Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(35)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Legat de urarile pentru sarbatoriti, ma recunosc in persoana celor care ureaza tuturor bebelusilor, cu toate ca mamicile lor nu mai posteaza. M-as simti aiurea sa urez de exemplu ceva unei mamici care intra foarte des si altei mamici care poate ne citeste dar nu posteaza sa nu urez nimic. Cu toate ca pe unele nu le cunosc, mana nu ma doare sa scriu...a si nu o fac din obligatie! Daca am plictisit pe cineva cu postarile de acest gen, o voi face pe privat...pentru fiecare in parte...pentru a nu mai deranja vizual pe nimeni!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE




LAAAAAVIIII, daca si tu te superi ne luam toate jucariile. Na, eu sper ca nu esti suparata ci iti exprimai doar punctul de vedere.


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui ionelamaria

Simina, e buna si "cafiaua" la dozator... mai ales la starea mea. N-ai spus daca dai o tura cu Fiatul... ca sa nu votam gratis
Scumpa tota fetita ta... chiar se arata interesata de pisoi.

Chiar ma gandeam ca nu ti-am raspuns la intrebare.....VA PLIMB, VA PLIMB, BANI DE BENZINA SA AVEM

Citat:
Daca mai vrea cineva si laptic, apica plata ( pana vine Diana de la schiat, dau eu)

Ha, Diana a venit, a si postat ca-i franta de oboseala, probabil de aia a uitat de apa plata



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionelamaria spune:

Simina, gasim noi acolo bani de benzina. Am vazut ca a scris Diana, dar, nefiind acasa la ea, mi-am spus ca e mai greu sa sara cu apica si lapticul. ( eu asa am inteles ... ca nu s-a intors inca)


Mami fericita de Mihnea
Mihnea creste mare (14.11.2009 )
aniversarea nuntii
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laviniablaga spune:

Departe de mine sa fiu suparata! Stati linistite!

Pur si simplu, mi-am exprimat parerea la fel ca voi toate. Prefer sa nu deranjez cu nimic si de aceea, asa cum am mai zis voi trimite pe privat mesajele de LMA!

Nu sunt eu asa suparacioasa!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns coquelicot spune:

neatza girls,
mi-a placut www.askdrsears.com/html/3/T032000.asp" target="_blank">articolul asta, cred ca sintetizeaza f. bine cam ce s-a discutat pe aici despre diversificare, ma rog, modelul 'cereale' .
pup u,
Nu va amagiti, nu revine primavara, cica abia dupa 20 se incalzeste iar.
Later edit: am vazut io la Braniacs ca faza cu papilele care percep diferit saratul, dulcele in functie de zona limbii, e un myth busted

later later edit: check my signature

mami de MATEI (10.11.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui laviniablaga

Departe de mine sa fiu suparata! Stati linistite!

Pur si simplu, mi-am exprimat parerea la fel ca voi toate. Prefer sa nu deranjez cu nimic si de aceea, asa cum am mai zis voi trimite pe privat mesajele de LMA!

Nu sunt eu asa suparacioasa!

Lavinia, cea mai fericita de Rares Cristian, un grabit!NASTEREA UNUI FULGUSOR GRABITRARES CRESTE



ba le vei posta aici ca sa mai poate da si uitucele ca mine un quote.....s-a inteles???

fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Monis referitor la cantitatea de carne... eu am citit undeva(partea mai proasta e ca nu mai tin minte unde ) de 2g/kg corp/zi. La copii nostri asta inseamna 13-14g/zi adica 2.5-3 lingurite. Eu la Danut am inceput cu 2.5g la o masa(aprox o jumatate de lingurita) si am mers pana la 7.5g la fiecare bibe. Dar el papa numai carne si cum la ei este vorba de 1 masa cam asa e. E de notat intrebarea.

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dymomo77 spune:

Am si eu o intrebare. Danut plange noaptea de 5-6 ori(nu stiu daca de foame, sete sau altceva) si eu imediat ii dau san. Uneori papa si adoarme, alteori mai maraie cu sanul in gura. Asta noapte m-am dus la baie si intre timp el a inceput sa planga si pana am ajuns eu la el era treaz si zambea de unde deduc ca nu il durea nimic si nici infometat/insetat nu era. Eu stiam ca si bebelusii mai viseaza urat dar sa planga de 5-6 ori intr-o noapte mi se pare cam mult mai ales ca nici el nu se odihneste iar eu nici atat. Mai pateste cineva asa?

mami fericit de Dan Mihail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BoboMom spune:

Am ajuns abia la pagina 8 din capitolul asta, dar scriu acum, pana nu uit ce am de zis.

Camy, tie ti-a spus dr ca trebuie sa-i dai ceva lui Flavius pt scaun moale? Noua ne-a spus ca e f normal sa fie moale si foarte moale (mai ales pt ca e alaptat la san) si cinstita sa fiu si mie mi se pare normal si nu ma gandesc sa ii dau zeama de orez sau altceva. Eram curioasa ce te-a facut sa te gandesti la asta. A, si eu chiar i-am spus dr ca face cateodata lichid si mi-e sa nu fie diaree, dar a zis ca daca nu face de mai multe ori decat normal (el acum face de 3-6 ori pe zi) atunci e ok.

RamoC, multa sanatate si tie si lui Dominic!

Monica, multa sanatate si voua!

Floricik, petrecere frumoasa la botez!

Katyuscha, si Nicholas mananca la 2 ore - 2 ore jumate in cursul zilei, dar nu ii incep diversificarea pana la 6 luni. Poate n-ar fi rau sa ceri si sfatul medicului... Aici vad ca asa se zice, chiar daca bebe e hranit cu LP, tot la 6 luni sa se inceapa. Imi spunea o prietena din Ro ca daca ar fi s-o ia de la capat, ar astepta si ea pana la 6 luni. Nu am apucat s-o intreb concret de ce.

S-ar putea sa mai fi zis si in mesajul precedent, dar daca tot se vorbeste despre diversificare, zic si eu ce ne-a spus dr si probabil ce vom face. A zis sa incepem la 6 luni cu cereale de orez - cate o lingurita initial (facute cu lapte de san sau apa a zis el) si crescut treptat. A zis sa nu-i inlocuiesc o masa, ci sa-i dau pe langa lapticul meu. Ii vom da cu lingurita. Cand ajungem sa pape de doua ori pe zi cate doua linguri de cereale, incepem cu fructe si legume. Dupa asta va urma introducerea carnitei. Nu l-am intrebat de branzica, iaurt, galbenus, dar il voi intreba si ma voi documenta si online si din carti. A, si ne-a mai spus sa introducem cate un aliment nou la minim 3 zile.

Nu mai stiu daca v-am spus ca aici se recomanda introducerea citricelor dupa 1 an (desi parca am vazut si dupa 9 luni undeva) din cauza de alergii.

Vad ca tot vorbiti despre decalotare... Asa bine imi pare ca Nicholas are circumcizie si nu trebuie sa ne facem griji cu asta! Apropo de asta, in Massachussetts se dezbate (parca nu e hotarat) sa interzica circumcizia, pt ca bebelul nu-si poate da acordul

Ieri Nicholas a fost la prima petrecere din viata lui si s-a comportat exemplar, desi era f obosit. A 'cunoscut' multa lume si a fost f vesel si prietenos. Azi mergem la finul nostru.



Laura de Nicholas James 9 Noiembrie 2009
Poze
www.youtube.com/watch?v=2rJh5IWto3M" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Pe noi ne scoate tati la plimbareVorbim mai tarziu pana atunci va dau un quote la ceva
votati-ne

Citat:
citat din mesajul lui Katyuscha21

Citat:
citat din mesajul lui simina_kin

POZE LA 5 LUNITZE!....ffff speciale pentru 'mama matzelor"



VA RUGAM SA NE DATI UN VOT SI AZI IN LUMEA CAFELEI





hi hi ce faine sunt pozele.si ce fetita ai .....o dulceata dao incoace sa o pap eu toata



fericita de ranjita delicioasa Maya Andreea , din data de 6-oct-2009


Povestea nasterii printesei cu ochi albastri

www.youtube.com/watch?v=EZMAyvih51Q" target="_blank">Ceva special pentru fata si sotul meu! VA IUBESC!!!

Mergi la inceput