INSEMINARE 63

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sensibila spune:

sorinake – felicitari mamicoooooooooooo !!!!!!!!!! Sarcina usoara si bebel sanatos, grasun si la termen !


ucamm - felicitari mamicoooooooooooo !!!!!!!!!! Sarcina usoara si bebel sanatos, grasun si la termen !


elenus26 – ms mult ! Si tu a ai in curand burtica, impreuna cu toate fetele care sunt in incercari.

anna_ivan – ms mult, nu a fost sa fie de ziua mea si nici nu vroiam. Am fost duminica la control si se pare ca duduia nu vrea si gata sa vina pe lume. Asa ca daca pana miercuri nu se declanseaza nastere, miercuri mi-o provoaca. Doamne ajuta sa fie bebelina bine !

siema - felicitari mamicoooooooooooo !!!!!!!!!! Sarcina usoara si bebel sanatos, grasun si la termen !


carmen_lucia – cred ca as alege ungaria, sincer ! Am auzit lucruri bune despre Sghet. Dar cel mai bine ar fi sa alegi ce iti e cel mai aproape.

alla76 – ms ms

llary, elenus26 – ma simt bine in mare, ceva dureri, ceva jene, dar e ok, totusi am 40 de saptamani + 1 zi. Dar nu mai e mult pana miercuri si cel mai important e sa fie bebela bine.


La multi ani fetelor ! Sa fiti fericite si rasfatate azi si sa vedem cati bebei produceti azi !
Sa aud de voi toate ca sunteti gravi indiferent de metoda !
Pupiciiiiiiiiii

e in burtica +40 s + 1 zi Gia Darria
IAD nr 3 reusita 16.06.2009 cu Dr Anca Moisa (prima IAD nereusita, a 2-a IAD avort menstrual)
varsta bebel
Poze Bebelina
Lucrusoare Bebelina
www.petitieonline.ro/petitie-p42643046.html " target="_blank">Spuneti NU abuzului sexual fata de minori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubu30 spune:

Yarrina iti doresc din tot sufletul sa ai cel putin rezultatul meu dn prima incercare
Bafta multa si DD sa aiba grija de tine sa ne dai vesti bune de Paste !

a, eu am stat 9 zile la Sibiu cand am facut fiv-ul (la hotel Apollo, era f. aproape) si am mers in fiecare zi cu sotul meu la bisericuta de langa clinica si m-am rugat pt. puiuti sa supravietuiasca, pt. ca sa stii ca dupa punctie incepe stresul
asteptam in fiecare zi cu sufletul la gura sa sune embrioloaga sa imi dea vesti noi despre cum s-au divizat, cati mai am, ...

pt. mine zilele de la punctie si pana la embriotransfer au fost cele mai dificile si au trecut cel mai greu
dar trebuie sa fii f. optimista ca sa reusesti
pe mine asa m-a invatat dr. I
cand m-a vazut la ecografii cat eram de pesimista mi-a spus foarte dur ca oamenii ca mine au f. putine sanse de reusita
si din ziua aia m-am schimbat complet...
cred ca numai datorita optimismului am reusit

si iti tin pumnii

Ruxi 28 + cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutahu spune:

buna fetelo si LA MULTIANI tuturor femeilor din lume

vreau sa felicit pe ucamm si siema si sa le doresc tot binele din lume si o nastere usoara
povestile lor ne dau speranta sa mergem mai departe chiar daca suntem putin invidioase pt ca nu cu noi se intampla asa ceva dar nu uitati speranta moare ultima asa ca fetelor capul sus o sa fim si noi cat de curand

buburneak

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda82 spune:

In sfarsit si reusite...ca intrasem in depresie nici nu mi mai venea sa intru pe forum....Felicitari, fetelor si va doresc bebici la termen!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

carmen_lucia si eu iti recomand Ungaria, noi am fost la Budapesta si acolo medicul vorbeste engleza impecabil; si in Cluj sunt medici okay care pot sa te indrume, dar nu stiu daca dotarea si experienta lor este suficienta pentru a face inseminari si mai ales in vitro

bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinake spune:

buna, fetele!

LA MULTI ANI pentru toate femeile frumoase, puternice si minunate!


beta mea de astazi e 320! cred ca e bine, nu? sunt z33.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui sorinake

buna, fetele!

LA MULTI ANI pentru toate femeile frumoase, puternice si minunate!


beta mea de astazi e 320! cred ca e bine, nu? sunt z33.


http://infertilitateaeoboala.blogspot.com/

Felicitari pt beta !
Sa-ti dea Dumnezeu un bebe sanatos si la termen.


anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aruam spune:

Citat:
citat din mesajul lui siema

Buna Feteee
Nu am mai intrat de mult..acum am citit fugitiv si am vazut ca sunt multe noutati pe aici si de bine si de mai putin bine. Dar le invingem pe toate
Vreau sa va spun ca din fire nu mi-s o fire optimista insa Dumnezeu a tinut cu noi. Dupa mai bine de 6 luni de tratamente naturiste si nu numai pentru sot, am refacut in februarie pe 13 spermograma si culmea - a iesit normospermie. Ma pregateam pentru a 2 IA cu doctor Moisa Anca; asteptam menstruatia ca sa pot incepe schema de tratament ce imi fusese prescrisa pe 25 februarie cand fusesem la control...si ce credeti..ieri am facut test de sarcina fiindca imi intarziase menstruatia 5 zile deja si chiar nu intelegeam ce se intampla... Si uite ca instantaneu in 30 secunde au aparut cele 2 liniute - NU IMI VENEA SA CRED ..deci am ramas natural dupa o incercare de IA nereusita in ianuarie. Cred ca relaxarea ca urma sa am a doua IA in martie si-a spus cuvantul..si am reusit !!
Sper sa va dau speranta ! Va pup pe toate
Sorinake- imi pare bine sa aud ca esti
Sensibila - sa schimbi te rog la mine in listuta , REUSIT NATURAL in luna februarie. Iti doresc nastere usoara si asteptam poze!!!
Un weekend cat mai frumos cat a mai rama din el



Ema C


SIEMA FELICITARI!
Sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos.


Tu ai facut cand ai facut inseminarea prima data ai facut cu stimulare sau pe ciclu natural?
Ce tratament naturist ai urmat ? Ti-a fost prescris de medic sau a luat tu asa din citite ,auzite...
Si eu am facut tot cu Moisa prima inseminare si urmeaza acum in marie a 2-a ,astept menstruatia care sper sa nu mai vna .



anul acesta o sa fiu
Doamne ajuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns peta spune:

felicitari proaspetelor mamici!!! ce de vesti bune...
sorniake, stiu ca esti o veche "combatanta", ma bucur mult ca ai reusit...
eu sunt bine, astept pe 25 martie morfofetala cu ceva emotii fiindca data trecuta gasisera o problemuta la bebe si sa vedem cum mai evolueaza
sensibilei ii tin pumnii, azi e ziua cea mare din cate am inteles

19+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

Sensibila suntem cu tine toata ziua! Nastere usoara si sa veniti sanatoase acasa! Va asteptam!

Noile gravidute cum se simt?

Anna esti bine?

Va pup si va doresc o zi frumoasa!

Mergi la inceput