis si dupa cubul minune...iaca l-am gasit
http://www.simbatoys.de/en/brandsproducts/eichhorn/color/detail.shtml?sArtNr=100002235

Nu mai stau ca-s frinta, si miine oar sarbatorim...



If you can't say something nice, then don't say nothing at all

"In a world filled with hate,we must still dare to hope.In a world filled with anger,we must still dare to comfort.In a world filled with despair ,we must still dare to dream. And in a world filled with distrust,we must dare to believe."-Michael Jackson

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

pisigri, f misto cubul, oare unde l-a gasit ?

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdyi2001 spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

Citat:
citat din mesajul lui magdyi2001

Buna fetele!

Eu nu am mai apucat sa intru, dar nu din cauza ca am avut musafiri, ci pt ca am facut torturile(trei la numar) lui gabitzu pt ziua de maine, caci noi maine ne luam motul.

vrem poze cu torturile

Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)




Maine fac poze si sper sa reusesc sa le pun maine seara.

Magdy, de Gabriel (05.03.2009) si Theodora ingeras.
Acum 8+

Cei trei Palmieri

Povestea ei,povestea lui,povestea noastra...

Mergi la inceput