Burtici cu delfinasi de iulie-august 2010 (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns enik83 spune:

va pup fetelor..ne punem la un film..

15+ cu o minune de
poze

[url=http://lilypie.com][/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nela_didea spune:

Mai Enik ce m-am mai distrat cu bancurile tale. Super.


15

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Ce face delfinariu?
Aici vin valuri, valuri de prieteni... si cu bebei sunt: Lucas are 1 luna si jumatate, Daria face azi 1 anisor, alta fetita Daria de 4 ani,aseara a nascut o prietena - fetita Cristina-Ana, si mai sunt... E ziua sefului nostru de club (de alpinism) -Gabi, taticul lui Lucas, ziua altei prietene de la alt club...si mai sunt atatea de sarbatorit... e o nebunie de care mi/a fost atata dor... sa vad atatia prieteni la un loc...se canta la chitara, se rade, se depaneaza amintiri, oooo ce minunat este.
Fetelor, cat de mult conteaza sa ai in jur oamenii pe care/i iubesti si care le pasa de tine...
Va ! Mai trec sa vad ce faceti. Ma duc La Lucas sa/l iau in brate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

ce fac delfinasii? astazi am avut impresia ca-l simt pe bebe strumf...dar stiu ca este cam devreme

Enik-stiu ca e greu...dar o sa vezi ca totul va fi bine la TT...bebe nu are nimic...
super bancurile

Maya-distractie placuta

si acum cu painea de casa

fug si eu la tv....seara placuta


Bamboletta 14+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Acum ne-am intors de la pizza...cred ca lui bebe ii place mult in oras ca nu a stat o clipa linistit
Si eu inainte mancam f multa ciocolata, dar de cand sunt insarcinata nu mi-au mai tb deloc, nici macar inghetata de la McDonalds, care era slabiciunea mea...Nela, nici eu nu cred ca ii faci rau lui bebe daca mananci dulce in fiecare zi, fa-ti poftele linistita
Va doresc noapte buna si vise placute

Paula, 19+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maya71 spune:

Burtici va , acum ma bag si eu in patut...sper sa dormiti bine si sa visati frumos.
Se pare ca n/o sa adorm prea curand... 'cineva' sforaie in dreapta mea, hahaha asta e, si cu bune si cu mai putin bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata
iar m-am trezit devreme ...si in timpul saptamanii visez la ziua de sambata/duminica gandind ca poate dorm si eu mai mult,uff

Citat:
citat din mesajul lui katalina

Despre dulciuri, n-am auzit sa fie interzise in sarcina,chiar vazusem intr-un documentar ca bebele isi formeaza de pe acum preferintele pentru un anume gust,dulce, acru,depinde ce prefera mamica(de ex.eu beau muult suc stors de portocale si lamii cu grepf),barbata-miu se cruceste, cite acrituri pot sa bag in mine,cu dulciurile mai putin.



la fel si eu, sucurile sunt de baza ...chiar si de kiwi, imi cade super bine tot ce e acru
cioco am papat o singura data si atunci amaruie


Oana 21+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Acum ne-am intors de la pizza...cred ca lui bebe ii place mult in oras ca nu a stat o clipa linistit
Si eu inainte mancam f multa ciocolata, dar de cand sunt insarcinata nu mi-au mai tb deloc, nici macar inghetata de la McDonalds, care era slabiciunea mea...Nela, nici eu nu cred ca ii faci rau lui bebe daca mananci dulce in fiecare zi, fa-ti poftele linistita
Va doresc noapte buna si vise placute

Paula, 19+ cu


lasa Paula, sa socializeze de mic, asa e bine


Oana 21+ cu


Noi 2...si bebe
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Buna dimineata doamnelor!

Ooana, si mie mi se intampla la fel cu trezitul, of ce ma mai oftic . E f ciudat ca aceasta chestie mi se intampla doar de cand sunt gravida, poate ca adorm mai devreme, nu stiu.... Ca inainte puteam dormi si pana la 11.

Ma duc sa mananc un kiwi, o lingurita de miere, laptele cu cereale si o pruna uscata ,in incercarile mele de a regla tranzitul.
Care oricum face numai ce vrea el, orice tratament i-as aplica



21 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arissa spune:

Buna dimineata, delfinariu!

Poftiti la . Am lipsit un pic, motivat, pentru ca fost o saptamana mai grea la munca, insa am citit mereu, printre picaturi.
Au venit multe burtici noi, bine ati venit!

Despre avantajele de a avea fata su baiat - mi se pare relativ totul. Fetele sunt dragalase si in general se considera ca sunt mai apropiate de mame decat baietii. Pe de alta parte, sunt baieti/barbati pentru care mama ramane intodeauna cea mai importanta instanta dn viata lor, desi se casatoresc si au copii. Eu am simtit din plin asta,in primii doi ani de casatorie, acum lucrurile s-au schimbat. Pana la urma, cred ca totul depinde de cum stii sa-ti apropii copilul; provocarea e sa te poti impune dar sa ii fii si prieten in acelasi timp.

Am vazut pozele noi de pe picasa si am revazut si pe celelalte; nu stiu daca realizati cat de frumoase sunteti cu burtici!
M-a distrat zilele astea cu bancurile puse. Eu nu prea le retin. Cel mult pot sa va povestesc din perlele fiica-mii. Stiti cum numara ea pana la 20? Unu, doi, tei, patu, cinci, sase sapte, opt, noua, zetzee, unspezetze, patuspezetze, foalte mult spezetze…
Va pup, sa aveti o duminica frumoasa!


arissa - mamica Mayei - 18.03.2007
Vine doi! 20+

Mergi la inceput