Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Mi-am mai amintit una...eram studenta, prin anul 2-3. O zi de martie, aveam un singur curs, merg eu la facultate...nu se tine cursul. Ok, inainte sa trag o tura la cumparaturi prin oras merg la baie. Unde pe langa cele necesare, n-am de lucru si umblu la fermoarul fustei. Total fara rost, m-a gasit pe mine sa desfac fermoarul ala si sa-l trag la loc ca cica nu se aseza fusta cum trebe peste dresuri. Care femoar se rupe!!!! De tot. Si era genul de fust doar cu fermoar, fara un nasture, o gaica in talie. Deci fara fermoar nu statea pe mine. Ma caut in geanta...nimic sa improvizez, ac cu ata nici atat. Pe hol...nimeni.... Ok, scot fusta de pe mine si o bag in geanta. Ma studiez in oglinda....paltonu-pelerina de-l aveam acoperea onorabil picioarele pana spre genunchi....am plecat asa...Ce m-am mai rugat eu in ziua aia sa nu bata vantul...mergeam si ma tineam de palton sa nu se ridice ca era aproape cloche din umeri....

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
www.tocanadecuvinte.blogspot.com" target="_blank">TocanaDeCuvinte
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

O faza tare, nu mi s-a intamplat mie ci unei colege de-a mele pe vremea aia, de care rad oricand imi amintesc.Nu e vorba neaparat ca s-a facut de rusine, dar e super amuzanta intamplarea.

Era perioada anului 2000, colega mea era translatoare si in particular facea meditatii la limba germana. Ca orice meditator, da anunt la ziar.

Un domn ´´serios si darnic´´ care era in cautare de senzatii tari prin anunturile de matrimoniale la mica publicitate, incurca numerele de telefon si suna la colega mea.

El: Alo, buna ziua, va deranjez in legatura cu anuntul din ziar. Mai este de actualitate?
Ea: da, sigur ca da
El: ca sa nu mai pierdem vremea, intanirile au loc la dvs sau la client?
Ea: la mine, daca nu va deranjeaza, am aici totate materialele de care este nevoie si sincer, mi-ar fi mai usor sa lucrez acasa.
El: aa..inteleg(ras zgomotos)
Ea: care este nivelul dvs? Sunteti incepator?
El: Ahh..de ce, aveti tarife mai mici pentru incepatori?
Ea: Nu, intrebam ca sa-mi fac o idee, este necesar sa stiu la ce nivel sunteti ca sa stim de unde incepem.
El: interesant! Va luati in serios meseria (hä-hä)
Ea: normal....
El: domnisoara, sunt profi, incepator am fost la 16 ani
Ea:inteleg.....(total nedumerita)
El:Care e tariful?
Ea: x lei pentru doua ore.
El: doua ore pe ceas adica?
Ea: da, atat dureaza la mine o sedinta.
El: Bine, e nevoie sa aduc ceva cu mine?
Ea: veniti doar cu pixul( ) de restul ma ocup eu.
El: hä hä, da, am un pix gros (?)
Ea: ..domnule, pix, creion nu conteaza.....
El: faceti si oral?
Ea: sigur ca da ( )
El: aha, program complet cum ar veni..
Ea: da..

Si in sfarsit..discutia se termina pentru ca EL spune:
Ahh.. ca deja m-ai infierbantat,nebunatica mica, da-mi adresa ca ajung in 30 de minute.

Asta a fost momentul in care, in capul colegei mele s-a produs acel CLIC
I-a zis vreo doua ´´de noroc´´,a lamurit situatia in termeni super clari, ala chiar si-a cerut scuze si asta a fost.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_a spune:

Super LadyJ, e mortala faza :))))))))))))))



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iunia82 spune:

In adolescenta, ies intr-o zi la terasa la un suc cu prietenul meu si, intre timp, se mareste gasca... toti numai baieti.
Nu mai tin bine minte cum s-a ajuns la subiectul mancare, si mi-a iesit porumbelul: in loc sa spun "sprot afumat", ce credeti ca mi-a iesit??? "scrot afumat".
Pana sa imi dau seama ce prostie am putut sa zic, toti baietii erau pe jos e ras. Am simtit ca intru in pamant de rusine.

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

Asta imi aminteste de o fost colega de birou.
In urma cu ceva ani cand la Formula1 concura pilotul Olivier Panis.
Dupa fiecare cursa,luni dimineata comentam la birou ce si cum...
Colega cu pricina se baga si ea sa comenteze..."da l-am vazut si eu pe Penis cum depasea,ce viteza...Penis in sus, penis in jos, pana am izbucnit in ras cu totii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:



Eu, asta`vara in pregatiri de serbare. Copila la gradi. Eu cu umerasele: costum popular / costum de fluturas.
In graba incarc "marfa" in maini si ies. Merg la masina, cativa taximetristi se holbau la mine. Si zambeau. Si zambeau larg pana pun umerasele, intru in masina, ies din parcare.
Ajun la gradi. Ma rog, in vecinatatea ei.
Cobor, scot hainele si la fel, toata lumea imi zambeste laaarg pana trec strada, trec de parcare si bloc.
Ma mir pt ca de obicei doar mutre acre vezi pe strada.
Ma gandesc ca poate au si ei o zi buna. Toti asa in grupulete
Ajung in gradi, depun hainele si dau sa ies.
Ma striga fi`mea:
"Mamiii, de ce nu-mi dai si cordeluta mov cu fluturii mei mov de pe capul tau ? "
Deh, mi-am pus cordeluta cu puf si cu fluturii pe antene direct pe cap, cine stie cand, cat am fost acasa

Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16) cu Sela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela68 spune:

In urma cu f multi ani... Sotul meu, proaspat angajat de vreo doua zile.
Vine sefu' de la judet (cum era odata) Se aduna toti angajatii intr-o sala. Apare sefu', un domn mai in varsta. Trece pe la toti angajatii si da mana cu ei. Cand ajunge la sotul meu se apleaca si ii pupa mana...
Toata lumea muta, sotul jenat in ultimul hal, abia se abtine sa nu izbucneasca in ras...Sefu' iese automat din sala. Nimeni nu stie ce-a fost in capul omului...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui mirela68

In urma cu f multi ani... Sotul meu, proaspat angajat de vreo doua zile.
Vine sefu' de la judet (cum era odata) Se aduna toti angajatii intr-o sala. Apare sefu', un domn mai in varsta. Trece pe la toti angajatii si da mana cu ei. Cand ajunge la sotul meu se apleaca si ii pupa mana...
Toata lumea muta, sotul jenat in ultimul hal, abia se abtine sa nu izbucneasca in ras...Sefu' iese automat din sala. Nimeni nu stie ce-a fost in capul omului...


MiReLa



O fi crezut ca-i preot...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_s spune:

Anu' trecut la ziua unui copilas, io in fusta (neobisnuit pt mine) cu ciorapi de-aia cu adeziv.
Ma duc la buda sa fac pip, dau jos fusta, vad ciorapii cu adeziv, ma relaxez ca nu tre' sa-i dau jos si purced la treaba...simt io ca jetu' nu e sinergic si-mi dau seama ca...nu-mi dadusem jos SI chilotii

Oana si Mara 11.08.2004

Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giani spune:

Eram prin anul 1 de facultate, intr-o excursie de weekend cu colegii. La un moment dat a trebuit sa ma duc dupa un tufis pentru niscaiva trebi fiziologice, am cautat un tufis ferit, la oaresice distanta, m-am pus pe treaba si numa' aud ca trece trenul in spatele meu.

Mergi la inceput