Fiv in Ungaria 94

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns timea30 spune:

Buna fetelor,
Va urmaresc de mult dar acum mi-am adunat curaj sa va scriu.
Eu urmeaza sa incep FIV la Debrecen peste cateva zile, la venirea cm.
Vreau sa va intreb, daca ati mai patit careva ca in ziua 22 a ciclului cand ati fost la discutie cu medicul inainte de incepere fiv sa nu va faca ecograf ? Ca mie nu mi s-a facut, spunandu-mi ca o sa vada din analize hormonala daca ma duc in a doua zi a ciclului daca am chist sau nu si atunci imi va stabili si medicatia.

Multumesc de raspuns, si va doresc un test pozitiv cat mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

aha...nu e nici 10,45 nici 12,45...e 12,15
iar diana are punctia la 9,30 dimi.

ma duc sa ma injectez.
ai pup iu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

samira33 ce tare esti .Deja te si lauzi ca te injectezi,mai un pic si devii profesionista.Ia zi-ne cum e la Budapesta?Sa nu-l obositi prea tare pe Kovacs ca mai avem nevoie de el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui timea30

Buna fetelor,
Va urmaresc de mult dar acum mi-am adunat curaj sa va scriu.
Eu urmeaza sa incep FIV la Debrecen peste cateva zile, la venirea cm.
Vreau sa va intreb, daca ati mai patit careva ca in ziua 22 a ciclului cand ati fost la discutie cu medicul inainte de incepere fiv sa nu va faca ecograf ? Ca mie nu mi s-a facut, spunandu-mi ca o sa vada din analize hormonala daca ma duc in a doua zi a ciclului daca am chist sau nu si atunci imi va stabili si medicatia.

Multumesc de raspuns, si va doresc un test pozitiv cat mai repede.


Am patit si eu la fel,la Debrecen asa se face.Primul eco a fost in ziua 6,iar din analizele din ziua 2 nu s-a vazut ca este chist,am inceput stimularea,iar la punctie-ditamai chistul!Dar sunt fete care au reusit si acolo.Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adijo spune:

TIMEA, eu am facut o fertilizare in nov/dec la Debrecen cu Dr Tandor, si nici mie nu mi-a facut eco in zia 22 ; dar in ziua 2 am facut analize de sange si eco , si apoi mi-a prescris medicatia.Din pacte Fiv-ul nu a fost reusit. Am avut embrioni slabi.Iti tin pumnii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pamy spune:

timea30 bine ai venit printre noi .Sa stai cat mai putin pe aici si sa reusesti din prima.Eu una nu am auzit sa inceapa cineva fiv fara sa se verifice ecografic daca exista chisturi.Nu stiu ce sa zic.Bine ar fi fost sa iti faca mai ales ca ai fost acolo.Sunt fete care fac fiv in Ungaria si li se cere sa faca eco in tara inainte de fiv.Oricum iti urez bafta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
Felicia - multumesc pentru capitol. Simt ca va fii al tau
Eu sunt chemata la 11, pt punctie, deci voi fii acolo pe la 10P:30 -10:45.

deci, iau ziarul sau nu?


In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

timea, bine ai venit!
La ce doctor mergi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adya spune:

Fetelor,
va tin pumnii sa veniti cu bebei lipiciosi de la Budapesta!
Va ,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mairis spune:

Timea, eu facut fiv la Budapesta si nu am facut eco in ziua 22. Am luat si eu o luna de Marvelon inainte iar doctorul m-a vazut direct la eco de ziua 6, dupa CM. Nici nu stiam ca se face eco in z22!
Si am reusit!
Asa ca, se poate... Multa bafta!!!!!!!!!!

Pupici!

Irina, +4

Mergi la inceput