Mi-a fost rusineeeeee

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elaga spune:

Eram foarte mica, la vreo 4 ani si ma jucam in fata blocului. Un prieten de-al tatalui a venit in vizita. Eu am deschis usa si am anuntat-o pe mama "mamaaaa a venit Mincinosul!" Pe el nu mai stiu cum il chema dar ai mei ii ziceau asa ca nu se tinea de cuvant.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui elaga

Eram foarte mica, la vreo 4 ani si ma jucam in fata blocului. Un prieten de-al tatalui a venit in vizita. Eu am deschis usa si am anuntat-o pe mama "mamaaaa a venit Mincinosul!" Pe el nu mai stiu cum il chema dar ai mei ii ziceau asa ca nu se tinea de cuvant.
http://mamasiiubita.blogspot.com/


B-E-S-T-I-A-L-A faza !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ziki spune:

felicitari intitiatoarei (aniela23)
sunt abia la pagina 13, n-am somn, si mi-ati "facut ziua" toti cu pataniile voastre.

eu ma abonez, pentru ca sunt rodata la patanii care mai de care mai penibile. call me MamaPenibila

pentru moment, doar doua. din categoria "mi-au vazut fundul niste trecatori nevinovati",
eram la maternitate in Franta, in halatul lor de spital, fin-alb-transparent si mai ales desfacut la spate...
cred ca era prima dimineata a mea in maternitate si, din lipsa de informare, eu aveam chiloti tanga in loc de aia cu picior... (nu intrebati cum stateau ..diverse accesorii - cu greu)
asistenta grabita, ia cupilu' imi spune sa ma tin dupa ea ca mergem la baita, sa-mi arate cum il spal. si o tuleste pe hol. eu dupa ea, ca o floare.
deodata aud ca racneste cineva dupa mine - presupun eu. ca sa fiu sigura, ma si intorc. ma intorc nu discret (doar din gat ca la Tanar si Nelinistit) ci ca lupul, cu tot corpul.
sa se bucure si cei care pana atunci ma vazusera doar din fata de priveliste, ca si ei e oameni...

si numai ce o aud pe asistenta care ma strigase si care ajunsese deja intr-un suflet langa mine, dojenindu-ma in timp ce-mi strangea halatul la spate "ati plecat cu camasa deschisa la spate. si mai sunt si tatici pe hol.."

a doua, tot cu fundu' meu,

tocmai ce primisem o fustita roz cu buline, foarte girly, plisata si vaporoasa, numai buna de o zi de iunie calda...
imi duc fetita de 2 ani la cresa. e zi de plata. merg cu fetita sa platim, coada la ghiseu. ajung in sfarsit la plata, cu banii pregatiti, astept factura, fetita mea termina de mancat banana pe care o avea de pe drum, si - tacticoasa- se sterge pe maini si gurita pe fusta mea. din spate, ca sa fie efectul total.
si, fatalitate, din nou erau si tatici in spate...

sigur o sa-mi mai aduc aminte si va mai impartasesc.

copiii sunt mainile cu care ne prindem de Rai
sanziana de flavia si cu felix -> 29s
felix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns goldi spune:

Ziki, mi-o si inchipui pe cea mica

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adc spune:

Intamplare recenta, luni dupa mos Nicolae: In acea zi soacra-mea, care nu locuieste cu noi, merge si ia fetita de la gradi la ora 16, dupa care merg impreuna acasa la noi, si ma asteapta amandoua sa vin de la job. Ca sa vad daca e totul in regula, pe la 17 si ceva sun acasa. Imi raspunde fetita: ”Mami, ce faci, vii repede?” “Da, inca putin, tu ce faci?” “Mananc clatite.” Eu, mirata: “Pai de unde ai clatite?” Ea, smechera: “De la mosu’” referindu-se in gluma la mos Nicolae. Eu, fara sa gandesc ce spun: “ba eu cred ca de la baba”. Fetita incepe sa rada in hohote “cum mami, buni e baba? Am auzit bine, asa ai zis?” si nu se putea opri din ras. Nu mai spun ca soacra-mea era acolo, pe moment am incercat sa ii explic fetitei ce inseamna un “joc de cuvinte”, etc, etc, dar oricum n-am prea reusit s-o dreg.

Mami de Alexandra (18.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

o patanie de-a unei matusi: masina opreste la bariera sa treaca trenul, matusa avea nevoie la baie, se duce in camp..trenul avea halta chiar acolo de rusine si-a pus fusta in cap sa nu o recunoasca careva

37+...am intrat in 38 Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zumzu spune:

eu la o nunta , aranjata, tocuri etc; aveam ciorapi cu banda dar fara sa fie prinsi; la intrare in restaurant cand intrau toti invitatii ma trezesc cu ei la genunchi..nici nu stiu cum am ajuns la baie, ca de ridicat nu prea mergea de dat jos nici atat

37+...am intrat in 38 Darius Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rall spune:

Citat:
citat din mesajul lui zumzu

o patanie de-a unei matusi: masina opreste la bariera sa treaca trenul, matusa avea nevoie la baie, se duce in camp..trenul avea halta chiar acolo de rusine si-a pus fusta in cap sa nu o recunoasca careva


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anthea spune:

In urma cu multi, multi ani, eram proaspat angajata la o multinationala, dimineata la prima ora, incantata si "sigura pe mine, paseam" in sfarsit in cladirea moderna, mult ravnita si asteptata de-atata vreme. Dau sa intru increzatoare intr-unul din cele doua lifturi deja intesate de colegii somnorosi si cam apatici...insa, ce sa fie?!in fata liftului se gasea o treapta, de nevazut, asa de bine ascunsa si camuflata in pardosea, incat m-a trantit cat colo, m-a insirat acolo in vazul tuturor, in prima mea zi de munca. In gratioasa mea cadere, un paznic a intervenit sa ma ajute, m-a prins vartos de mana si fata...urmarea: a reusit sa-mi rupa maneca de la sacou, sa-mi strambe ochelarii, sa-mi intinda tot rujul si machiajul pe fata. Am scapat totusi cu bine , desi sifonata asa cum eram, urma sa ma prezint la fotograf, atat pentru poza de pe cardul de acces, cat si pentru poza profilului personal, postata pe intranetul companiei. Acea foto "sifonata", cu ochelarii-ntr-o parte, ciufulita,ingrozita de rusine, cu un machiaj ajustat la limita, m-a urmarit sapte ani, timp cat am lucrat pentru acea companie. Era o fotografie ca cele facute la politie infractorilor... mi-au vizualizat-o de-a lungul timpului 1378 de persoane... am interactionat cu mare parte dintre ele, aveam deci, o poveste cu care trebuia sa-mi incep fiecare conversatie...

...la inceput n-am indraznit sa cer companiei sa-mi schimbe cardul si implicit fotografia, era destul de costisitor, apoi, in timp, n-a mai fost nevoie, aveam un start amuzant de dialog, fie in plan de business, fie personal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adryiii spune:

Vreau sa va povestesc si eu o patanie cu un nepotel. Patru ani sau trei ani si ceva avea pe atunci. De Mos Nicolae se impart cadourile in casa. E incantat de ce primeste el si parintii si de ce se intampla in jur. Mare bucurie.
A doua zi la camin intreaba educatoarea:
- Ce v-a adus mosul copii?
La care nepotul zice:
- Mie mi-a adus mosul dulciuri, portocale, jucarii si la tati o pereche de chiloti

Acelasi copil, un pic mai tarziu: educatoarea si-a adus de acasa branza topita si a lasat-o pe birou. Dupa cateva ore a disparut si nimeni nu stia unde e. La un sondaj nepotelul cu gasca lui de prieteni au recunoscut ca i-au furat branza si au mancat-o, ca le era tare pofta...fara cuvinte, dar cu morala.

34 cu elena alexandra

Mergi la inceput