Fiv in Ungaria 93

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Speranta, eu am platit, in ian 2010, 390.000 HUF (fiv simplu, fara icsi, cu monitorizari, punctie si transfer, fara congelare)

Samiraaaa, ce faci? Esti asa ocupata cu injectatu' ca nu mai dai niciun semn? Nu ne zici si noua cum te descurci?

Sonya, nu e gluma cu embryo glue. Mi-au pus si mie la fivul din ian, dar tot fara folos! L-am intrebat atunci pe doctor ce e si mi-a dat o explicatie pe care nu mi-o mai amintesc exact. Stiu ca doctorul a zis ceva de genul: "eee, sa nu crezi ca lipeste embrionii de uter" Totusi face ceva dar nu stiu exact ce.... poate te lamureste altcineva.

Fetelor, un martisor pentru fiecare:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns fireyes spune:

Bravo, Felicia, sa fie cu noroc!!!

Cezara, excelent, caprifoiul tau se va transforma in bebeloi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Cezara, daca e trifoi cu 4 foi e clar ca e cu noroc! D'abia astept sa te felicit pentru beta mare!

Cat stai la Budapesta dupa transfer?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenus26 spune:

O primavara frumoasa si plina de reusite!!!Va tin pumnii la toate!

Elenus

PS: va citesc mereu desi inca sunt la partea cu inseminarea :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

speranta nici nu aveam dubii ca Felicica noastra e o fata de milioane!
eee... imi pare rau ca nu ne vom vedea la budapesta dar vorba ta, poate reusesc eu sa ajung la vreo intalnire organizata la bucuresti...

sonya mi-ar placea sa ne vedem la clinica... vezi ca eu am facut rezervarea pe www.budapesthotelstart... sunt preturi bune pe acest site...

clara samira cred ca se pregateste de plecare... maine se pune in miscare!

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cezara66 spune:

Citat:
citat din mesajul lui KiraClara

Cezara, daca e trifoi cu 4 foi e clar ca e cu noroc! D'abia astept sa te felicit pentru beta mare!

Cat stai la Budapesta dupa transfer?

La 1 ora de la transfer eram la iesirea din Budapesta.Eu am facut naveta.Am facut doar trei drumuri de Budapesta(ziua 6,punctie,transfer).Am avut nevoie doar de 2 cazari,in noaptea dinainte de punctie si inainte de transfer, ca am fost programata dimineata si era greu de ajuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_vreau spune:

Citat:
citat din mesajul lui miki-miki

Citat:
citat din mesajul lui mami_vreau
bytzi mie mi-ar fi convenit sa fac inhibarea dimineata dintr-un singur motiv! ca am de facut 3 intepaturi zilnic... una pe stanga, una pe dreapta si una..... pe centru????

Una in picior.


Miki Anul asta pun d'un pui...... 2010 e anul meu
MTHFR C677T homozigot + Fact V Leiden heterozigot + Prot S la limita inferioara + NK mari, 2 sarcini oprite din evolutie (8s,5s)
Caut pregnyl........... ieftin


ai cobit!!!!!!!

mi-a raspuns p.k. si mi-a spus sa le fac pe toate seara! deci 3 intepaturi / seara...

Laura


mutatia MTHFR C677T heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KiraClara spune:

Laura, lasa, nu te supara... ca acuma ori 2 seara si 1 dim, ori 3 seara, pana la urma tot 3 intepaturi sunt. ba chiar daca le faci odata pe toate parca e stres mai putin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_na spune:

cite o floare de 1 martie pt toate fetele de pe forum
va pup pe toate si tinem pumnii tuturor care acum au inceput tratamentele; sa fie cu succes

va aduc si eu un martisor de 1 martie: am facut azi HSG si a iesit totul okay si uter si trompe; nu m-a durut defel, am simtit doar o crampa mai puternica cind a intrat substanta de contrast; cum luna viitoare perioada "de interes" nimereste de Paste, probabil ca vom trece la prima tura de IUI dupa Paste imediat

pe toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speranta2008 spune:

buna
Kira - iti multumesc tare mult. tu ai dat mai mult fata de preturile de pe forum. Sunt chiar curioasa cat o fii.O sa vin cu preturile ...
Mami- intredevar Felicia este o fata deosebita, voi stiati, eu nu...doar am reconfimat ceea ce se stia

va pup

In 2010 voi fii o mandra graviduta si o mamica fericita !...asa sa ma ajute Maica Domnului!

"Ceea ce este imposibil pentru om, este posibil pentru Dumnezeu" (Matei19:26)

Mergi la inceput