Felicitari Nikolici si Ioana_Mami!Aspirante (449)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns didi32 spune:

Noapte buna Paula! Eu sunt aici profit de absenta sotului

in devenire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

anamira

duphaston am luat si eu
mi s-a reglat cm
o perioada
dar fara a sti daca aveam ovulatie sau nu
apoi am renuntat
sa mai iau ca ma ingrasasem
de la el
prea multi hormoni

eu iti recomand laparoscopie

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamira spune:

Cami eu am discutat cu doctorul meu si de laparoscopie, iar parerea lui a fost ca aceasta operatie nu rezolva cauza si trateaza problema doar pe moment. El zicea ca stimularea cu clostilbegit are mai multe sanse decat aceasta operatie. Oricum parerile sunt impartite si fiecare dr cu piticii lui.
Sincer din cate am citit faimosul dr Tutunaru face mult prea repede aceasta operatie.
Legat de Duphaston, citeam pe un alt forum de o tipa care tot asa nu avea ovulatie si dupa cateva luni de cand lua duphaston din ziua 16 a ramas insarcinata. Oricum sa astept in fiecare luna sa-mi vina menstra cand are ea chef cred ca m-ar consuma si m-ar baga in depresie mult mai repede. Deci pt. moment prefer sa iau duphaston. Cat nu pot sa-ti spun. De ingrasat chiar nu m-am ingrasat. Eu chiar am slabit luna aceasta Un lucru bun ca doar vine primavara, vara si tre sa arat bine. Ma consolez macar cu acest lucru
fetele

Citat:
citat din mesajul lui cami_antonia

anamira

duphaston am luat si eu
mi s-a reglat cm
o perioada
dar fara a sti daca aveam ovulatie sau nu
apoi am renuntat
sa mai iau ca ma ingrasasem
de la el
prea multi hormoni

eu iti recomand laparoscopie

SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com


_
Te astept minune mica sa vii la mama in burtica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Anamira si eu am luat YAz o luna ,dupa care l-a control in Z10 aveam un folicul ce prevestea ovulatia,care cred ca totusi nu s-a produs ca nici bebe nu e si nici menstruatia nu mi-a venit incaCred ca nu s-a spart foliculul si s-a transformat in chist deoarece si eu simt mici intepaturi la ovare din cand in candLuni urmeaza sa ma programez la alt medic ca de a mea deja m-am saturatSa dea Domnul sa devi cat mai reped mamica
Didi am aterizat si eu pe aici,in sfarsit mi-a predat sotzul locul
Paula noapte buna

In 2010 sa dea Domnul sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Suntem fericiti sa anuntam poporu` , ca :

in urma efectuarii unui test de sarcina in avion ca asa e inedit mai nou, sotia pe nume Nicole va preaferici atat pe sotul Bogdan cat si pre conasa Karina (neuitind familia apropiata bunici, frati, cumnati).....deci ne va preferici incepind cu luna noimebrie a anului in curs 2010, cu aparitia pe mapamond a unui fraged bebelus sau a unei preapretioase bebeluse, ce ne va umple casa de bucurie si nedormire a noptilor, cat si ocuparea unui dormitor in plus.

Tatal emotionat (cu gindul la declararea copilului pe numele si raspunderea proprie) asteapta de la dvs dragilor, sugestii privind delectarea sotiei cu un cadou ocazionat de aceasta fericire (tatii sa se abtina de la sugestii.....kinky).

Spritul, veselirea si indestularea se vor comunica ulterior la o data bine stabilita.

Cu emotie, drag si sfiala in purtare, va imbratisam.


PS - Aflati despre noi ca suntem bine sanatosi, lucru ce vi-l dorim si dumneavoastra......


Karinuta & Bogdan are happy to announce everybody that a new life exists into our wife and mom belly.


Yo Miss www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=813a99ff4d721e97009477" target="_blank"> Karinutza(14.10.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Sa curga sampania




FELICITARI MAMI NIKOLICI SI TATI BOGDAN!BEBE SANATOS SI LA TERMEN
MAMI SA AI O SARCINA USOARA


Va cred ca sunteti emotionati cand si eu am niste emotii de mama mama!!!Ma bucur enorm de mult pt voi!!!

familia fericita si sunt convinsa ca o sa aveti un concediu de vis!!!!

In 2010 sa dea Domnul sa fiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BraveGirl spune:

Nikolici, FELICITARI!!!! Ma bucur ca vom fi colege de odisee!!!


PS: pe sotul din dotare tot Bogdan il cheama Eu zic ca al tau B sa-l contacteze pe al meu, ca je a primit un cadou f frumos (cadoul sugerat subtil, a se citi dus in fata vitrinei, salivat excesiv, de je)

==========
Corina
Mamica de Arianna Maria si 4+

POZE CU PRINTESA
BEBE2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camcris spune:

FELICITARI NIKOLICI !BEBE SANATOS SI LA TERMEN
MAMI SA AI O SARCINA USOARA










Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

felicitari nikoliciiiiiiiiiii


anamira
eu am vrut sa fac aceasta operatie
e greu sa stabilesti o cauza
inca nu se stiu f multe pe aceste teme
exact cumm ai spus si tu
eu am consumat timp de 4 ani jumate
tot ce se puteaaaaaaaaaaaaa
si naturiste
si homeopate
si hormonale
si DEGEABA

e adevarat ca fiecare organism reactioneaza diferit
si am crezut ca e ok asa
eu nu vb de tutunaru
eu am vrut
sa fac operatia
si cu credinta
am reusit si sa am rezultat
e adevarat ca nu rezolva problema
dar imi doream un copil
care probabil venea si altfel
dar aveam deja 32-33 de ani
asa ca
fiecare ia decizia care e mai ok
pt el
dar fereste-te de chestii hormonale


fetele ma bucur ca apar graviduteeeeeeeeeee
hai sa bemmmmmmmmmmmm
cine face cinste???????
sau corect
cine MAI face cinste?
cine urmeaza??????


SPUNETI O RUGACIUNE PENTRU ALINA - operata pe creier SI ADRIAN - sa aibe putere sa o ingrijeasca
DOAMNE AJUTA!
DONEAZA 2 EURO LA SMS 879 PANA LA SFARSITUL ANULUI PENTRU ALINA DONESCU
povestea ei la www.alinadonescuumanitar.blogspot.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana_Mami spune:

Katy82 , urasc testele ...dar sa fiu sincera...
am facut unul ieri care s-a pozitivat dupa 7 ore (nu ma intrebati de ce nu la-m aruncat) si unul chiar acum care este slab pozitiv...si eu nu cred in asa ceva...de fapt nu ma lasa sufletul sa ma bucur pana nu vad 2 linii clare acolo...clar e si a doua linie dar trebuie privit cu atentie testul
ori e sarcina mica (eu presupun ca a avut loc conceptia de 14 feb ...ori imi doresc prea mult bebe....

Mergi la inceput