Copilasi din 2002 *71* Acum scolari !!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Am auzit mai nou ca poti face inca o data varicela, ca ar fi fost cazuri. Asta chiar mi se pare ciudat!

---------------------------------------------
Un prieten bun nu se gaseste la capat de drum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Cristina22 si Nicoleta, am vazut pozele cu desenele. Nici ai vostri nu se dau in vant dupa colorat. La al meu nu ma mir, e superficial ca masa.Imi place freza lui Andrei.Tre sa fug acum ca al meu sot are ceva de munca pt suport tehnic la servici ca il suna cineva, si doar ce veniram si trantiram cumparaturile pe masa, le dadui sa manance la copii, imbaiai Victorasu, si slava Domnului ca adormi ca acum pot sa mai deztelenesc din chestiile aruncate aiurea prin toata casa si halesc si io o inghetata sa ma racoresc ca azi am avut 31 de grade.Pupici tuturor, sa vina primavara mai repede!Pe 1 martie implinim 2 ani de cand am aterizat aici.


un om are nevoie de sange
my deviantArt Gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Lucia-wow, deja 2 ani!??Parca ieri ne anuntai.Ce trece timpu'!
Papi inghetata...??

Karina-deci iar cap spart!
Felicitari scolarelului constiincios!

Cristina-speram sa nu aiba nimic Robert

Io am facut varicela la 24 ani, dupa ce m-am maritat.Bine ca n-am facut in luna de miere.Oricum a fost groaznic.Bine ar fi sa faca copiii cand sunt mici, ca trece usor.

Noah, merg sa ma bucur de primavara vieneza.Asa-i Nico, ca tu ai trimis-o??

C+C=Andrei

Cel mai greu lucru de pastrat e echilibrul.
(Jean Grenier)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Hello si de la mine!
Taman ce am ajuns si eu la birou de la curs...
Nina, multumim de capitol!
Cristina22, foarte frumos deseneaza Andrei, vad ca-si da toata silinta, m-a amuzat desenul 497, unde sunteti voi trei si el de mana cu o domnisoara, a facut si semnul love (inimioara) intre ei , m-au emotionat declaratiile de dragoste ptr. mami si mi-au placut mult de tot peisajele cu copaci si iarba si soare...super!

Cristina_C, sper ca nu ti-am virusat copilul cu oreion!!! Sper sa fie ceva mai usor!

Nicoleta, sigur azi Stefan va veni cu lectia scrisa frumos!

Karina, bine ai revenit, felicitari pentru Bogdan pentru calificativele semestrului trecut, nici eu nu stiam ca cineva care n-a facut varicela se imbolnaveste de la cineva cu Zona Zoster, uite omul cat traieste invata! Eu am facut varicela la gradinita, nici nu-mi mai amintesc!
Aici vremea e asa si asa, nu ploua, nu ninge, dar nici soare nu e, iar weekendul se anunta urat!!!

Pupici tuturor, stiti ca e weekend???????????????????? Yuppppppiiiiiiiiiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici !
Si noi avem soare, dar avem si zapada, inca. Ma bucur sa aflu ca vine primavara din vest !
Karina, refacerea usoara ! Din cate am inteles e grea si zona zoster, e greu de suportat.
Felicitari lui Bogdan, pt. mediile de FB pe linie !
Fratiorul Andreei, prietena Cristinei de la buni din bloc, a facut varsat de vant si uite ca, vor fi 21 de zile, luni, iar ele au scapat, se pare.
Eu am avut majoritatea bolilor copilariei, chiar in copilarie, cand eram de gradi. Fiind 4 copii in casa, luam unul de la celalalt.
Am vazut desenele baietilor. Foarte faine !
Trebuie sa le pozez si eu, pe ale Cristinei. Sa vedeti si desene de fete.
Cu darurile pt. fete, ai primit idei bune, Cristina22.
Nu prea scriu mamicile de fetite, acum am realizat.
Lucia, foarte faine scaunele tale !
De necrezut ca au trecut, deja, 2 ani !
8 kg avea Cristinuca la 1 an. Subtirica de pe atunci. Acum are, 128 cm si 24,5 kg, ca tot scria Nicoleta, ca i se pare inalta. E numai bine, la 8 ani.
Chiar ca seamana tare cu sotul tau, Victor. Dar si cu Liviu si cu tine.
Despre oracole, am vazut la nepotelele mele, cand erau in cl. a III-a si a IV-a. Noi le aveam in cl V-VIII. Totul se face mai repede acum.

Va doresc un weekend super fain, tuturor !







Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Katty, oreion nu face, ca-i vaccinat de 2 ori. Intr-o vreme urechile erau punctul lui sensibil, tot facea otite pe la 4 ani. De la scoala a venit mai bine ca dimineata, dar tot mergem la doctor daca tot am facut programare, nu strica un control.
Dar varsatul de vant vine cand nu te astepti - dovada noi, cei care ne-am imbolnavit tarziu!

Nina, am vazut eu ce frumos a desenat pe scrisoarea pentru Mos Craciun

Da, am intrat in ultimul weekend de iarna
Ma declar multumita de iarna asta, am avut destul zapada. La iernile trecute mereu am comentat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Cristina_C, .




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katty spune:

Ca tot vorbeam zilele trecute de babe...am gasit un www.unica.ro/detalii/articole/babele-de-martie-traditie-si-semnificatii.html" target="_blank">articol...si despre semnificatia lor, in concluzie, unele persoane aleg ziua, altele calculeaza in functie de ziua de nastere...

Cristina_C, sper sa nu fie oreion, dar nici otita, sper sa treaca repede!

Nina, neaparat sa ne pui desenele Cristinei, o sa incerc sa fac si eu acest lucru intr-o zi cand am timp!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara spune:

Buna, fetelor. Am lipsit putin si deja ati dat gata un capitol, am de recuperat :)

Karina, cat ma bucur sa te "vad"!! Pupa pe Bogdan din partea mea (si a Ioanei).
Imi pare tare rau sa aud de copilasi bolnaviori, of, pupici sa se faca toata lumea bine!
La multi Ani si de la noi, cu putina intarziere Emei!
Minunate desenele de baietei, sa mai puneti Ioana e absolut pasionata de desen. Cand are chef, mai ca nu vrea sa se opreasca, foarte mult ii place sa "creeze"
Eu le am deja clasate pe dosare, avem o gramada de "piese de arta" pana acum.
Va pun si voua cateva din ele - daca aveti rabdare sa va uitati, sa vedeti si desene de fetita cu zane, floricele, printese, etc Le astept si eu pe ale Cristinei/Anina

http://jomacaroana.piczo.com/desene?cr=7&linkvar=000044
http://jomacaroana.piczo.com/drawings?cr=7&linkvar=000044
http://jomacaroana.piczo.com/thebigdraw?cr=7&linkvar=000044
http://jomacaroana.piczo.com/christmasart?cr=7&linkvar=000044



Sanatate multa tuturor!! O sa mai trec pe la voi, e fain sa mai vad ce preocupari au copilasii de aceeasi varsta cu Ioana Ma mai inspir si eu ce sa mai fac cu ea.


Lara, 36 & mami de Ioana

www.piczo.com/Forsweetdiana?" target="_blank">Rugati-va pentru DIANA
-----------------------

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:

Lara, desenele Ioanei sunt minunate! E talentata!
Nu mai stiu daca ai spus ce-o sa fie al 2-lea copilas, baietel sau fetita?
Vad ca mai ai putin, sarcina usoara si numai bine!

Noi n-am mai ajuns la doctor, sper sa nu regret. Am anulat programarea, se simtea bine, nu febra, amigdalele OK, urechile mai trecusera, sa vedem maine!

Mergi la inceput