pareza faciala in sarcina

pareza faciala in sarcina | Autor: bruma

Link direct la acest mesaj

Fetelor ma confrunt cu o problema delicata, am facut o pareza faciala pe partea stanga la fata.Am fost la neurolog si mi-a spus ca este din cauza curentului si ca asta se intampla frecvent la ultimul trimestru de sarcina. Singurul tratament pe care il pot lua este complexul de vitamine B.
Medicul genicolog mi-a recomandat acelasi lucru si mi-a spus ca recuperarea este destul de grea avand in vedere ca eu nu pot face un tratament normal.
Stie cineva, mai sunt si alte remedii? a mai trecut vreuna din voi prin asa ceva? la ce mod ma poate afecta la nastere ,eu am 32 de sapt. de sarcina.
Ajutati-ma si pe mine daca poate cineva caci am o teama ingrozitoare ca nu imi voi reveni complet ca sa nu mai zic de ce anume ma poate astepta la nastere si dupa aceea.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

bruma, imi pare rau de problema ta; nu am trecut prin asta si nu stiu pe nimeni care sa fi patit la fel; poate te ajuta medicina hiperbara; uite aici un site http://www.medicinahiperbara.ro/; soacra mea s a tratat astfel dar avea cu totul altceva; incearca sa vb cu medicul de acolo daca are solutii si pt tine; medicul il gasesti si pe forum;are id ul HBOT;sau uite te pe site ca au si neurologie
multa sanatate atat tie cat si bebelusului

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)
www.helpsonia.com/" target="_blank">de la o inima mare la inimioara Soniei!
www.inimacopiilor.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ami_84 spune:

Buna. Imi pare rau sa aud ca treci prin asa ceva! Eu am cunoscut un caz ca al tau. La fel fata respectiva a avut pareza faciala de la curent. Stiu ca nu i s-a putu administra niciun tratament medicamentos, facea decat masaj, iar nasterea a fost prin cezariana pt a nu se complica lucrurile. Pareza i-a trecut dupa nastere in urma tratamentelor medicamentoase, si nu si-a putut alapta copilul din aceasta cauza.. Iti doresc multa sanatate!


39+ Irina


AMR ... imi astept martisorul!!!

Mergi la inceput