**Zmeurici de iulie-august 2009 (30)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Abia acuma m-am prins ca s-a deschis noul capitol, tot cautam postarea de ieri.. uf ma simt asa de pierduta pe forumul acesta, dar ii dau eu de hac
noce am vazut ca si tu ai un Filip ce frumos, pe sotul meu il cheama Filipe de aceea i-am pus si gazutei mele si Filipa. Aici e frumos, dar din pacate au maternitatea prea mica, doar 4 luni si au trecut asa de repede..dar lucrez doar 6 ore si wk le am libere, atunci nu ne dezlipim una de alta deloc

ps: am vrut sa completez mesajul mai sus dar n-am stiut cum.. Am nascut cu epidurala si la exact 39 sapt.(am vazut pe prima pagina ce scrieti si asta)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

giova, multumesc pt raspun
am crezut ca te anunta daca scrie cineva dupa postarea mea
acuma stiu ca tot trebuie sa intru sa pandesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Fetele, unde e targul pentru bebei? Incepe de maine? Vreau si eu sa merg dar nu stiu unde e...
Revin cu un mesaj, ca acum e agitat.
Pup!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flosideea spune:

buna fetele...intru si eu putin pt ca a iesit soarele din nou si as vrea sa iesim putin la aer(am spalat ieri caruciorul si toate`mi sunt ude de la el,asa ca trebuie in brate).alaltaieri seara s`a intamplat o premiera la noi.a dormit Denis de la 21 pana la 06.30 fara nici o trezire.m`am trezit eu de durere si el dormea dus.am zis ca nu`i adevarat.azi`noapte,binenteles ca si`a reluat programul.in schimb,ma declar fericita ca a luat 100 gr intr`o saptamana.vroiam sa va multumesc pt raspunsurile legate de banana.azi a fost a 2`a zi de banana+para+mar+avocado si a fost un succes.as manca si eu ,dar nu`mi lasa nimic!
giova bine ai revenit.sunt superbe pozicile,sunt sigura ca a fost foarte benefica micuta escapada!felicitari pt surpriza lui Edisor!
bun venit si noilor mamici care si`au facut curaj sa ne scrie!
acum vin cu alta intrebare:iaurtelul cum il dati?simplu sau combinat?as vrea sa incep si eu de azi sa`i dau,dar ma gandesc ca iaurtul simplu e acru...
offf,nu mai are stare in patut.il iau sa`l imbrac sa iesim,nu am nimic de papa in casa si macar cumparaturile sa mi le fac.va pupic.sper sa mai revin azi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogos spune:

uliiasi este www.babyexpo.ro/" target="_blank">Baby-Expo la Sala Polivalenta

Laura, mami de Ana Catinca (25.09.2006) si de Tudor Petru (22.07.2009)
"Fara familie, omul pe pamant e ca o frunza care tremura in vant..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MONITZA86 spune:

Buna tuturor!

Am profitat de vremea frumoasa si am iesit afara la plimbarica,super....A dormit Stefi 3 ore cat ne-am plimbat foarte bine,cand am venit in casa a papat pireu de brocolli si acum se joaca.Astazi este si tati acasa si sunt si eu mai lejera.

Bun venit mamicilor noi si le asteptam cu pozici de zmeurici!!!

Flosideea eu ii dau iaurt cu cereale, cu banana,cu mamaliguta si rareori mai bea eav din canita


Giova sa nu aiba nimic Edisor

Pogos si pe noi ne chinuie dintzucii,tot cu gingia umflata suntem si noi,fara pofta de mancare,mofturi,plans,scaune moi.Sa speram ca nu mai dureaza mult.

Abeg sper sa treceti cu bine de vaccin si sa nu mai aveti reactii!


La multe lunite!!! Rares,Laura Ioana,Irina Maria si Darius Mihail

MAMI DE STEFANIA MARIA
mica mea comoara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

Mamici ce fel de iaurt le dati puiutilor vostri?
special pt bebici sau natural normal?

noi deocamdata mancam usor si putin, dar cum imediat facem 6 luni am zis sa-i diversific mai mult
pana acuma i-am dat supica crema din cartof,morcov,dovlecel, salata verde si o lingurita ulei de masline, le-am tot introdus pe rand, prima supa a fost cartof si morcov.. i-am mai cumparat borcanel de la nestle cu pui,orez si morcov, ii place mult, si am inceput cu cereale pt 4 luni, ii plac foarte mult si astea, cam atat am mancat noi pana acuma! As vrea sa-i introduc iaurtel si pranzica proaspata dar nu stiu de la ce varsta si care er fi mai bun?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna fetele!
Noi am fost tare mataite ieri si azi suntem la fel si mai avem si niste bubite pe fata si pe manute ( sunt rosii si cu un punct in mijloc ) , ii dau cu cremita baneocin( la indicatia pediatrei) , sper sa-i treaca repede. M-am alarmat pentru ca nu stiu daca sunt muscaturi, sau este o iritatie.
Vally ai rabdare cu bebelina, va manca pana la urma . A mea ne-a chinuit ingrozitor pana a inceput sa manance , desi nici acum nu mananca extraordinar de bine , dar macar a inceput sa mai manance .
Abegsanatate lui bebe , asa este dupa vaccin , si a mea a fost agitata dupa vaccinul de 4 luni , dar s-a revenit .
Giova
bine ai revenit dion calatoria in Franta ! Cred ca a fost superb!
Belyeu i-am facut iaurt in casa si nu i-a placut, acum ii dau iaurt de la danonino cu fructe. E innebunita dupa el!
Mami de Laura Maria ( 16.07.2009)
http://picasaweb.google.com/andreeajianu2001/LauraMaria6LuniJumatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns uliiasi spune:

Buna, mamici! Am revenit, am fost la plimbare 2 ore si ceva si acum ne jucam frumos.

Pogos , multumesc frumos. Trebuie neaparat sa-i mai cumpar niste hainute ca i-au ramas mici majoritatea, sau sunt la limita, abia le mai inchei. Tinem pumnii sa iasa dintisorii lui Tudor cat mai repede. Giova, Edi inca nu da niciun semn de dintisori?

bely, bine ai venit printre zmeurici! Eu ii dau lui David iaurt Campina sau Napolact, este mancarea lui preferata. De regula pun o masura sau 2 de cereale, mana mea nu se misca asa de repede cum ar vrea el, nici nu bag bine lingurita in gura ca el deja a dischis gurita pentru urmatoarea lingurita.
Azi a mancat bine de tot, dimineata i-am dat un borcanel cu desert cu fructe de la Hipp, cu caise, piersici, mar, portocale, l-a papat to cu multa pofta. La pranz am nimerit-o bine cu piureutul de legume cu un galbenus de ou si o lingurita de smantana. Era asa de bun ca parca-mi doream sa nu pape tot sa mai pap si eu de-acolo. N-a fost sa fie, a aspirat tot. Vad ca iese foarte bun cand e cu galbenus si smantana, e foarte gustos, cred si eu ca-i place.

Ziggy , bine ai venit!

abeg, ce bine ca si-a revenit Luca. Lasa ca 6 luni a scapat de intepaturi. Pupam sa treaca buba!

Sa aveti un weekend relaxant, sa fie cald afara sa scoatem zmeuricile la soare!

Iulia, mamica fericita de bebelas David Andrei (04.07.2009)
www.youtube.com/watch?v=o2K9w09EPiU" target="_blank"> Botezul lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bely spune:

andreea,uliiasi, multumesc pt raspuns!
Eu nu stau in tara de aceea am intrebat daca le dati iaurt de bebici sau iaurt natural de care mancam de zi cu zi adultii
aici am vazut niste iaurtele pe care scrie ca sunt de la 6-24 luni, dar am stat in dubii sa-i cumpar din asta sau sa cumpar natural si sa-i pun eu o mana de cereale sau fructe pasate in el.. ce ma sfatuiti?

Mergi la inceput