FIV268

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns goggy spune:

Saru'mana



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonel68 spune:

Multumesc, Buburuza draga! Eu zic ca primavara asta e vremea perfecta pentru inmultirea buburezelor, asa ca bafta multa!

Tin pumnii la FIV-ul norocos!

Simonel 68


[quote]citat din mesajul lui BuburuzaL

Neata fete dragi!

Havin bun venit si sa-ti implinesti cat mai repede visul! Cand incepi tratamentul?Sa stii ca pana nu acumulezi 10 mesaje scrise, mesajele nu-ti apar in timp real, asa ca hai repejor cu detalii. Numai bime.

Simonel bine faci draga mea, fii optimista. La urma urmei, este cel mai bun lucru pe care-l putem face!

------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simonel68 spune:


Simonel ,
N-ai putea incerca in strainatate? Intreb ptr ca si eu am facut primele 2 FIV-uri la prof RonEl la MNL; si mi s-a parut ca face lucrurile f profi, are embriolog bun, si e totul f civilizat (ceea ce s-ar putea sa nu gasesti la Giulesti din cate citesc pe aici) cu o singura exceptie: aceea ca vine si sta 3 zile, deci embrionii ti-i baga cand vine ziua plecarii, nu altfel, si toate trebuie sa ovulam pe ceas, etc. Daca strainatatea (Viena, Ungaria) e o optiune prea scumpa, poate dr Laura Dracea (aud multe bune de ea) sau grecii de la Biogenesys. Eu am lasat totdeauna macar 3-4 luni intre FIV-uri, dar am auzit ca se poate si vreo 2 luni. Iti mai spun fetele asta.
Va pup pe toate


Pisuc Mic

[/quote]


Eu ma voi intalni cu profesorul peste o saptamana, sa vad ce si cum. Din pacate, la FIV-urile anterioare nici nu am avut cine stie ce "marfa". La primul n-am raspuns la tratament si l-am intrerupt, iar la al doilea, am produs doar un ovul, din care a rezultat un singur embrion, e drept, avea 5 celule dupa 48 de ore, si am tras de el cat am putut

Tu cati embrioni ai reusit sa ai si cati ti-ai implantat la cele doua FIV-uri de pana acum de la MNL? Mai faci un ET tot acolo?

Multumesc,
Simonel 68

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:

Simonel draga
intr-adevar optimismul si credinta ca Dumnezeu are planurile lui si noi nu putem decat da ne straduim in acest sens sunt cele mai importanta, cum spunea si draga de Buburuza.
Eu am facut acolo doua FIV-uri, la primul am avut 6 ovocite, si din astea au iesit 3 embrioni, i-am pus pe toti; la al doilea 14 ovocite, si inca am 5 embrioni la frigutz. Dar i-am lasat acolo fiindca trebuia sa fac ET chiar cand a inceput scandalul cu Sabyc, si s-a intrerupt totul la toti profii din Israel. Si atunci am decis sa mai incerc un FIV cap-coada si sa il incerc in strainatate, la Viena. Dar inca am embrionii congelati.
Iti doresc sa ai putere multa si sa-ti pastrezi otpimismul!


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veronici spune:

Buna seara,
Am intrat iar in hora aspirantelor,procedura a doua de fiv.
Am un baietel minunat (facut prin FIV cu d-l prof.Marinescu) si am dori sa-i facem o surioara.....daca ar vrea DD.
Va doresc mult succes tuturor si sper sa trecem toate cat mai curand la scutecele:)
Am vazut ca a mai intrebat cineva:ceaiul de cretisoara se ia dupa ET sau de la inceputul tratamentului? Am uitat de acum 4 ani.... Eu am facut pe 05.03 injectia cu Diphereline-3.7 mg.
O sa merg la control pe 25.03. la d-na dr.Codreanu pt.ca dl.prof.Marinescu pleaca la o conferinta pe 12 marite si revine dupa 01 aprilie.
Sa aveti o seara buna si sa auzim numai de rezultate mari la BHcG

slideshow rares stefan la 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BuburuzaL spune:

Fetelor sunteti mai mult decat doamne, prin sacrificiul pe care-l faceti pentru a da nastere, pentru a va implini ca femei!!! Va doresc la fiecare, ca ziua cea mai plina de feminitate din an sa va aduca seninatate, speranta si implinire!!! La multi ani! flori ale primaverii!!!


Doamne ajuta la cat mai multe reusite si gravidute si mamici fericite!



------------------------------------

Un beta mare in primavara asta???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

goggy felicitari pentru sarcina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisucmic spune:


pentru invazia aceasta de fete dragi

Primavara minunata pentru toate femeile puternice si generoase de pe acest forum - sunteti extraordinare si sper ca stiti asta!


Pisuc Mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yarrina spune:

As vrea sa ne felicitam cu toatele pentru ziua de maine, si mamicile si viitoarele mamici, pentru ca este o zi speciala pentru noi toate. Sa fiti iubite si fericite si sa vi se indeplineasca cel mai de pret vis...de a deveni mamici! Va pup pe toate fara exceptii si va doresc sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns castelanaC spune:

Scumpe doamne si domnite!!!!!!!!
sa aveti un 8 martie frumos si de vis!
Plin de flori,cu beta mare, cu sarcini usoare!
Doamne Ajuta!!!!!!

floricele tropicale si...
multi pupici!


castelana fericita 35+

Mergi la inceput