Comori de nov-dec 2004 (203)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Da, am negociat aseara si deocamdata e Iulia Alexandra.
Iulia ca se naste in iulie-august si trebuia cu I sa urmam trendul vocalelor A, E, I.
Alexandra ca aveam nevoie de nume sfant cu A, e si bunicul sotului, plus ca-i sfant la sfarsitul lui august.
Eu ma gandeam la Ingrid/Irina dar nu-i plac sotului, el a avut ideea cu iulie-Iulia, mai si stia ca eu ma semnam asa in clasa I .

Edit: dar tu Ioana nu esti la serbare ?

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

Am venit de la serbarea de 8 martie. A fost frumos, au cantat o multime de cantece si au recitat poezii frumoase de ziua mamicii. Au fost tare dragalasi. Despre Paul pot spune ca e un cumintel la serbari, a stiut versurile desi a lipsit o saptamana, s-a descurcat bine, am fost multumita de el. Era cu ochii pe mine ca pe butelia, mi=a fost tare drag. Pe 29 mai va merge in excursie, in sfarsiiiiiit, uraaaa!!! ...la COsesti de Arges, tema va fi olaritul, vor face si ei lucrari, vor fi insotiti de parinti, cel mai probabil paul va merge cu tati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onitza spune:

OTILIA, wow ce nume frumos!!!!!

MIRIA, sarcina usoara in continuare, esti pe ultima suta de metri.

PAXELA, sanatate Deliutei bolnavioare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

salutam si noi
oti ce nume frumos, ca na doar o cheama jumate ca pe mine:)), Iulia mi se pare atat de fin si totodata impunator
onitza am vazut pozici cu verzisori, ce frumosi erau ei acolo, iar infuriatul, pai... suparati puiutul nasei?, vin cu matura dupa voi

Silviu nu are serbare anul asta....
Delia e cu puroi in gat, faringoamigdalita acuta, din 4 in 4 ore face febra, scade cu antitermice, dar cand urac urca extrem de repede si direct 39-40....., bine macar ca bea lichide ca de mancat nu se poate pune problema, cica iar bantuie un virus dasta,si evident noi nu il puteam rata, am vb cu o prietena care abia azi sa externat de miercuri , de la medlife unde era full de asa ceva, din fericire noi suntem relativ bine, adica delia nu varsa, febra scade, poate lua antibioticul pe gurita, iar intre pauzele de febra nu zici ca are nimic

afar ninge ca in povesti , nici nai spune ca duminica trecuta am cules ghiocei, m-am saturat de vremea asta pana peste cap



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

oti sa inteleg ca pe bebe 4 il va chema Octavian?, in trendul vocalelor? sau treceti pe consoane sa rupeti sirul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Alexa, nici nu ma gandesc, m-a speriat Mirandolina cu nazdravanii ei, nu mai vreau baiat. Si apai sa ajungem noi cu bine la sfarsit. Da te las pe tine sa ma egalezicu bb3 .
Norvegienii pe Ø il pronunta O si pe O il pronunta U, cu destul de multe exceptii. Asa ca numele meu e uneori pocit .

Ce de verde in pozele Ioanei, zici ca a venit primavara. Frumosi copiii de la gradi. La noi ninge aproape zilnic si nu s-a luat gheata de la inceputul lui decembrie, deci de 3 luni zapada, incredibil pentru zona ploioasa in care stam, copii s-au bucurat nespus de atata zapada, adultiitrimit mailuri la misto cu mosi de zapada care-si pun streangul de gat

Mami de Ana Maria(18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008) si 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paxela spune:

oti sincer te-as egala la orice ora, daca as avea un ajutor , dar nu ma tin nervii, fara, si cum ajutor nu e pe nicaieri, ma rezum la 2, nu pot sa neg ca imi e dor de o mogaldeata mica, de finetea unui bb, dar imi e groaza de ce vine dupa primul an, pentru mine 2 e de ajuns, cum fac mai nou doamnele copii pe la 40-50 cine stie cand ma apuca vreun gand, exact inainte de pensie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirandolina spune:

onitza dar verdele din poza a fost cu tematica anume, sau chiar s-a nimerit? Ma gandesc ca intre fetite trebuia sa fie macar una in roz, ca doar e la moda
Paul e un scump, se stie!!!

otilia felicitari pentru fetita, sincer, nici nu ma asteptam altfel Am senzatia ca unele mamici nu pot fi decat mamici de fete sau de baieti - desi eu recunosc ca la bb3 mi-as dori o fetita care sa fie razgaiata casei Si Matei isi doreste tot o surioara, ca fratior are deja


Am fost si noi la serbare...vis!!!! de poveste cum au recitat, cantat, dansat cu totii Cand a iesit Matei cu rolul lui, si-a atintit privirea pe mine si nu s-a incurcat deloc; toti parintii se uitau la mine, sa vada ce zic, dar eu abia mai vedeam copilul de sub perdeaua de lacrimi

In plus, in ianuarie i-a zis domanei de dansuri ca el nu mai vrea, si ca degeaba i-am platit cursurile, ca nu mai vrea si pace buna! Doamna i-a zis atunci ca pe el il primeste si fara bani ...De unde am tras noi concluzia acasa, ca picioarele lui sunt atat de bune la dans, ca il vrea domna acolo, chiar daca el nu ar vrea. picioarele lui sunt foarte bune, si ar fi pacat sa le intristam stand pe banca alaturi

Nu va zic cat de mult ii place dansul acum, repeta miscarile si acasa si desi ma bucur pentru el, nu i-am comentat, ca trebuia sa fie surpriza, eu sa nu il vad. Dar mi-a spus singurel, ca ii place atat de mult, ca ar vrea sa faca dansuri non-stop

www.asociatiamame.com/ro/proiecte/proiecte-actuale/atinge-o-stea.html" target="_blank">atinge o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns FELIS spune:

Va pup pe toate... si ma scuzati ca nu mai dau pe aici..

multumesc la toata lumea pt urari...

La multi ani si pt Fulgu, Mirandolina, Dannete...

Otilia, ce nume frumos... sarcina ushoara in continuare si bb sanatos...
Onitza... e... cum e cu bb mic si sa mergi la serbare la cel mare???.. ca de... acum ai baiat mareeee...

Paxela... sanatate multa la bolnavioara...


Felis si Mihai-Cristian (06.12.04)
Bucatarelile mele
pozele noastre,
"Caracterul fara inteligentza poate mult, dar inteligentza fara caracter nu valoreaza nimic" Cicero

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sanatate multa printesei Deliuta

iar voua un we minunat

Monica-Elizabet

Retete in imagini

Impresii, pareri, retete

Mergi la inceput