**Buburuze de 2009 in actiune (15)**

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Cris, nu cred ca merg la doctor ca asa patesc cand bag ca si o purcica. Acum trebuie sa stau putin la regim si oricum tre sa dau jos vreo 7 kg. AM gasit pe net dieta Nicoleta Luciu. Ma gandesc sa o incerc.

Buburuza mea nu a prea papat la branz. Incerc sa ii dau din spanac si la masa urmatoare. desi a iesit chiar ok la gust.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Carina, dar e cam grea de tinut dieta, nu e aia cu supa de pui?

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buburuza1979 spune:

prezent!

dani3lla mersi de idei! ii bag imediat si outul pe luni ca pana atunci am programat prazul poimaine si mi se usuca in frigi daca nu ma decid sa il fac.

azi i-am dat piure de dovlecel cu morcov, pastarnac, rosii si carnita la care am pus pentru prima data unt. a mancat ca innecatu'... urla cand ramanea cu gurita goala de nu mai nimeream sa umplu lingurita
si pt ca mi-a mai ramas putin piure de azi l-am pus la frigi si pt maine ii mai adaug un cartof la cuptor.


na ca s-a plictisit de jucarii si nu ma mai lasa la pc.
revin mai tarliu!






mami de pic
primul craciun in trei
De la doua liniute, la doi ochisori mari...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carinablanca spune:

Citat:
citat din mesajul lui anna-mama

Carina, dar e cam grea de tinut dieta, nu e aia cu supa de pui?

Am implinit 1 anisor!


Da, aia e. dar eu vreau doar vreo 7-8 kg. As incerca sa o tin macar 1 saptamana. Poate doua. Vedem. Va anunt daca iese ceva de bine.

Carina de scumpete de Maria (31.08.2009)

http://lb1f.lilypie.com/wr9Bp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anna-mama spune:

Alice, cum mai sunteti?
Carina, tin pumnii sa reusesti, mie mi se pare cam grea

Am implinit 1 anisor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Citat:
citat din mesajul lui cris_82
[picky pai zi si tu acuma...de cand stau eu acasa nu m-am scrantit de tot???si cuvantul asta nu-i nimica..mai stiu o gramadanumai sa aiba ramo loc in DEXi-am dat un avertisment..dar la urmatoarea abatere ,de aia 10% ii iau lu' fi-mea ceva frumosurmeaza in searaa sta sa ma blondescuoauuuu,ce vorbe are si soacra-tai-a trimite-o la mine in vara asta ca am ditamai gradina de sapat si piguli la ea..sa vezi ce-i scot eu figurile din caphahaha...ce tarecica "prima"mulatm de capitol nou



Maica mea zice asta nu soacra-mea...soacra mea nu se baga in educatia nepotilor...deh e si distanta si varsta...


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

Bagami-as doi barbati in gazdaaaaaa......am inchis mesajul in loc sa-l trimit si trebuie sa ma apuc din nouSunt varzaaaa....deci...ziceam ca eram sigura ca se deschide un nou capitol pana termin eu de recuperat si mai ziceam ca perseverez si ca voi termina in seara asta...si mai ziceam ca am luat o pauza ca s-a trezit broscuta dilie si a trebuit sa iesim la plimbare

carinablanca buburuza sa nu doara unde s-a lovit,bafta cu noul tratament sa scapati de broboneleSfatul meu este sa-i dai intai supica si pe urma in completare laptic
simina problemele pe care le-ai auzit despre intarcare sunt valabile la femeile care inca alapteaza exclusiv si la care pot aparea dureri de san,febra,intarirea sanilor etc...dar nu cred ca la tine e cazul si nu cred ca vei avea probleme daca procedezi cum te-a sfatuit ema
serialbastre da da da de dulcica mica intrebam
cuscra naspa incidentul cu mamaie...stiu cum e ...si mama o mai comite din cand in cand in felul asta dar eu dau vina pe inconstienta de moment...Hai ma cuscra ca nu pot sa cred....da de ce fugeau baietii de tine?Chiar erai Rambo?Daca da sa stii ca ne potrivim si noi nu numai piticii...in tineretile mele tare mult imi placea sa caftesc baietii
picky mai las-o incolo de treaba si mai ia si tu o pauza ca de acum incolo ne vom satura de munca
ema vorba cuscrei mele...crezi ca sotul tau ar putea sa dea meditatii la 2 "needucati in domeniu" odata?
buburuza naspa pataniile tale cu alaptatul dar tot respectul pt tine ca ai reusit sa-i dai pana acum.Sfatul meu este sa gasesti alt mod de a te simti extrem de aproape de bebelul tau ca sa eviti posibilele reactii nasoale in cazul in care nu vei mai avea laptic de locAm vazut un ochios mare si frumos...citesc si povestea dar dupa ce termin de recuperat ca tare sunt in urma
alexa pupam caputul lovit sa nu mai doara
ema hai nu mai fii supi ca azi a plouat si la noi
eumada felicitari de coltisor...eu cand e marait din cauza de dinti ii dau 3ml de panadol si se linisteste

Gata carnaciorul nr 3

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni8 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Picky_toto spune:

Anna stiu lucrul acesta, de aceea ti l-am zis...ca si in cazul acela baietelul s-a simtit abandonat, de aceea incepuse sa o strige pe mama "buba"...deci chiar nu e recomandata varianta asta....matusa mea a intarcat-o pe verisoara mea altfel...si-a pus curea la mijloc si verisoara mea nu mai putea ridica tricoul/bluza...si ori de cate ori incerca sa traga de tricou, matusa mea ii zice "au" si nu a cedat deloc...asta 3 zile pana cand verioara mea a inteles...dar era si mai mare..2 ani jumate Ce nazdravanii face Vladut, auzi desface dopurile de la sticla pai e baiat mare deja....dar le baga in gura???

Carina inainte de a incerca dieta N. Luciu documenteaza-te despre ea, stiu ca s-a mai discutat pe forum Oricum bafta multa

Buburuza pai iti papa bine, felicitari...

Daniela, Anna eu as vrea sa las treaba, dar nu pot, trebuie sa o fac ca altfel as trai in mizerie(bine nici chiar asa) Si stiti ce e cel mai naspa, faptul ca e ff mult praf in tara asta...il stergi si in 2 min e pus la loc..cu toata verdeata lor tot praf se face..deh circulatie multe (si cred ca si in tara e la fel..poluarea asta )si mai vine si catelul meu cu mizerie de afara si uite asa eu toata ziua sunt cu treaba...

Fiica mea azi a dat un cap de parcher..se plimba pe langa canapea si s-a impiedicat de blugi si a cazut...s-a lasat cu plansete, urlete si in final nani....

Vad ca s-a inseninat afara asa ca profit si merg la o plimbare scurta

Va pupic si ne auzim mai tarziu


Picky, mamica fericita de printesa mica!!!!!
Alessia Stefania 05/05/2009


Buburuza mea

Printesa noastraStefi, mamitu' nostruStefi...creste...Stefi, buburuza mica Primul CraciunStefi, deja fetita mare :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris_82 spune:

soata e acasa,copila patruleaza ca un gardian cand la mine cand la el si e tare fitzoasa

anna ce tare..mai ales faza cu sticlainvitatia e valabila si pentru socrela ta..nu de lata dar e gradina prea mare si mi-ar trebui o armata de soacrece fain ca ai fost la meci eu nu am fost niciodata,dar cred ca e super sa traiesti momentul odata cu jucatoriipai cu noptile astea din ultimul timp,macar o ora in timpul zilei e beton
carinablanca spor la tinut dieta,dar sa ai grija ca daca e foarte drastica sa nu-ti faca rau
buburuza de cate ori ii fac la pitica piureul cu unt,papa de rupe..adevarul e ca am gustat si eu si e mult mai bun
picky mamaaaa,am crezut ca socrela vine cu vorbe de astea..in nici un caz mama tacu toate ca nici asa nu mi se pare normal
cuscra ia zi repede cati carnati de bericioaica ne dai in seara astarambo nu,dar terorista ca si fi-mea da

mami de brotac teroristMIRUNA(29 mai)

Brotac Terorist

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dani3lla spune:

picky baga fato neste poze cu noua achizitie prin care ii place lui Stefi sa mearga in 4 labute
buburuza eu folosesc orez obisnuit
picky mie imi place ca a fost slaba activitatea ieri ca cine stie cat aveam e citit
cuscra sa-i pup eu apasat gingiutele lu noruta sa nu doara .....2 odata?!?!?Doamne ce mila mi-e de ea....mai stiu eu pe unul care papa scame...eu ii spun ferrari cinquanta....denumire data dupa aspiratorul meu pe care asa il "alint"
cuscra "ce-o fi frate in capul bunicilor astora cu ideile lor fantastice???"....eu cred ca tractorase,motorase si alte piese de schimb
cscra hai sa fiu eu si mai sadica www.publicitate.eu/wsemantic/images/Inghetata.jpg" target="_blank">asta
ema la mine nu e vorba de cum s-ar simti mama daca eu as spune o chestie de genul ci de obisnuinta de a vorbi la fel si cand Denis va creste si va constientiza.Eu nu vreau sa-l cresc cu faze de genu..."papa ca vine catelu" sau "nu te mai iubesc ca nu esti cuminte" sau "da-i una lui tati ca nu se joaca cu tine" sau "vine babau"...etc...acum sper sa si reusesc ca cu bunicii astia....greu frate greu
miruta aici sunt nu am disparut dar...s-a mai incalzit afara si iesim mai des,in plus vrem sa mergem doar de manuteAm vazut-o peAnto fetita mare care sta aproape singurica in picioruseSa stapaniti cu placere caruciorul...eee cum e cand e caruciorul mai usor?
ema ce perfuzabila primisi bre de ai inceput sa te repeti?!?!?
cuscra uite sa nu zici tu ca nu ne potrivim....acum am ajuns la mesajul tau despre carnat si vezi ca am scris inainte ca servim carnati de bere azi

Gata carnaciorul nr 4

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
DANA mamica fericita de botos Denis Andrei - 09.06.09 a se citi de la coada la cap

pozitii de somn

inainte / dupa

1zi 2 sapt 1 luna 2 luni 3 luni4 luni5 luni6 luni7 luni8 luni

Mergi la inceput