LMA!!!ghiocei de martie-Aprilie 2009**169**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Bianca2503

foarte tare absolventul...
si tortul cred ca a fost bun

tortul a fost bestial... nimik nu a mai ramas.

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns provista spune:

Citat:
citat din mesajul lui Kea

Provista ai un copil superb!


si multi

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gaza, mie-mi suna a rubeola ce spui tu acolo. Exact asa a avut si Eva, la 3-4 zile de febra a aparut si eruptia care a tinut-o ft ft putin.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Am dat o tura pe afara, am culcat Inamica, am citit un pic din urma iar acum merg sa spal scaunul de masa si bucataria ca sunt pline de piureul de legume.

Bianca merci mult de idei o sa facem consiliu si o sa vedem .

Floric eu stiu ca la 1 an se face ror si daca ai facut vaccin platit (Infarix) acum la 1 an se face rapel deci tot infarix. Eu asa stiu. Pupam ghicelul grasunel.

Gaza eu am prietena care a dat peritol la bebelus de 11 luni pentru ca ii tot facea alergii. Ma gandesc ca daca a scapat de toate simptomele si bubitele poate nu mai este cazul sa il dai acum. Cred ca acum este important sa afli de la ce a facut alergia. Multa sanatate si sa reveniti repede in forma.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Gaza peritol se da ca antialergic. Eu le-am dat copiilor acum 1 luna cate 5 ml pe zi(2,5 ml dimineata, 2,5 ml seara).Ca efect advers..ce am observat..e un pic agitant..dar nu la toti copiii(la ai mei a fost doar la 1 din 3)



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:

Asa a patit si Vladimir. El a avut o forma de rubeola care se numea rozeola infantis parca.

A avut temperatura 3 zile si apoi o eruptie


Da stiu de varianta asta, ne-a spus-o Dr dar nu a fost Rozeola Infantis. La noi au fost mai mult niste pete ff mari de parca s-ar fi oparit. La roseola infantis sunt mai multe bubite mici. Dar de aceea am ales sa mergem la spital ca sa avem un diagnostic exact. Probabil toata chestia s-a datorat unui aliment inadecvat dar din pacate inca nu l-am reperat pt ca nu am mancat nimic deosebit in ultimul timp.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Provista, tare dulcic Dragos al tau. Mai aveti tort ca as vrea si eu o felie?

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Noua ni s-a recomandat peritol ca sa se linisteasca, in ideea in care bubitele ii provoaca disconfort. De la el a dormit o gasca, peste 12h in noaptea respectiva, ca o singura data i-am dat. Alte efecte nu am observat.Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenada spune:

Citat:
citat din mesajul lui provista

sper sa va placa poze 1 an +mot

www.youtube.com/watch?v=L3xQ7t4n8Oc" target="_blank">mergem
Simona mamica dragastoasa de Dragos (28.02.2009)



Hehe ...foarte tare! ... ati absolvit cu bine primul an . Este atat de dulce Dar ati suparat sarbatoritul sau mi se pare mie ca plangea in una din poze?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gaza22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

Gaza peritol se da ca antialergic. Eu le-am dat copiilor acum 1 luna cate 5 ml pe zi(2,5 ml dimineata, 2,5 ml seara).Ca efect advers..ce am observat..e un pic agitant..dar nu la toti copiii(la ai mei a fost doar la 1 din 3)



MS mult atunci o sa incerc sa-i dau. Dar ma cam speriase prospectul. In plus de Craciun cand a fost racita Dr ne-a mai dat atunci Peritol 1ml seara si am refuzat sa-i dau din aceleasi motive. Dar vad ca acum iar ne lovim de el si in plus m-a cam speriat cantitatea, 3 ml. Dar daca zici ca flacaii tai au fost ok, atunci prind si eu curaj. Ca doar nu o fi chiar asa de inconstienta Dr aia.

Mami de Gazii mica si frumoasa Avem zece lunite

Mergi la inceput