Felicitari onybony si geniusamb.Aspirante (450)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns onybony spune:

doamne da sa fie de la bb durerile,ca imi doresc fffffff mult....sotul meu deja e in delir desi i-am zis sa nu de bucure pana nu stim sigur, dar el "nu o sa fiu tatic" e mortal....
imi dati sperante cu incurajarile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Nici nu stiu daca am mai intrebat ...
Dar avem vreo mamica cu Rh negativ pe aici ...?
Eu am Rh negativ si am avut o intrerupe de sarcina (din pacate ) acum vreo 4 ani .Stiu ca nu mi s-a facut nici un tratament de rh atunci...
Si normal ca imi fac atatea griji ca o sa o iau razna pana marti cand ma duc la doctor!!!

Fericita +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

eu am Rh negativ. si am pierdut si eu o sarcina numai k era ff mica ( scuze k ma repet) adica nu s-a implantat si atunci s-a eliminat. si mi-a zis ca nu este nici o probl. eu am aflat dupa ca am rh negativ.

mi-a zis k atunci cand voi ramane gravi imi va da niste analize de facut. dar vb atunci. oricum a zis k nu e asa grav cel mai bine du-te si vb cu doc si vezi ce iti zice

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

nunta noastra

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniusamb spune:

Ioana, am aceeasi problema!!! Nu pot sa cred ca am dat de tine!! RH negativ si intrerupere de sarcina acum 5 ani, fara vreun tratament inainte sau dupa intreruperea de sarcina. Din cate am inteles cand am facut analizele preconceptie, nu e problema, se fac niste dozaje cu imunoglobulina la un moment dat.. insa nu stiu sigur cand.. eu inca nu m-am decis nici macar asupra unui medic obstetrician... sunt nauca dar ma intereseaza f mult subiectul.. deci, daca are cineva idee ... nu ezitati sa impartasiti!!!
Pupici

Citat:
citat din mesajul lui Ioana_Mami

Nici nu stiu daca am mai intrebat ...
Dar avem vreo mamica cu Rh negativ pe aici ...?
Eu am Rh negativ si am avut o intrerupe de sarcina (din pacate ) acum vreo 4 ani .Stiu ca nu mi s-a facut nici un tratament de rh atunci...
Si normal ca imi fac atatea griji ca o sa o iau razna pana marti cand ma duc la doctor!!!

Fericita +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

eu stiu de o dozare in sapt 28 de sarcina si dupa la max 72 ore dupa nastere. iar in fiecare luna te tine sub observatie sa vada anticorpii dc sunt existenti sau nu

nu stiu sigur daca asa e. poate ne ajuta cineva care stie mai bn

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

nunta noastra

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Geniusamb (doamne ce nume greu ti-ai alessss)....si eu ma bucur ca te-am gasit!!!
Din cate am citit nu e nimic grav si ca totul poate se poate tine sub observatie ....dar STIU ca esti speriata si eu sunt la fel...
Conteaza foarte mult ce doctor ne alegem..
Tu cand mergi la doctor?

Fericita +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelu86 spune:

scuze ioana k m-am bagat. acu am vazut k intrebai de mamici care au rh-. iar eu inca sunt asipranta

http://davf.daisypath.com/WBynp2.png

nunta noastra

Cu ajutorul Bunului Dumnezeu voi fi anul acesta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Bebelu , nu-i nimik , prin faptul ca ai pierdut o sarcina tot mamica te numesti ... si eu sunt la a doua sarcina , chiar daca prima a trebuit sa o intrerup .... :-(

Fericita +4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Katy82 spune:

Fetele la mine deja au aparut primle semne de CM. Nu-i nimic, nu sunt deloc suparata. Vorba sorului, la vara la mare, ca acolo se prinde bine . Tot aspiranta optimista raman!

...........................................
http://lt2f.lilypie.com/yTe7p2.png
De martisor imi doresc un !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

KAty m primele semne nu seamna CM .... poate e cu noroc!

Fericita +4

Mergi la inceput