Fulgusori Noiembrie-Decembrie2009(34)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns A_driana spune:

dianatare draguti copii ai...teo are o privire seducatoare, aproape in toate pozele....asa ca pregateste-te ca in fiecare zi o sa-ti fluture alt baiat pe sub nas

eu spel hainele lui david cu detergentul nostru de haine, cateodata le si bag impreuna, asa am facut de la inceput...si apoi pun balsam de rufe tot ,,universal''...


A_driana, de David-Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

neata, la multi ani fulgisorilor serbati azi

moni- ma bucur tare ca ai postat aceste lucruri, sigur suntem multe care gandim la fel, eu sunt una din ele, dar toate ar trebui sa zicem mai multe, si tot timpul, asa ne invatam una pe alta, ca tot spunem fiecare cioara creste puiul cum stie mai bine. dar de ce sa nu faca mama SI mai bine, pana la urma tot ce facem noi acum cat ei sunt asa mici tine de educatia lor si de sanatatea lor, lucrurile de acum sunt puse pe linie dreapta.parerea mea este ca, conteaza fff tare cu ce schema de diversificare plecam la drum, conteaza cu ce stil de a ne imbraca copii, de a le vorbi/canta etc.

many
simino- uit de tine daca stai ascunsa, asadar sapt viitoare parc scrie pe noi clar ?

coque- clar asta face, vezi ca tre sa dai mielu, fimiu e remus , acum sta in funduletz si face un puzzle

ramonik- sa-ti fie de bine

ionela

diana- pupam copii frmosi si mamica de asemenea

lili- multumim ca ne consideri de gasca , noi suntem mai de pe camp, dar ajungem repede in sientru



Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:


Buna fetele,

scuze ca dau buzna Vad ca ati inceput deja discutiile despre diversificare. Bagati un ochi aici www.annabelkarmel.com/age-range/babies-6-9-months" target="_blank">aici. Tipa este foarte apreciata si am testat-o si noi. Retetele sunt super si extrem de gustoase si rapid de facut.

Camy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluci_b spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadnabr


Buna fetele,

scuze ca dau buzna Vad ca ati inceput deja discutiile despre diversificare. Bagati un ochi aici www.annabelkarmel.com/age-range/babies-6-9-months" target="_blank">aici. Tipa este foarte apreciata si am testat-o si noi. Retetele sunt super si extrem de gustoase si rapid de facut.


multumim, esti binevenita

Raluca, mamica de Remus alias Bubu(8 nov '09)

Poze BUBU
asa creste Bubu
"Un optimist nu e decat un prost fericit. Pesimistul e doar un prost." - Louis Bernanos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Radu Stefan de mami Tinonino Tudor de mami Flavours

La multe lunite dragutul meu ginerica Iustin, sa cresti mare si sa fii sanatos. Te pupam cu drag

Fetele din Iasi cum facem maine? mai facem "marea ieseala"?
eu am lasat numarul meu de telefon in mailul comun de Gmail (nov.dec2009) ... nu vreau sa va stresez eu cu telefoanele...cine vrea si are placerea sa iasa cu noi la plimbare va rog sa ma sunati (cand vreti voi, nu conteaza ora) sau lasati mesaj pe forum ca il voi citi diseara si maine dimineata...ziceti voi ora, eu imi adaptez programul cum vreti voi.

si inca ceva...daca e urat afara ne putem vedea in Mall sau Carrefour...va astept pe toate

_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinus25 spune:

Salutare si de la noi...

Ionelamaria ma bucur ca ai vesti mai bunicele legate de varul tau. Sa-i dea Dumnezeu sanatate multa!

Monis sincer imi pare rau ca nu scrii mai des pe aici. Eu tot timpul am citit cu mare interes postarile tale. Si consider ca fiecare putem sa spunem ce gandim, ca in final fiecare face cum crede ca e mai bine.

Laurairina asa fac si eu, citesc tot si la final aleg calea de mijloc, nici prea exagerata dar nici prea delasatoare...

Ramonika oh my god. Imi vine sa le impusc pe femeile astea care "stiu tot". Super iti sta noua frizura

Camy tare dulce Flavius. Chiar seamana f bine cu tine

Dianar vazut pozele. Tare scumpi sunt puii tai!

, sa va traiasca copilasii Tino, Flavours si Shtephy special

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ariadnabr


Buna fetele,

scuze ca dau buzna Vad ca ati inceput deja discutiile despre diversificare. Bagati un ochi aici www.annabelkarmel.com/age-range/babies-6-9-months" target="_blank">aici. Tipa este foarte apreciata si am testat-o si noi. Retetele sunt super si extrem de gustoase si rapid de facut.

Camy

Madalina , mami de 2 spiriduse

-----------------------------------------------------------------------------------------------
Children are like sponges, they soak up all the love you give but with just one squeeze you get it all back :-)


ariadnabr - multumim de ajutor

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monis5 spune:

sarbatoritilor zilei!!!

neata si de la noi

dragelor, o sa ma incerc sa scriu mai des, dar inafara ca nu prea mai reusesc din cauza de timp, mi-e f greu sa ma port cu atatea manusi de teama sa nu iasa cineva de pe forum "trantind usa". Dar ma voi stradui

va pup si acum incerc si eu mare cu degetul, poate reusesc sa dorm putin, ca aseara bantuiam pe forum in loc sa dorm si eu ca (oamenii) bebelusii

monis si piticutzul Santiago (Iulian 02 nov '09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ancutza_Bro spune:

Citat:
citat din mesajul lui monis5

dragelor, o sa ma incerc sa scriu mai des, dar inafara ca nu prea mai reusesc din cauza de timp, mi-e f greu sa ma port cu atatea manusi de teama sa nu iasa cineva de pe forum "trantind usa". Dar ma voi stradui



Monisule drag, daca cineva tranteste usa noi o deschidem si o lasam deschisa...este alegerea fiecareia dintre noi sa citeasca si sa scrie aici , in nici un caz o obligatie...daca scoti manusile si deranjeaza pe cineva nu are decat sa ignore mesajele tale desi ma indoiesc sa se intample asa ceva.

te rog scrie cum scriai odata si ai incredere in parerile tale si ai incredere in noi ca le vom intelege si le vom accepta daca vom considera ca este cazul.

fata cu manusi (a trecut iarna deci gata cu manusile)



_
ANCA mamica fericita de SABINA IOANA (03.11.2009)
Fulgusorul meu iubit

The virtue of true love is not by finding the perfect person but loving the imperfect person perfectly !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miany75 spune:

buna dimineata la amiaza!!! cum lipseste omu' un pic cum va puneti pe scris...

Noi suntem bine ...dupa aproape 2 luni de somn neintrerupt noaptea ,am inceput de doua zile sa ne trezim din nou pe la 4-5...si sa facem figuri la mancare....o fi vreun faimos puseu?!

Am vizionat poze de Dana.n.,Shtephy,Lili.a.,Raluci b. ,Monis ,Laurairina,Lavi,A_driana etc..aveti niste copii minunati !!! Din pacate,nu prea am avut timp de comenturi ,dar o sa ma intelegeti voi ,sunt convinsa de asta...poate am sa reusesc sa o fac si p-asta intr-o zi...

Ramonika super fain filmuletul cu Ruxi!! Ce bine se distreaza ea cu tati!!!
P.S superba tunsoarea !!

DIANA R. ce fain ca mergeti la ski!! si noi ne-am propus sa dam o fuga la straja iarna asta ,dar nu ne-a iesit...m-am resemnat.....oricum sa stii ca te invidiez...gandeste-te la mine ,cand iti pui ski-urile in picioare... si distractie faina!!

Legat de diversificare ,pe mine ma bucura orice postare de-a voastra vis-a-vis de subiect...la noi ,chiar ca bate la usa cu pasi repezi...
Nu vad de ce s-ar supara cineva ca fiecare isi expune punctul de vedere...de-aia suntem aici ,nu?! sa ne consultam ,sa ne dam cu parerea ,sa impartasim experientele noastre ...de acolo -incolo fiecare e in masura sa decida ce e mai bine pentru ea si puiul ei...asa ca Monis astept cu nerabdare postarile tale ,dar si a altor fete...

Mergi la inceput