FIV268

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariadan spune:

goggy ma bucur din suflet pentru tine. Este cel mai frumos cadou pe care puteai sa il primesti astazi.
Sarcina usoara si la termen.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fc_anca spune:

Buna fetelor, bine v-am gasit!

Acum 4 luni ma pregateam de inseminare..nu am mai facut-o...bebele a aparut natural chiar in luna in care trebuia sa fac inseminarea...nimeni nu stie cum, medical se pare ca nu a existat nicio explicatie...dar nu a vrut sa stea...si era chiar craciunul... In fine, acum sa zicem ca vin cu forte proaspete si ma alatur voua. Voi trece direct la fiv, ultimii doi doctori spunandu-mi ca inseminarea e o frectie la picior de lemn.
Voi incepe tratamentul de maine, in ciuda nebuloasei din creierasul meu. Respectiv, cum de s-a produs o sarcina, daca sansele erau 0? sau de ce spermogramele ies la fiecare clinica altfel? am 5 spermograme facute la 5 clinici diferite si fiecare cu alt rezultat...
Dar dupa 1 an jumatate am renuntat sa mai imi pun 1 mil de intrebari si sa merg pe varianta FIV. Va doresc multa-multa bafta si sa dea Dumnezeu sa ne indeplinic toate visul!

Pupici multi :)

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Anca bine ai venit! Si spor la treaba! Sa produci oute multe si bune si sa ai parte de bucuria reusitei! Doamne ajuta! Tu ce protocol ai?

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jessamine spune:

Buna ziua,
As dori sa stiu la ce clinici din bucuresti este posibila cryoconservarea ovocitelor sau a embrionilor avand in vedere faptul ca sotul are hepatita.

Va multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moshulik spune:

salutate gagici!

vin si eu cu o veste acre spre sa va ridicemoralul.
astazi am avut eografia de confirmare a sarcinii
sa va spun ce a gasit profu':
CRL (adica lungimea de la cap la picioare) 4,4 mm
GS (sacul gestational): 1,41 cm

activitate cardiaca prezenta!
iar ca numar: 1 BB!

pupici pe burtici la fivoase!
va astept la odisee ca ma plictisesc fara voi!

Moshulik +6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mona40 spune:

Mosulik,
Felicitare pentru 1 bebe.
Sa cresteti mari si fumosi...si sa-i rupeti urechile lu' mami si lu' tati cu jocuri zgomotoase.
Ai grija de tine.
Anca, e normal ca sp sa iasa diferit. analiza depinde de: cum s-a sculat sotul in dimineata aia, ce-a mancat acum trei luni, cum s-a sculat tanti de la laborator in dimineata aia, daca s-a certat cu barbat'su, ce aparatura are laboratorul, si nu in ultimul trand, cum se invarte pamantul...
Acum sper ca ti-au scazut intrebarile al 999,999
Fara gluma caum, multa bafta .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

moshulik felicitari pentru prima eco a puiului tau!
goggy felicitari pentru beta 2
anca bine ai venit si multa bafta la FIV-ul ce se apropie!

Pentru fete vechi si fete noi, pentru oricine doreste sa vina la o noua intalnire de zile mari, va asteptam joi 11 martie 2010 dupa ora 18:00 la Dantes din Dorobanti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Citat:
citat din mesajul lui jessamine

Buna ziua,
As dori sa stiu la ce clinici din bucuresti este posibila cryoconservarea ovocitelor sau a embrionilor avand in vedere faptul ca sotul are hepatita.

Va multumesc!



Cred ca te referi la "congelarea" embrionilor, orice clinica de FIV face asta.
Ref la hepatita sotului, stiu caz concret la Giulesti, reusit si FIV si FET cu aceeasi problema (de B era vora), copii sunt sanatosi, nu au "mostenit-o".

Shery 20 & cu inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Dragele mele
am scapat si de punctie! Mi s-a parut mult mai usor ca la primele 2 FIV-uri (tin sa va subliniez ca acum 2 ore si ceva abea ajungeam la clinica, iar acum sunt acasa si fresh si scriu mailuri).
Au iesit 10 ovocite, iar maine aflu cati embrioni din ele. Si inca o data Doamne ajuta.
Am primit si schema de sustinere:
- Duphaston tb 1 tb x 2/zi (pana la 16 zile)
- Utrogestan supp 400 mg, 1 supp/zi (pana la 16 zile)
- Prontogest injectii im - o injectie/zi dupa ET (pana la 16 zile)
- Decapeptyl o seringa preumplua in ziua 6 dupa punctie
Evident ca daca test de sarcina pozitiv tratamentul de sustinere se continua pana la sapt 12 de sarcina.
Se continua si acidul folic, vitaminele, prednisonul.
A mai primit cineva asa o schema (cu Duphaston si un Decapeptyl?).
Inca o data va multumesc ca existati, fiindca mi se pare ca fara voi nu ajungeam pana aici, sa stiu atatea, sa ma descurc in felurite situatii, sunteti minunate!

Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Pisuc mic, eu am avut la austrieci de fiecare data un decapeptyl in z6 si la un fiv combinatia de duphaston+supozitoare de 400.
Nu am avut insa progest inj niciodata.
Bafta multa, sa se lase cu multi embrionasi!

Bafta, bryny, la punctie

balanta tm sa fie cu mult noroc!

Mergi la inceput