INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dankutza



S-a nascut steluta Sensibilei, Gia Darria!

2900g, 51 cm si apgar 9. S-a nascut aseara la 22:45 prin cezariana.



Poze noi cu Pinky de la 2 luni (nascuta in 09.12.09)

www.youtube.com/watch?v=eAQj284jG3o" target="_blank"> Varul Zbuciumix iubeste pe verisoara Atomix

felicitari sensibila! sa-ti traiasca printesa. sa fie sanatoasa, mancacioasa si cuminte!

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alla76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita42

Buna fetelor, ma bucur mult pentru noile gravidute, felicitari din suflet, sarcina frumoasa si la termen!

Elenus eu sunt mult mai bine, nu am uitat ce mi s-a intamplat, dar mi-am revenit destul de bine si.. merg inainte!

Salutari si pupici tuturor fetelor!

luminita, ma bucur sa aud ca te mobilizezi! te pup

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

FELICITARIIIIIIIIIIIII SENSIBILA !
SA-TI TRAIASCA PRINTESA SA CREASCA MARE SI SANATOASA SI SA VA BUCURATI DE EA.

anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Fetelor puteti sa-mi spuneti si mie branca ursului cum se ia si ce efect are este progesteronic sau estrogenic? Dar mladitele de zmeur? Stiu ca una este progesteron si alta estrogen.Eu trebuia sa fac luna aceasta a -2 IA dar ar trebuie chiar inainte de PASTI poate chiar in Vinerea Mare si m-am hotarat sa o aman dupa Pasti. M-am gandit pana atunci se iau si eu niste naturiste dar vreau sa le iau cum trebuie sa nu fac prostii.


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nati spune:

aruam, eu am luat tinctura de branca ursului, care e progesteron.
Am luat cate o lingurita de 3 ori pe zi inainte masa cu vreo 15-20 de minute.
Ca estrogen eu am luat tinctura de lemn dulce, tot o lingurita de 3 ori pe zi,inainte de a manca 15-20 de minute.
Nu iti sugerez sa iei lemn dulce daca ai chisturi pe ovare ori noduli la san, e foarte puternic estrogenica tinctura asta.


Dar ca idee, progesteron estrogen iei aceleasi cantitati, altfel balanta nu e aceiasi.
Eu le-am luat din ultima zi de menstruatie si pana cu o saptamana sa-mi vina rusii.
Da cel mai bine cauta pe net, la tratamente naturiste pt infertilitate si ai sa gasesti ceva explicatii la ce produse vrei sa folosesti si cum.

Succes!

www.flickr.com/photos/nati76/" target="_blank">Poze



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui danuk

Katy, nu este prea devreme sa faci HSG in ziua a 11-a? In mod normal se face in ziua a 14-a, altfel nu este concludent.

Sper sa nu spun o prostie - te rog sa verifici - dar eu stiam ca tot ce depaseste valoarea 2.00 inseamna sarcina...esti foarte aproape de aceasta valoare si nu ai doua saptamani de la inseminare...

Dar cred ca trebuie sa suni medicul care ti-a facut inseminarea...te va lamuri, cu siguranta!! Eu iti tin pumnii!!!


Speranta, sa iti traiasca bebe!!

Ajutati-l pe andrei. Intrati aici:
http://andreibucur.blogspot.com/


danuka....mie doctorita mi-a zis sa il fac in ziua 11, pe buletinul de analiza scrie ca trebuie sa fie mai mare de 5 sa fie pozitiv...

...acuma o sa vb sapt viitoare cu dna doctor...pana atunci ar trebui sa imi vina si menstra si vedem ce este de facut mai departe...
cu siguranta mai incercam si luna asta o inseminare si cu reusita, ca altceva nu mai accept


pusi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxaboxa spune:

Buna ziua fetelor,
Ma inscriu si eu in clubul doritoarelor de bb cu inseminare. Eu sunt la prima incercare de inseminare. Stimularea am facut-o cu puregon 100 ui 4 fiole si ultima a 5-a doza dubla. Ieri, ziua 12 aveam un folicul de 21.3 si am facut ovitrelle , azi fiind programata la inseminare. Ard de nerabdare. Mult succes tuturor. Sa ni se implineasca visul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui alla76

Citat:
citat din mesajul lui katy_1983

Buna fetelor,

mi-a venit si mie rezultatul facut in ziua 11 de la inseminare la Bhcg - e negativ 1,9.
mi-e mi-a zis doctorita sa iau duphastone 14 zile...mai are rost sa iau zilele care au mai ramas pana sambata sau pot sa incetez sa il ma iau?



imi pare rau ...

_
mutatie homozigota a MTHFR A1298C, PAI-1 4G/5G heterozigot, sarcina pierduta in s7/ 8 in aprilie 2009


si mie mi-a fost tare urat ieri, dar mi-am revenit azi...trebuie sa vedem ce facem pe mai departe...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxaboxa

Buna ziua fetelor,
Ma inscriu si eu in clubul doritoarelor de bb cu inseminare. Eu sunt la prima incercare de inseminare. Stimularea am facut-o cu puregon 100 ui 4 fiole si ultima a 5-a doza dubla. Ieri, ziua 12 aveam un folicul de 21.3 si am facut ovitrelle , azi fiind programata la inseminare. Ard de nerabdare. Mult succes tuturor. Sa ni se implineasca visul.


succes roxa...
...si sa ne vedem la reusite.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katy_1983 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna_ivan

Citat:
citat din mesajul lui katy_1983

Buna fetelor,

mi-a venit si mie rezultatul facut in ziua 11 de la inseminare la Bhcg - e negativ 1,9.
mi-e mi-a zis doctorita sa iau duphastone 14 zile...mai are rost sa iau zilele care au mai ramas pana sambata sau pot sa incetez sa il ma iau?



mai ia-le. in z11 e putin relevant testul
ai calculat si ziua cu inseminarea???

...continui sa le iau ca mi s-a zis sa le iau 14 zile....acuma 2 zile nu mai conteaza, daca tot le-am luat pana acum
...da, testul mi l-am facut in ziua 11 luand in calcul si ziua inseminarii, adica asa mi-a facut programarea la laborator dna doctor...inseminarea am facut-o in 28 febr si testul in 10 martie...

Mergi la inceput