Mamici si Gravidute Italia -67-

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

NEATA, fetelor!
Am fost de cu dimineata la medic, puiutul meu sta linistit, n-are treaba. Inca avem timp de destrabalat (adica sa ne facem de cap, ca el mai sta). Miercuri ne-a chemat sa faca nu stiu ce monitorizare, el stie ...ca eu habar n-am. Basta, ca e totul ok.

NAFI, cred ca in ritmul asta nasti inaintea mea . Stai linistita ca nici eu nu mi-am mai cumparat nimic de nu stiu cand...acum port niste adidasi care pe vremuri imi erau mari, dar acum asa de buni sunt. Frumos ca ati sarbatorit intim ziua de nastere.

ELY, ce draguta e micuta, parca o si vad ce de mai combina. Scuze ca te intreb, dar sotul nu stie romaneste...ca ziceai ca doar tu o poti invata romana (asa am inteles). Stiu ca nu trece mult si o sa radeti voi de mine de cate o sa combine micutul meu. Sper sa am rabdare cu el, ca la cate am combinat eu si tat-su, daca e ca noi atunci e de belea.

BERARPIRI pe cand o sa fie vremea frumoasa o sa fie si bebele mare si ce frumos o sa iesiti voi la plimbare, hai ca mai e doar un pic, un pic si cine o sa fie mandrii prin parc?...voi

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

....uitai...

VA UREZ O ZI SUPERBA!!!!!

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Berarpiri spune:

l'alexandra-ma bucur ca e totul bine,va mai da umpic de timp doar pt. voi bb ...monitorajul se face in ultimele sapt.,ca sa vada daca e totul normal.Si eu l-am facut,dureaza minim 30 min.,asa ca du-ti ceva sa citesti,ca sa nu te plictisesti.La inceput o sa-ti placa sa asculti bataile inimii la bb,dar dupa ce te obisnuiesti cu sunet,poti citi ceva....O zi frumoasa si voua!

Am pus poze noi,adica cele mai recente pe care le am.

Ma duc sa pregatesc mancarica...am o foameeee...

andreea, Ambra si Giorgio
cu Ambra ; www.onetruemedia.com/shared?p=617ac8b91f0a1a8acaba53&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">puterea dragostei
,,In tot raul e umpic de bine,si in tot binele e si umpic de rau.''

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

ANDREEA (BERARPIRI) ai doua frumuseti de copii! sa creasca mare, frumosi si sanatosi, ca iti fura inima .

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:



Acum m-am adunat de pe drumuri asa ca pot recupera cu cititul pe forum , ca am ramas in urma!

Ma bucur ca v-au placut pozele! Am citit pe net ca de teoretic nasterea vine cam in 2 saptamani dupa ce burta se lasa! eu azi am iar dureri de burta ca la menstruatie si tot fac ture la baie de zici ca am luat laxativ! Sper sa rezist in varianta 2 in 1 pana miercuri. Atunci am programare la ginecolog! Plus ca sotul meu doar ce-a plecat la servici si se intoarce marti dupa amiaza. asa ca , de ma apuca durerile facerii pana atunci...sunt complet singura!

LAlexandra - felicitari ptr rezultatele de la medic. ma bucur ca e totul ok. vom vedea care naste prima! oricum si tu esti pregatita...ai luat hainutze faine, mobila f frumoasa...ce mai lipseste? caruciorul? vad ca Riccardo e f activ chiar daca e evident, prea mult spatiu nu mai are...practic simt ca-mi explodeaza pielea mai ales in zona buricului!

Berarpiri - am vazut pozele si ti-am admirat comorile! ai doi copii superbi! sa te bucuri de ei si sa-ti aduca numai satisfactii si bucurii!

Ely - ce simpatica e "broscutica" ta! ma bucur ca e asa vesela si atenta la tot in jur! abia astept sa ma bucur si eu de asemenea momente!

Aiii...in momentul asta am o contractie si ma doare! daca continua asa trebuie sa iau un no-spa!

Ma duc sa ma intind un pic....

O seara placuta fetelor!

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ely2304 spune:

sal fetele...cand intru prea des cand nu intru deloc!

alexandra.nu masupar deloc de intrebare,sotul este italian iar mama romanca!asa ma laud eu la Denisestie si rom sotiorul dar ff putin,in general cunoaste prostioarele si cateva intrebari,dar intelege 70% din ce vorbim!
ma bucur de vestile bune ce le-ai primit,eu zic totusi sa nu stai asa linistita cum a spus doctorul..k niciodata nu se stie de unde sare iepurele,asa a fost la mine dupa ultima ecografie si traceatto facut(ultimul examen despre care iti vorbea andreea)unde iti pune curelusele pe burta sa monitorizeze bataile inimi la bb,contractiileteoretic erau ok iar la nici 2zile am nascut...numai bb decide!iti tin pumnii totusi sa ajungi la termen

andreea.am vz pozicile ff frumoase,iar Georgio creste ff bine,parca ar avea 3-4luni asa il vad..e asa dulceeee cand doarme,tind sa cred k seamana mult cu tineo vad bn si pe Ambra,a mai crescut putin,in fine sunteti o fam reusita

intre timp s-a trezit broscutik mea,o alaptez..cu o mana tine grisina iar cu cealalta tzatzi...

trimit si revin...

ely mamica fericita....MARINA-DENISE


http://photobucket.com/ely2304

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

...ha-ha...eu tot cred ca va astepta micutul sa vina de 1 Aprilie, deja i-am anuntat pe toti sa nu creada ca ii pacalesc daca ii sun atunci ca nasc.
NAFI eu zic ca daca simti deja ceva, mai bine stai linistita in pat, da de mai asteapta pana vine sotul, ca doar trebuie si el sa se streseze . Lasa ca mai sta el, ca acolo in burtica e cald si bine .
Azi am fost si am luat si carutul si balansoar de adormit, dar inca nu le-am adus.
Va pun site sa vedeti cam ce am luat. La carucior am luat doar landou si carutul, ca scaunelul de masina vrem sa luam mai mare sa il putem folosi mai mult timp. Si noi care eram setati pe culoare albastra am ajuns la un rosu inchis (nu e culoarea din poza, e mai inchis)

http://www.pegperego.com/page.php?sid=39630c2418fe1c710e6414d1ddb87e9b&pageid=IJVNL001&idf=02&idp=0000000211&cl=N
http://www.gracobaby.it/it_IT/product/1A99/GUS/

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra

...ha-ha...eu tot cred ca va astepta micutul sa vina de 1 Aprilie, deja i-am anuntat pe toti sa nu creada ca ii pacalesc daca ii sun atunci ca nasc.
NAFI eu zic ca daca simti deja ceva, mai bine stai linistita in pat, da de mai asteapta pana vine sotul, ca doar trebuie si el sa se streseze . Lasa ca mai sta el, ca acolo in burtica e cald si bine .
Azi am fost si am luat si carutul si balansoar de adormit, dar inca nu le-am adus.
Va pun site sa vedeti cam ce am luat. La carucior am luat doar landou si carutul, ca scaunelul de masina vrem sa luam mai mare sa il putem folosi mai mult timp. Si noi care eram setati pe culoare albastra am ajuns la un rosu inchis (nu e culoarea din poza, e mai inchis)

http://www.pegperego.com/page.php?sid=39630c2418fe1c710e6414d1ddb87e9b&pageid=IJVNL001&idf=02&idp=0000000211&cl=N
http://www.gracobaby.it/it_IT/product/1A99/GUS/

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...


F frumos tot ce ati cumparat! sa le folositi sanatosi!
Caruciorul e ca al meu doar ca difera culoarea , iar londoul nostru e tot rosu inchis cu gri asa ca la capitolul asta suntem la fel.
Avem si balansoar de dormit si acela tot "mostenit" de la sora sotului care a avut doua (unul primit cadou) si asa ca e nou noutz!

Eu vreau sa mai cumpar si o pernutza din aceea in forma de covrigel de la prenatal pe care sa-l tii pe bebe cand alaptezi sau poti sa-l piu pe bebe la mijloc sa eviti sa se rostogoleasca . cred ca poate fi destul de utila!

Ar fi haios intr-adevar sa nasti pe 1 aprilie! o "pacaleala" adorabila!

Curiozitatea ne va fi satisfacuta f curand!

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LAlexandra spune:

NAFI cred ca o fi utila perna aceea, am vazut si eu pe net, dar momentan sper sa ma descurc si fara ea, apoi mai vedem .
Stii cumva cam cat e, ca nu am vazut in magazin sa intreb de pret.
Mersi .

Fain ca ati primit din lucruri si nu a mai trebuit sa cumparati. Acasa am fi primit si noi de la fratele meu care are deja 2 copilasi, dar asa...aici le luam toate de la zero.

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nafi spune:

Citat:
citat din mesajul lui LAlexandra

NAFI cred ca o fi utila perna aceea, am vazut si eu pe net, dar momentan sper sa ma descurc si fara ea, apoi mai vedem .
Stii cumva cam cat e, ca nu am vazut in magazin sa intreb de pret.
Mersi .

Fain ca ati primit din lucruri si nu a mai trebuit sa cumparati. Acasa am fi primit si noi de la fratele meu care are deja 2 copilasi, dar asa...aici le luam toate de la zero.

+38
Nunta noastra www.fotoalbum.eu/LAlexandra/a431123" target="_blank">Noi doi...



Da..e foarte bine cand mai primesti din lucrurile de care ai nevoie, mai ales ca unele sunt utile doar cateva luni la inceput si costa si un sac de bani!
Cat despre pernita aceea , e destul de scumpa, de asta nici eu nu m-am "aruncat" sa o cumpar pana acum. E cam 50-60 de euro si am vazut acelasi model in Prenatal si la Chicco. Din cate amcitit e buna cand alaptezi ptr ca il asezi pe bebe pe ea si te scuteste de durerile de spate si de brate pe care le capeti cand il tii pe bebe la san timp indelungat.

Ramane de vazut...oricum nu e ceva ce trebuie musai cumparat de la inceput. vedem pe parcurs..Intai sa-i vedem pe iepurasi nascuti bine sanatosi!

37+ Riccardo

http://s809.photobucket.com/albums/zz14/nafi_photos/project_bebe/

Mergi la inceput