Aspirante optimiste > 20 ani (453)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ma intereseaza mai mult simptomele la nidare ,sangerari si ce o mai fi pe acolo

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Fetelor,am nevoie de incurajare de la voi.
Ma enerveaza tare perioda asta.Nu putem sa prestam pt bb pana nu se curata ovarele,dar nici nu pot macar sa incep tratamentul pana nu pleaca rushii,dar macar sa vina ca ma dor sanii de numa-numa de 2 saptamani.Nu pot sa fac nimic decat sa astept.Prin 10-12 ar trebui sa vina rushii,asta daca nu se hotarasc sa vina mai tarziu ca mai au obiceiuri din astea.



Prin vara speram sa-i dam semnalul de start berzeiIl vrem neaparat pe
Trying To Conceive
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

Paula sunt alaturi de tine. nici nu stiu ce sa-ti zic stiu cum e sa astepti sa vina si sa ai simptome dar nimic Capul sus si incearca sa te gandesti la altceva sa mai uiti din durere

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

noi2

nunta noastra

"copilasul" nostru

prajiturele

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hai mai Paula,ce te apuca?Tu care erai atat de optimista???Hai lasa gandurile negative deoparteCapul sus iubito,nu avem voie in butoi,i-am pus eu capac butoiului asa ca nu mai are nimeni ce cauta acoloSi cum imi spunea mie Happy candva,acolo e bau bau,e intuneric si frigVin ei si rusii ai sa vezi,iei tratamentul si imediat zboara timpul si primiti unda verde la bebe!!!

Multi

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ce tare e faza cu bau bau

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

noi2

nunta noastra

"copilasul" nostru

prajiturele

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doula spune:

Citat:
citat din mesajul lui ancadragoman

Ma intereseaza mai mult simptomele la nidare ,sangerari si ce o mai fi pe acolo

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!


Ancuta se pare ca foarte putine femei au simptome de nidare. Acestea sunt sangerari (cateodata sunt destul de abundente, astfel incat sunt luate ca menstruatie), crampe pelviene/abdominale si o durere asa ca si cum ar fi o mana cu gheare care strange. S-a observat ca in aceasta perioada frecventa viselor creste si acestea sunt mult mai colorate si cu multa miscare. Din punct de vedere al temperaturii bazale, s-a observat cateodata o scadere brusca si unica in perioda de nidare, urmata de o imediata crestere. Sau s-a observat ca tot in aceasta perioada exista o a doua crestere in temperatura, graficul fiind format din trei "trepte" - prima treapta temperaturi scazute inainte de ovualtie, a doua treapta temperaturi crescute dupa ovulatie, pe o perioada de 7 zile +-, a treia treapta temperaturi si mai crescute. Sper ca intelegi ce vreau sa spun. Oricum cele doua lucruri legate de temperatura pot fi observate si la femei care nu sunt insarcinate - deci nu e o chestie sigura.
Cam atat

Andreea



"As we are conceiving our babies, our babies are conceiving us as parents" - Conscious Conception

www.feminitate.org/" target="_blank">Feminitate - trup si suflet de femeie

FEM -descopera-ti feminitate - program pentru semnele fertile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Ia ce am facut eu
Cosminutza ma mai apuca si pe mine,ce sa fac,nu te teme ca nu pic eu in butoi,ca imediat imi vine sotiorul de la serviciu si ma incurajeaza si el,dar pana atunci ma bazez pe voi

Prin vara speram sa-i dam semnalul de start berzeiIl vrem neaparat pe
Trying To Conceive
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

ce frumusei sunt botoseii super...as vrea si eu sa ma pricep..dar la asta nu cred k am rabdare

felicitari. i-ai fauct roz..poate primul bb va fi fetita




http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

noi2

nunta noastra

"copilasul" nostru

prajiturele

Dragostea-i nebuna vine de pe luna, nu incerca sa te ascunzi de ea sigur te va gasi, dragostea e simpla e iubire adica nimeni in lume nu a stiut sa-mi spuna de fapt cum e ea,cum e dragoste
Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Paula sunt superbiEsti talentataEu din pacate am doua maini stangi

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Andreea mersi mult,ai explicat f bine si am inteles dar din pacate inca nu-mi iau temperatura si nu ma pot ghida dupa ea.
Eu sunt z24 si este ciudat pentru mine sa imi vina asa devreme daia intrebnam ,dar sangerarea este ca la menstra

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


BAZAR UNIC!!!

Mergi la inceput