Fulguleti de nov-dec 2006 (228)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

toleranta,era cuvantul


...este groasa ,n-am mancare de incalzit.mancam ce gasim prin frigider.deci...,sant cu capu' de-a binelea...paine,n-am...cascaval,masline si frunze de salata,am putea servi la pranz.usaaaaaaaaaaaaa,usaaaaaaaaaaa...,tre sa vad partea buna a lucrurilor.nu voi avea vase sau altele la spalat



diamantu' si safira'
poarta-ma mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Buna

Noi tot cu febra..muci..tuse sper sa nu mai faca febra si la noapte...altfel antibiotic scrie pe noi

Dandusa-imi era dor de voi...stii ca esti cea mai buna mami da? lasa ca vine primavara si iesiti la plimbare..soare..ghiocei ...deci trebuie sa ma pregatesc bine pt ce va urma? ...dar e frumos nu? mama ce ma asteapta sigur o sa vreau si nr 3 ori fug in lume...
fugi la un masaj..shopping..o cafea cu fetele..sigur o sa-ti incarce bateriile...

Antonia e cu farasul si matura in mana...."mami cand o sa cresc mare peste tot fac curatenie eu...da? o sa te ajut"


Bamboletta 13+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianav spune:

Cam cate kg au fetitele voastre? Oana a facut 17 kg si mi se pare plinuta, e zdravana, ai de ce apuca, are niste picioruse drepte si perfecte, insa ma gandeam ca ar fi bine sa fie mai supla. Am innebunit eu?

Deci cam care ar fi limitele de greutate pt fetite intre 3-4 ani?
La inaltime e normala, nu e peste medie, dar in nici un caz nu e maruntica.

In alta ordine de idei merge cineva la fastrackids? Ma gandeam sa o inscriu.

Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


asta seara au scos singuri hainele spalate din masina. le-au intins in hol pe uscator, in timp ce se aduna apa in cada. isi pusesera dopul, si-au instalat jucariile de baie - toate! - au dat drumul la apa la dus - nivi un strop in jur, inca! - apoi s-au budit amandoi, si-au tras singuri chiloteii, s-au spalat pe maini, (le-am verificat eu apa sa fie ok pt baie) s-au dezbracat singuri si au intrat in cada. se joaca, e galagie, apa pe jos - totul in limite acceptabile, inca n-am inundat vecinii de la parter

ieri au facut cu aspiratorul in cele 2 dormitoare, au sters toata baia pe jos dupa ce scosesera totull, inclusiv cosul de gunoi in hol...

i.este cu initiativa asta de 2 zile, nu stiu de unde i se trage, imi cere si io-l las sa vad ce iese

in fiecare dimineata la gradi avem ritual: urcam la etaj, i. se schimba singur, m. pazeste. apoi m. il pupa pe i. pe un obraz, apoi pe celalalt, apoi pe frunte, apoi pleaca la parter. unde il schimb eu, apoi urcam iar la etaj, intra in grupa mare, iar il pupa in ordinea mentionata anterior, de data asta m. cere sa fie pupat similar, se imbratiseaza stransapoi coboram la grupa mica eu si m. unde svem 2 variante - mami nu peci bani bilou!! - sau ne pupam iar in ordinea mentionata, si ne despartim fara probleme.

deci fetelor cu 2 pitici, inca un pic si va fi frumooooossss
cu exceptia momentelor cand se cotonogesc unul pe altul dar si astea sunt gestionabile daca adultul e odihnit cat de cat. ceea ce noi suntem de ceva timp, intrucat adorm impreuna, singuri in camera lor, ca doi frati iubareti ce sunt

eu care ma plangeam la greu candva... este parfum de la un moment dat incolo. daca sunt sanatosi totul e parfum, mai ales cand ai un termen de comparatie...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

DANDUSA,imi era dor sa scrii despre voi.
imi pare rau ca ai o perioada asa grea.si eu am avut momente asa si iti spun cum ies eu din ele:dorm mult o zi macar ,si sotul sta cu ei.cand erau mici si simteam ca se invarte casa si nu mai rezistam,ii lua si plecau de cum se trezeau,cateva ore pe-afara si eu dormeam mult mult.
O si doua asa de somn si imi reveneam!
sa iasa cu ei afara,nu o sa planga continuu,si oricum ar fi trebuie sa te odihnesti tu,ca ei depind de tine!
eu in asa perioade aveam nevoie sa dorm 12 ore !
ai nevoie si tu de asta.
alaptatul e bun atat timp cat e o placere si pt mama si pt copil.cand unul din doi nu mai e bine,nu mai e ok.
deja daca nu face nimic fara tine,iti faci rau si tie si Crinutei,si oricum nici lui nu ii e bine.
alaptezi cat poate mama,cand nu mai poate ,se termina.E foarte important si sa dormiti linistiti toti din casa!!
Iti urez succes orice ai decide,si sper sa reusesti sa iti revii un pic !




15+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o ...

dandusa, imi pare rau ca traversezi o perioada grea... Sfaturi nu iti pot da, ca nu am trecut prin ce treci tu, dar pot sa inteleg... tu esti o luptatoare si stiu sigur ca ai sa reusesti sa treci si peste asta... E important sa te odihnesti, asa cum zicea si aelita, nu e bine pentru nici unul ca el sa fie dependent de tine.... dar se zice ca asa sunt baietii mai mamosi....

Lizzy, dar ce frumos scrii tu despre muschetari....

dianav, Stefy are 17,5 kg si 100 cm.... Nu stiu care sunt limitele si nici nu ma mai agit sa le aflu, ca sa nu am apoi.... dureri de cap... Stefy a depasit de la nastere greutatea maxima la fete, noi suntem tot inalti si slabi deloc.... nu suntem grasi, dar nici supli.... deci incerc sa ma obisnuiesc cu ideea.... Are colegi in grupa cu 2 luni mai mari decat ea si sunt pitici pe langa ea, e mai inalta cu un cap decat ei.... O peioada mi-am zis ca e magarul inte oi.... dar am inceput sa ma linistesc, ca mai sunt fetite mai mici decat ea ca varsta dar mai inalte cu un cap decat ea.... dar si parintii mai inalti decat mine....

Bambo, multa sanatate Antoniei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
... Stefy se juca cu o matura in curtea cresei... si a iesit o "bunica" cu un copil care a vrut sa-i i-a matura, ea a ridicat-o la el... eu la 2 metri de ea si "bunica" o i-a si o loveste, ii aplica doua lovituri la spate, dar cat a putut de tare... Aseara s-a tot plans de dureri de spate.... Azi daca dau peste ea o mananc....



Stai putin.. adica acea "bunica" a lovit-o pe Stefy cu matura????????

Pai asta-i de reclamat la politie.



..timpul sterge totul, dar focul naste foc (Iris)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Offff, Dandusa.
Si eu as opri alaptatul..
Trebuie sa dormi bine si sa te odihnesti.
Epuizarea ta nu ajuta nimanui. Si nu este de gluma.. se plateste in timp. Nimeni nu trebuie sa darame muntii.. se intoarce impotriva lui. Sfat de la dr.


Bre Lizzy, ce baietei harnicuti!


Donia, a inceput Liebeskummer-ul (sau cum sa-i zic la "suferit din dragoste"). Ca EA i-a zis altui baietel ca-l iubeste .. off, off, mai, mai.
Aseara G m-a intrebat iarasi cand mai mergem la balet (acu a zis cuvantul), la Alba ca zapada ca el vrea sa vada ce mai face printul. Si animalele.. c-au dansat asa frumos. Chiar asa a zis.. frumos.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy

Va ofer o fierbinte si va spun scurt ce am patit ieri ... Stefy se juca cu o matura in curtea cresei... si a iesit o "bunica" cu un copil care a vrut sa-i i-a matura, ea a ridicat-o la el... eu la 2 metri de ea si "bunica" o i-a si o loveste, ii aplica doua lovituri la spate, dar cat a putut de tare... Aseara s-a tot plans de dureri de spate.... Azi daca dau peste ea o mananc....





cum asa????????????Nu ai tipat atunci pe loc sa se opreasca????

15+
Sofía (2ian2007) ,Andrés(22mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Neata

Azi suntem mai bine...nu a mai facut febra de ieri de la 15.30 cand a facut un 37,8...oricum are o tusa...

Diana-Antonia are 100 cm si 14.5 kg deci e f bine printesa ta...

Lizzy-ce baieti harnici ai....te-ai scos ai ajutor la treaba de acum

Ruxandra-deja scrisori...intalniri?
trebuie sa ma pregatesc de pe acum cred

ma duc sa pap...o zi buna


Bamboletta 14+ si Antonia-Gabriela(1 nov 2006)


Mergi la inceput