Gravidute si mamici de Timisoara (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mony08

mihaser multumesc pt informatie.

Mie doctorul mi-a spus sa nu iau calciu in timpul sarcinii ca-mi poate declansa nasterea.

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

da si asta e adevarat... declanseaza spasmele si poate produce contractiii musculare(si uterine).... Dar ideea e ca daca totusi se iau in urma unor analize care arata ca intr-adevar e nevoie nu va aparea acel surplus de calciu care ar provoca asta

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Incep sa imi revin si eu ... azi am deja 2 sapt de cand sunt numai eu singura cu bebeii. Tata fiind la Londra... a fost putin cam greu cu putitii mei la inceput.. dar incet ..incet ne adaptam si asteptam ziua in care ne revedem .Raul stie ca tata e in tarra lui Thomas si va veni acasa cu un tren cu locomotiva thomas .. iar Cecilia nu prea are treaba.. ea fiind mai mereu dupa mine

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_m spune:

Mamici la multi ani de ziua noastra !!! Sa ne bucuram de puiuti !!!

O zi cat mai splendida ...




Vizitati si cumparati www.pitikfr.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

NEATA

LA MULTI ANI MAMICI DRAGI!! VA DORESC TOT BINELE DIN LUME, SA FITI IUBITE, PRETUITE SI APRECIATE!!

LA MULTI ANI SI PT DOMNISOARELE NOASTRE!!

CATE O PT TOATE MAMICILE SI DOMNISORICILE DE LA IASMI!!



happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_m spune:

vad ca discutati despre administrarea de calciu in timpul sarcinii ..eu am luat cal-c vita 4 doze in ultimele luni de sarcina 1doza /luna a cate 10 zile ..asta la recomandarea ginecologului pt ca aveam carcei la picioare ...am intrebat daca administrarea calciului are efect asupra bebelusului si daca pot aparea probleme la nastere ..raspunsul a fost nu ...si in prospect scrie ca Administrarea de Cal-C-Vita in timpul sarcinii poate fi benefica. Pana acum nu exista nici un fel de date care sa ateste existenta unor riscuri in timpul sarcinii, si pare putin probabil ca ar putea exista vreun pericol pentru fat. Cal-C-Vita poate fi folosit de mamele care alapteaza.
Insa Andrei s-a nascut cu fontanela mica si in primele 6 luni am avut mari emotii pt ca din spital mi s-a zis ca poate ramane cu capul mic daca se inchide mai repede fontanela ....am crezut ca poate e din cauza ca am luat calciu insa el din burtica asimila repede si lua in greutate asa ca ma indoiesc ca ar fi de la calc-c-vita...nici acum nu i s-a inchis fontanela , nici vigantol nu i-am mai dat ..deja are si dintisori de la 4 luni jumate deci nu poate fi vorba nici de rahitism ...

oricum fiecare dr prescrie in functie de fiecare mamica , fiecare cu probleme ei ...






Vizitati si cumparati www.pitikfr.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

LA MULTI ANI

Fetelor, multumesc pentru lamuriri.Inainte sa iau calciu sau sa imi fac vreun vaccin, o sa discut cu dr.ginecolog, nu cu cel de familie.Eu am luat in toata sarcina de vreo 4 ori calciu,adica la nevoie, cand simteam ca se apropie o cadere de calciu, insa in general nu ma simt rau.Nu am avut contractii de la el, luat zilnic insa, nu stiu ce se poate intampla.

Va doresc o zi frumoasa si insorita, plina de surprize placute

27 + cu Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

LA MULTI ANI MAMICILOR SI VIITOARELOR MAMICI!!!

LA MULTI ANI SI PENTRU PRINTESELE NOASTRE!!!

O primavara minunata sa aveti!!!

Noi suntem bine in continuare. Intr-adevar de la dinti ni s-a tras tot necazul si acum ne laudam cu 2 incisivi si...2 maselute (dar nu imi dau seama exact care ca nu prea ma lasa sa ma uit, doar am simtit ca ma zgarie pe deget si sus si jos).

Va pupam

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI DRAGI MAMICI!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta4 spune:

la multi ani tuturor mamicilor si viitoarelor mamici! sa aveti o zi cat mai frumoasa!!!!

27 saptamani cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRaluca spune:

Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri.
Nu stiam ca ar putea fi probleme legate de administrarea calciului. Si eu am inceput sa am probleme cu carceii la picioare si chiar ma gandeam joi sa il intreb pe medic daca e indicat sa iau calciu.

Multumesc si pentru sfaturile legate de bagajul de spital cat si pentru observatiile legate de conditiile din spital.
...de fapt multumesc inca o data pentru toate sfaturile.

Mergi la inceput