Aspirante optimiste!Felicitari sorinake!!!! (452)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

Eu am facut ieri analiza, azi tre sa primesc rezultatul. Te tin la curent ca nu stiu nici eu cum se interpreteaza.. Ma mai interesez pe net

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Mami

Bunnn , a venit rezultatul Beta HCG: 211.45 mUI/ml..ceea ce inseamna vreo 4 saptamani ....
Yupiiii
si-a mai facut cineva BETA?...stiu ca mai zicea cineva ca isi face


Fericita +4


[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Yasmi ma duc luni la un medic din Ungaria,ca nu mi-a venit CM
Paula nu trebuie sa le iei din prima zi a ciclului?Asa stiu ca se iau deobicei AC
Geniusamb te asteptam cu vesti

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

Fetelor, nu mai inteleg nimic: iata rezultatul beta hcg:
436.32 mUI/ml
si apoi interpretarea la Medlife (apare online):
1 -10 sapt: 201.64 - >225000 mUI/mL
11-15 sapt: 22536 - >225000 mUI/mL
16-22 sapt: 8006.62 - 50238.60 mUI/mL
23-40 sapt: 15599.80 - 49412.65 mUI/mL

deci 1-10 saptamani. insa , mai exact cum pot afla??
cand trebuie sa merg la prima vizita la medic? am tot citit si inteleg ca indicat ar fi undeva la 8 saptamani..

ce parere aveti?

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PaulaFrida spune:

Cosmy asa a zis dr ca dupa ce vin rushii sa numar 7 zile din prima zi a CM si a opta zii sa incep sa iau timp de 21 de zile,dupa care ar trebui sa vina rushii,iar 7 zile pauza,dupa care 21 de zile iau si tot asa 3 folii.

Prin vara speram sa-i dam semnalul de start berzeiIl vrem neaparat pe
Trying To Conceive
Marriage ticker

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

cosmi nu ai mai incercat un test??
genius, undeva dupa 6-7 saptamani ai putea merge daca nu ai rabdare. la 7 saptamani poti vedea inimioara cum bate!


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onybony spune:

da cosmi mai incearca un test

SI O SA FIU
SA FIE TOTUL BINE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Geniusamb uite aici ce i-am scris si Sorinei(asta am gasit eu pe un site)
a 3-a saptamana de sarcina: 5 - 50 mIU/ml

a 4-a saptamana de sarcina: 5 - 426 mIU/ml

a 5-a saptamana de sarcina: 18 - 7.340 mIU/ml

a 6-a saptamana de sarcina: 1.080 - 56.500 mIU/ml

a 7-a pana la a 8-a saptamana: 7.650 - 229.000 mIU/ml

a 9-a pana la a 12-a saptamana: 25.700 - 288.000 mIU/ml

a 13-a pana la a 16-a saptamana: 13.300 - 254.000 mIU/ml

a 17-a pana la a 24-a saptamana: 4.060 - 165.400 mIU/ml

a 25-a pana la a 40-a saptamana: 3.640 - 117.000 mIU/ml

Deci se pare cai ai avea undeva intre 5 saptamani!!!!Daca vrei sa-ti confirme sarcina ecografic eu zic ca se vede,insa daca mai astepti 1-2 saptamani ii poti auzi deja inimioara
Fetelor nu ma bate gandul sa fac test,nu am absolut nici un simptom

In primavara asta,musai sa vina barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ukume24 spune:

Cosminutza abia te asteptam sa ma incurajezi. nu stiu de ce dar aveam nevoie de tine!!!! Inca de aseara cand mi-am facut testul m-am gandit la tine si la cum o sa incurajezi tu de dimineata.
Sunt destul de bine fetelor si asta datorita voua. Va vad atat de optimiste si imi dati putere. Va pup si va iubesc si nu o sa mai dispar niciodata asa cum am facut luna trecuta. Sunt puternica si stiu ca Doamne Doamne se va indura de fiecare din noi si rand pe rand vom pleca spre Odisee.
Acum astept sa vina rushii ca sa ne punem iar pe treaba. Nu mi-am facut inca programare pentru ca nu stiam inca despre ce e vorba si as fi vrut sa ma duc la control aproape de perioada de ovulatie. Dar acum o sa ma duc cat mai repede sa vedem car-i treaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hera25 spune:

Cami la fel de dereglata sunt si eu. Tot asa la 40-48 de zile imi vine cm-ul. Off ce nasol e. Ma apuca groaza cand ma gandesc ca iara trebuie sa trec prin ce am trecut, ca sa-l fac si pe bb 2.

Acum de ex mi-am facut teste de ovulatie. Prima zi a 2a liniuta a fost roz deschis. A 2 a zi de testare a fost roz inchis spre rosu la fel ca prima liniuta, iar a 3a zi a fost roz deschis, ca si in prima zi.
Ce sa inteleg ca trebuia sa ouvlez? Pt fetele care si-au facut astfel de teste. Pe prospect scrie ca in 24-36 de ore de la testul cu ambele liniute rosii voi ovula. Au trecut orele astea insa eu tot am durere de ovar ca la ovulatie, iar acea secretie de la ovulatie la mine inca nu a aparut. Deci clar nu am ovulat. Ceva ciudat se intampla cu organismul meu. Sunt z17.

Dati o parere va rog.

PS. Ukume imi pare tare rau pt testul negativ.

Fericita mamica de Lorena Elena 07.11.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

Saru'mana Cos_minutza!!! Astept cu rabdare inca 2-3 saptamani.. Abia o sa am timp sa ma interesez de medic.. Ma bate gandul sa merg la dr. Radu Vladareanu, are si cabinetul f aproape de noi.. Am citit de el numai de bine.. Vom vedea.. Sotzu a innebunit a anuntam pe toata lumea in week end Sa vad daca pot sa-l mai temperez putin!!
Pupici la toate fetele

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput