Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Carla- tinem pumnii sa fie totul bine!

Ma barfeati?

Un barbat se trezeste la spital bandajat din cap pana-n picioare.
Doctorul ii spune:
- Ah, vad ca te-ai trezit. Probabil nu-ti mai amintesti dar ai fost implicat intr-un accident multiplu. O sa te faci bine, dar… s-a intamplat ceva.
Incerc sa fiu cat de delicat pot, asta nu schimba faptul ca penisul tau a fost taiat si nu am putut sa-l gasim.
Barbatul ofteaza adanc in timp ce doctorul continua:
- Vei primi $9.000 de la asigurare. Avem tehnologia sa-ti construim un nou penis ce va functiona la fel de bine ca precedentul, mai bine chiar! Dar costa $1000 pe inch.
Barbatul se ridica si se uita curios la doctor.
- Deci, zise doctorul, trebuie sa te decizi cati inch vrei. Dar iti recomand sa discuti decizia asta cu sotia ta. Adica, daca aveai 5cm inainte si te decizi sa-l faci de 9, e posibil sa nu-i placa ce-i in plus. Daca il aveai de 9 si il faci de 5 e posibil sa fie dezamagita. Asa ca ea joaca un rol important in decizie.
Barbatul este de acord ca trebuie sa discutie cu nevasta. A doua zi doctorul se intoarce:
- Sa vedem, zise doctorul, ai vorbit cu nevasta ta?
- Da, raspunse barbatul.
- Si te-a ajutat sa iei o decizie?
- Da.
- Si la ce concluzie ati ajuns?
- Renovam bucataria!




23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Neata frumoasele!

Mary, sper ca esti bine, cand te mai linistesti poate te ajuta sa ne povestesti si noua prin ce treci Cine stie, poate gasim o solutie atatea minti la un loc

Carla, sper sa se rezolve cat mai repede problema. Dar incearca totusi sa mergi undeva, chiar si la alt doctor/cabinet particular. E mai bine decat sa stai cu stres pana marti...

Nico, m-a intristat foarte tare articolul din Gandul, asa de dimineata, plus comentariile de acolo, sunt atatea povesti oripilante din maternitatile de stat... Nu stiu, sora-mea a nascut la Municipal de 2 ori si n-a fost asa traumatizant... adica toata lumea stia ca asistentele si medicii asteapta spaga, dar parca n-a fost chiar asa pe fata... Si au tratat-o ok...

Sorana, tu unde ai nascut prima oara de ai ramas cu impresia asta?

Offf, oare cand or sa se mai schimbe putin lucrurile in sistemul sanitar din Romania? Macar sa stiu ca platesc, dar ca sunt tratata uman, nu cu ipocrizia unor nenorocite de asistente care pana nu le dai bani te considera invizibila...sau iti mai fac si rau intentionat, cum am mai auzit... Eu ma tot agat de faptul ca de maternitatea unde nasc eu n-am auzit povesti din astea horror (CF2)

Cristina, fericita 25+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Neata! Sunt primaaaaaaa!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 25+




Ai fost mai rapida decat mine!

Neata!

Sabina 32+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 8 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.




Eu de 3 capitole tot pandesc momentul! Mi s-a pus si mie pata sa fiu prima odata!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Ziua buna si de la noi!
Urat si frig afara, frig in birou....cred ca o intind spre casa.
Azi avem serbarea de 8 martie si puiul meu asta noapte pe la 3 s-a apucat de spus poezia. In somn, evident, dar a spus-o tare si clar.Ne uitam si eu si taica-su la el si mi s-a facut si mila ca ma gandesc ce i-o mai fi terorizat zilele astea cu repetitiile de mititelul si noaptea viseaza poezia!
Apropo de cadouri si atentii la gradinite/scoli eu sunt tare scarbita de sistem. Urasc sa ma duc cu plocoane asa incat in afara de flori nu am dus nimic dar pana si la flori vad ca se uita doamnele (cat de mare e buchetul, ce flori sunt etc) Si poate o sa radeti dar ma gandeam fff serios ca luni, de 8 martie, sa nu-l duc pe Razvan la gradi pt ca de banii care i-am dat pana acum pe flori pt educatoare, bone, asistente medicale imi luam lustra in dormitor, asa ca nu sunt dispusa luni sa o iau iar de la capat....
Ioana, vad ca suntem colege de suferinta cu respiratul. Eu gafai cumplit daca vorbesc mai mult de 2 minute.

Azi dimineata am descoperit ca am o "zgarietura" pe soldul stang si ma gandeam ca o vad de vreo 2 saptamani, cum de nu trece....m-am uitat mai atent si seamana mai degraba cu o mica escara...spuneti si voi, ati mai auzit asa ceva? Sa fac escare in sarcina...

Eu sunt cam necajita ca alaltaieri la eco am vazut ca micuta inca nu e intoarsa si ma gandesc daca o va face (Razvan la 27 s era deja in pozitie regulamentara)

A, fetele care iau Gynipral au experimentat din reactiile adverse descrise in prospect ca eu acum vreo doua ore nu am putut sa semnez niste decizii de tare ce-mi tremurau mainile?!!

Merg la cap trecut sa termin de citit!




Ioanaluiwww.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) si 29+ cuSonia
Pozici: www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1 , www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2 ,www.dropshots.com/T_Ioana4" target="_blank"> 3 , www.dropshots.com/T_Ioana6" target="_blank">4(NOU) , Filmulete serbare



"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri ce nu le vom vedea"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Ioana, mai e ceva timp sa se intoarca bebica! Nu-ti face griji! Pe Razvan l-ai nascut natural, nu?
Carla, tinem pumnii sa nu fie nimic grav! Cum zic si fetele, poate mergi la un cabinet particular, pentru linistea voastra.
Noi am fugit putin afara, vad ca inca nu e frig.

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de zvapalici Camelia-Nicole si 25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Fetelor, noi aici postam doar reusitele culinare, sau si esecurile?

Eu aveam in plan de cateva zile sa fac placinta cu visine si cu mere si azi in sfarsit m-am apucat. Din pacate am nimerit un aluat foietaj FFF prost (sau poate expirat si nu m-am uitat eu bine).
Dupa ce m-am chinuit sa rad mere, pregatesc totul, rulez nenorocitul ala de aluat, acum 10 min le-am bagat in cuptor si constat ca arata ca naiba, s-a desfacut aluatul in modul cel mai urat si s-a facut bucati mici
Ufff, nu mai pot de necaz

Astept sa vad daca va iesi pana la urma ceva comestibil din toata povestea asta, sau le fac vant in ghena...


Corina 23s+ cu Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crissy_C spune:

Corina, nu te necaji, poate nu-i aspectuos, dar e gustos

Cristina, fericita 25+ cu Patricia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Veronica, saptamana trecuta cand am fost la control la dr. Bartok, i-am spus de problema si a ramas ca saptamana viitoare sa ne vedem in policlinica de dimineata, marti. Mai rezist pana atunci.

Cristina, e vorba de ceva ce mi-a "crescut" fizic in zona inghinala... ca niste bubite, dar mult mai urat arata, si asta in cateva saptamani. Am simtit cand faceam dus si am monitorizat si cresc chestiile alea de la o zi la alta. Aseara deja erau cat jumatate de unghie, acum 2 saptamani erau cat un bob de orez... Arata foarte dubios, aseara mi le-a pozat sotul cu aparatul foto sa le vad si eu si... marite, arata ca niste bucatele de portocala, asa niste aglomerari-ciorchine de celule... ati mai vazut asa ceva? Eu am incercat sa caut pe net, dar nici nu stiu dupa ce termeni sa caut... Nu dor, nu ustura, nu incomodeaza decat la pipait si asta din intamplare am descoperit, fiind crescute destuld e in interior...

Mamanati, mersi!

Ioana, eu iau Gynipral pastile, dar numai cate o jumatate de pastila la 12 ore... si mie mi-a zis doctorita sa fiu atenta la reactiile secundare, dar n-am sesizat nicio diferenta de puls sau agitatie sau ceva similar. Probabil doza mea e foarte mica... Distractie la serbare si buna ideea cu statul acasa luni!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Jocurban spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinasmile

Fetelor, noi aici postam doar reusitele culinare, sau si esecurile?

Eu aveam in plan de cateva zile sa fac placinta cu visine si cu mere si azi in sfarsit m-am apucat. Din pacate am nimerit un aluat foietaj FFF prost (sau poate expirat si nu m-am uitat eu bine).
Dupa ce m-am chinuit sa rad mere, pregatesc totul, rulez nenorocitul ala de aluat, acum 10 min le-am bagat in cuptor si constat ca arata ca naiba, s-a desfacut aluatul in modul cel mai urat si s-a facut bucati mici
Ufff, nu mai pot de necaz

Astept sa vad daca va iesi pana la urma ceva comestibil din toata povestea asta, sau le fac vant in ghena...


Corina 23s+ cu Maria


Sa nu indraznesti sa arunci merele si visinele!!!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinasmile spune:

Citat:
citat din mesajul lui Jocurban

Sa nu indraznesti sa arunci merele si visinele!!!



Carla, 30+
in asteptarea Sofiei Maria si a Nataliei Emilia. Oare cat a mai ramas ?

Blogul mazarichilor

www.jocurban.ro" target="_blank">Blog de mami


Jur ca nu le arunc daca s-au copt inauntru!

Insa arata de parca au explodat
Ma gandesc sa le pun straturi si sa le acopar cu crema = prajitura din placinta cu visina si mar

Corina 23s+ cu Maria

Mergi la inceput