Mamici si Gravidute Italia -67-

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna seara fetelor!

Azi am incercat sa stau mai putin timp pe net...ca intepenesc pe canapea cu laptopul in brate!

Ely - mersi de sfaturi .eu sper sa nu fie nici o problema , caci eu nu pierd lichid...uneori o scurgere mai abundenta dar nu pare a fi nici macar dop...Sunt in alerta oricum si cu ochii in chilozi tot timpul Oricum maine dimineata la 9.30 am ultima intalnire dela cursul preparto si vorbesc cu doctorita sa vedem ea ce zice.

Pentru moment sunt bine, nimic iesit din comun, doar dureri ca la menstruatie din cand in cand, cate o contractie cand stau mai mult in picioare...durere de spate..iar bebe e f vioi si se misca in toate partile ca un titirez.

Roxali - felicitari ptr printzesica ta! cred ca e o dulcica cum papa ea din cuvinte!

Kemsi - ptr dormit folosesc o perna normala, mai lunga...o chinui saraca toata nopatea! chiar e o senzatie de bine sa o tin intre picioare , altfel am impresia ca-l sufoc pe bebe mai ales de cand e in pozitie de liliac!
Sa ne spui si noua ce menu decizi ptr Paste ca sa salivam un pic
Eu am luat vopseaua de oua dar ar fi mare lucru sa apuc sa le fac!

Daca e sa nasc..vorba Alexandrei..comandam o pizza!
Noapte buna fetelor! Pe maine! sa aveti o saptamana frumoasa si plina de evenimente placute!



37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

NEATA, va poftesc la .
Noi suntem bine, de doua zile eu dorm non-stop. Culmea...m-a lasat de doua nopti acidul meu de toate zilele si am reusit sa dorm. Ca sa nu mai zic ca m-a luat dupa masa iar somnul . Nici la inceputuri nu am dormit atat. In rest nu am prea facut nimic, pe aici a fost vreme intunecata, asa e si azi.
Voi ce ati mai facut?
Va .

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Neatza!

Vad ca luni toate fetele au fost ocupate!
Si eu m-am plimbat si am dormit!
Chiar ma gandeam Alexandra...nu cumva sa fie linistea de dinaintea furtunii!
Oricum...ma simt bine deocamdata (exceptie facand desigur durerea de spate care deja a devenit o normalitate si nici nu ma mai plang de ea ca m-am plictisit)

Azi vreau sa fac o supa de rosii cu galuste si sa incerc sa fac salamul de biscuiti , sa vedem daca-mi iese.

In rest nimic nou...
O zi buna tuturor!

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

NAFI, ce harnica esti!
Si eu ma tot gandesc cum de ma simt asa bine...dar oricum vreau sa profit acum ca cine stie.
Eu simt de ceva vreme cum mi se tot largeste bazinul...ca ma dor oasele, azi noapte simteam prin somn ca ma doare si spatele, dar crede-ma ca cel putin pana acum, fata de acidul ce il am de obicei, e nimica toata.
Eu de la inceput am tot avut probleme cu acidul, e naspa rau, sa simti in somn, mai ales, ca te ineci . M-a lasat doar putin prin luna 6-7 si apoi a revenit. Acum am momente, ca zilele astea, cand ma lasa in pace. Problema e ca nu pot sa mananc ce vreau. De ceva vreme buna...mananc ba supa de taitei, ba supa de galuste (fara rosii, ca la noi nu se face asa)...si aici se opresc variantele de supa...Am noroc ca sotului ii plac mult si nu s-a plictisit de ele. Iar la felul doi...ma gandesc de 5 ori inainte sa pap ceva ...
Oricum mai e putintel si cum a trecut asa mult, mai trec ele cateva zile.

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele..noi suntem in continuare in "febra curateniei,ieri am curatat geamuri toata ziulica,am pus ordine prin dulapuri...am sters toate colturile casei,mobila..lasasem ceva si pt astazi dar din pacate ziua a inceput destul de nasoala...un tel dis-de-dimineata de la soacra,ma anunta k socru e la spital in urma unui accident de masinami-a stricat toata ziua,nu am facut nimic...am stat toata ziua cu gandul la cei ce asteptau pe la usile spitalului,ma bucur totusi k este in viata..are doar 4copci la cap,un picior vanat,dureri de maini...si colar la gat...masina este in conditii greu de descris...miracol k inca traieste in urma acestui impact!ne-am cam obijnuit cu el,k in fiecare an a avut accident cu bicicleta(este ciclist de performanta)a fost de cateva ori in coma,in fine lista e lunga...totusi cu masina nu a avut neplaceri pana in prezent...sa speram k maine va fi o zi mai buna!
nu am chef de nimic,asa k va pupacesc pe toate...aveti grija de voi!
sanatate maxima intregului grup!

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

ELY, sa se insanatoseasca repede si fara alte complicatii. Ma bucur ca totusi e bine, pe cat ai spus. Aveti si voi grija de voi. Poate mai bine continui curatenia ca asa nu te mai gandesti la cele rele.Va si niste ca sa zambesti.

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Cu intarziere ii urez LA MULTI ANI Anais!!!!Sa cresti mare sanatoasa, sa iti bucuri parintii in fiecare clipa!

Ely sanatate socrului tau!Si spor la curatenie..trimite putina "febra "si la mine poate ma apuc si eu de ceva!
Si LA MULTI ANI si sotului tau!(tot cu intarziere)

gravidutele Alexandra si Nafi care sunt pe ultima suta de metri!

Andreea ti-am admirat familia, sunteti toti foarte frumosi!

Nelia tot cu mare, mare intarziere un LA MULTI ANI si pentru baietelul tau!



Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgyiuly spune:

Upps..am uitat de !!! Calda, buna, cu sau fara lapte, fiecare cum doreste!!!!

Georgiana

mami de Giulia (12.03.2009)
11 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

Anais....cu intarziere si eu , ieri nu am observat ca mai avem o micuta aniversata. Sa fii cuminte si sa le aduci parintilor doar bucurii!
Asteptam poze cu aniversarea .
Eu am fost azi la control, ar fi trebuit sa imi faca acea monitorizare, dar dupa eco, avand in vedere ca micutul nu da semne, nu mi-a mai facut. Bebe e bine, creste, are lichid in care sa pluteasca si se pare ca inca sta la culcus cuminte. In rest, aseara mi-a revenit acidul la stomac , dar scap eu cumva de el .

Va si sa aveti o zi buna.

Nafi, parca si tu trebuia sa mergi azi la control, te astept cu vesti

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Buna fetelor!

La multi ani pentru Anais! intr-adevar nici eu n-am fost pe faza!

Ely - insanatosire grabnica socrului!

Georgiana - mersi de pupici si de cafeluza

LAlexandra - cum te mai simti? eu nu prea am dormit asta noapte. bebe a dat din picioare de m-a adus la disperare! la 5 am imi venea sa plang de oboseala! abia pe la 5.30 am reusit sa adorm dupa ce sotul m-a lasat in locul lui in pat...si a stat langa mine cu lumina aprinsa spunandu-mi cate'n luna si in stele , numa' sa reusesc sa adorm...Pana la urma a functionat...dar acum ma simt ca dupa o noapte de petrecere , mi se invarte capul!

In 2 ore jumate ma duc sa-mi vad flacaul si sper sa-mi spuna medicul ca e gata de iesire ca nu mai pot...

Ah...am pus la albumul din semnatura o poza cu salamul de biscuiti. a iesit un pic cam moale dar f gustos.

pe mai tarziu...cand vin cu noutati!
V-am pupat si o dupa amiaza placuta!



37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput