Ajutor! la eco capul mai mare decat femurul???

Ajutor! la eco capul mai mare decat femurul??? | Autor: bombonica12

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor am o mare problema, am fost acum cateva zile la o clinica privata sa imi fac ecografia 3D. Am facoto in sfarsit dar doctora de acolo ma cam speriat :

BDP= 2,71 cm (14 sapt. 6 zile) circumferinta craniului

Fl= 1,4 cm (14 sapt. 1 zi) lungimea femurului

Pana acum am mai facut 2 ecografi la Municipal la Adriana Klain si mereu mia zis ca e ok copilul. Imi puteti spune voi la aceeasi varsta gestationala ce masuratori vi sa dat, aproximativ.Miam facut programare la Medlife pe 12 martie la morfologie fetala. Sunt foarte speriata , eu mai am un baietel acasa si e perfect sanatos.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Citat:
citat din mesajul lui bombonica12

Buna fetelor am o mare problema, am fost acum cateva zile la o clinica privata sa imi fac ecografia 3D. Am facoto in sfarsit dar doctora de acolo ma cam speriat :

BDP= 2,71 cm (14 sapt. 6 zile) circumferinta craniului

Fl= 1,4 cm (14 sapt. 1 zi) lungimea femurului

Pana acum am mai facut 2 ecografi la Municipal la Adriana Klain si mereu mia zis ca e ok copilul. Imi puteti spune voi la aceeasi varsta gestationala ce masuratori vi sa dat, aproximativ.Miam facut programare la Medlife pe 12 martie la morfologie fetala. Sunt foarte speriata , eu mai am un baietel acasa si e perfect sanatos.




draga mea, eu zic ca totul e ok dupa masuratori...care e pb? acu e in plina dezvoltare, capul inca e mare...daca intri si mai citesti pe alte site-uri o sa vezi ca deocamdata BPD este mai mare decat FL.

sanatate si sarcina frumoasa!

*********************************************************
Andreea si Eric, micul meu univers... (9 decembrie 2007) si 21+ cu Filip

ERIC, POZE RECENTE
ERIC IN 2009
ERIC , PRIMUL ANISOR

Eu sunt barbatelu' lu' mama!!! Uite ce mare am crescut !!!
Pui mic, mic...

BLOG DE PICI...

Esti mereu cu mine, in suflet, in gand...oriunde ai fi...pentru totdeauna...

Mergi la inceput