Nou-Venite(74) - Lia, suntem alaturi de tine!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorin7774 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11


copiii astia,ne au la degetul mic

DD ne-a daruit o minune 6+


cel putin incearca, pentru ca eu nu am cedat presiunilor copilului si nu e zi in care sa nu ma bucur pentru asta...adica chiar daca ea a urlat pana la 4.30, nu a fost luata in brate, nu i s-a aprins lumina in camera ei, nu i s-a vorbit; am mangaiat-o doar pe burtica si pe fata, am intors-o de pe o parte pe alta si atat. a doua seara am avut concert pana la 2 noaptea si apoi, n-am avut nici o noapte nedormita, cu exceptia dintilor, racelilor, etc..

soacra-mea a zis ca sunt o mama rea, ca nu asa se cresc copiii, ca trebuie leganati pe picioare sa adoarma...


dar, cum spuneam, o sa vezi tu...toate o sa vedem, indiferent ca pentru prima sau a doua oara

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
http://zilepentruluciana.wordpress.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorin7774

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11


copiii astia,ne au la degetul mic

DD ne-a daruit o minune 6+


cel putin incearca, pentru ca eu nu am cedat presiunilor copilului si nu e zi in care sa nu ma bucur pentru asta...adica chiar daca ea a urlat pana la 4.30, nu a fost luata in brate, nu i s-a aprins lumina in camera ei, nu i s-a vorbit; am mangaiat-o doar pe burtica si pe fata, am intors-o de pe o parte pe alta si atat. a doua seara am avut concert pana la 2 noaptea si apoi, n-am avut nici o noapte nedormita, cu exceptia dintilor, racelilor, etc..

soacra-mea a zis ca sunt o mama rea, ca nu asa se cresc copiii, ca trebuie leganati pe picioare sa adoarma...


dar, cum spuneam, o sa vezi tu...toate o sa vedem, indiferent ca pentru prima sau a doua oara

LOREDANA, mamica de MIRUNA CAPSUNA
http://zilepentruluciana.wordpress.com/



Ase e si oricum fiecare isi creste copilul asa cum crede el...

DD ne-a daruit o minune 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Am zis ca ma apuc de calcat si m-am apucat de aspirat, de spalat baile, am schimbat lenjeria si am si aspirat patul (am un batator la aspirator). Nu stiu de unde am atata energie

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Citat:
citat din mesajul lui trutzi

Am zis ca ma apuc de calcat si m-am apucat de aspirat, de spalat baile, am schimbat lenjeria si am si aspirat patul (am un batator la aspirator). Nu stiu de unde am atata energie

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica


Ce fata harnicutza ,asa sunt si eu cand intru in priza,dar de acum o las mai moale

DD ne-a daruit o minune 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

alesicoo Ne-ai cam parasit Iti duceam dorul

nike Alex are perfecta dreptate. Mai mult, as preciza ca ecograful are un program care iti spune in functie de masuratori cand o sa nasti. Deci nici nu trebuie sa ii spui cand ai avut ultima menstra
Astea sunt lucruri elementare pe care trebuie sa le stie un medic. Ma gandesc ca nu era prima ecografie facuta de medicul respectiv Mai ales ca zici ai ai o sarcina cu probleme

Citat:
citat din mesajul lui aleesicoo

hmmm...imi este greu sa cred k un dr nu si-a dat seama cate sapt ai exact chiar si cu ciclu peste sarcina
mai ales ca si eco iti spune cate sapt ai...
la prima sarcina il simti pe bebe la 4 luni juma



Citat:
citat din mesajul lui nike974

alessico,
eu cred ca e mai mare bebele si ca primul ciclu mi-a venit peste sarcina.............am o burtica......mi-a crescut talia cu 15 cm....ori la 11 sapt nu prea cred sa fie asa.


asa creste bebicu
ale cu printesa Karina Florentina in 26 sapt
maTie Doamne sa am un copilas sanatos si cuminte


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Foarte bine, ai grija de bebelina O sa intrii iar in priza dupa ce nasti

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11

Ce fata harnicutza ,asa sunt si eu cand intru in priza,dar de acum o las mai moale

DD ne-a daruit o minune 6+


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

lori Esti tare pe pozitie eu nu prea pot desi ca tine ar trebui sa procedam toate.
Daca nu suntem ferme nu ne mai intelegem cu

Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Mamaaaa Trutzi ai intrat in priza si la calculator?

DD ne-a daruit o minune 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trutzi spune:

Am luat o pauza si am zis sa vad ce ati mai scris

Citat:
citat din mesajul lui Arianna11

Mamaaaa Trutzi ai intrat in priza si la calculator?

DD ne-a daruit o minune 6+


Cu ajutorul lui Dumnezeu viitoare mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Arianna11 spune:

Mi-au adus de la restaurantul nostru niste clatite buuune de tot,cu nutella si dulceata de capsuni, va dau si voua...

DD ne-a daruit o minune 6+

Mergi la inceput