Burtici cu flori de liliac de mai-iunie 2010 (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Nana eu azi l-am rugt pe individ sa astepte 10 minute, ca nu pot cobori si ca va veni Silviu. Ah, eu nu pot astepta 10 minute. Pai zic eu ce sa fac, 2 etaje nu pot cobori cu burta la gura si nici la cheremul Dvs sa stau. Zice bine si pleaca. Facem reclamatie la Cargus, unde le specific ca mi se pare normal sa fiu sunata cu 15 minute inainte si nici 10 minute nu e un capat de tara, ei imi raspund ca soferii nu au obligatia sa astepte si nici telefoane sa dea. Noi avem contract cu TNT, nu ca ii tin in brate, dar pe bune sunt cei mai seriosi, daca nu imi gasesc clientii acasa, ma suna pe mine, pe ei, ii asteapta, pana livreaza. Si cand ma gandesc ca un client bun de al meu imi recomanda Cargus ptr contract ca s-au schimbat si sunt super. No way. Cand aud de ei mi se face sila.

Sabina 31+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Si inca ceva: dupa ce am trimis un mail foarte "amabil" celor cu masuta de infasat + cadita, m-au sunat acum. Noul produs costa cu 170 de lei in plus (mi se pare foarte mult, o diferenta de peste 50%), nu au celelalte lucrusoare, in afara de termometrul de baie, dar care nu poate fi expediat impreuna cu masuta pentru ca pleaca din orase diferite, in consecinta ar trebui sa achit de doua ori transportul!!! M-am apucat de ras la telefon, ca mi s-a parut culmea penibilului, le-am "multumit" si am inchis telefonul. Este vorba de www.copiiyumi.com/index.php/Magazin.html" target="_blank">ei .

Nana 27+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns n_a_n_a spune:

Sabina, eu am o parere super buna despre cei de la FanCourier. De ficare data suna, si in plus, daca nu esti acasa vin ei unde esti tu. Nu o data mi-au facut livrari prin Carrefour sau pe la salonul de manichiura . In plus la ei 24 de ore sunt de-adevarat maxim 24 de ore. Si TNT imi plac, am lucrat cu ei la serviciu.

Nana 27+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Si inca ceva: dupa ce am trimis un mail foarte "amabil" celor cu masuta de infasat + cadita, m-au sunat acum. Noul produs costa cu 170 de lei in plus (mi se pare foarte mult, o diferenta de peste 50%), nu au celelalte lucrusoare, in afara de termometrul de baie, dar care nu poate fi expediat impreuna cu masuta pentru ca pleaca din orase diferite, in consecinta ar trebui sa achit de doua ori transportul!!! M-am apucat de ras la telefon, ca mi s-a parut culmea penibilului, le-am "multumit" si am inchis telefonul. Este vorba de www.copiiyumi.com/index.php/Magazin.html" target="_blank">ei .

Nana 27+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana


eu am prins o promotie super la masuta de infasat pe muc celmic intr-un cuvant toate cu com la sf. Am luat una de la CAm cu 250 roni. Poate o gasesti si tu. Si mai aveau pe bebecomfort cu reducerio mari. Astea 2 situri le aveau cele mai ieftine. Nu te mai enerva. Da-i incolo de nesimtiti.

Sabina 31+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui n_a_n_a

Sabina, eu am o parere super buna despre cei de la FanCourier. De ficare data suna, si in plus, daca nu esti acasa vin ei unde esti tu. Nu o data mi-au facut livrari prin Carrefour sau pe la salonul de manichiura . In plus la ei 24 de ore sunt de-adevarat maxim 24 de ore. Si TNT imi plac, am lucrat cu ei la serviciu.

Nana 27+ cuiubirici dulce, Adelina Ioana


si eu sunt multumita de Fan Courier, mai ales ca majoritatea lucreaza cu ei si baiatul deja ne stie. Eu comand multe carti de pe Jurnalul.ro, imi completez colectia o data pe luna. Tipul e f cumsecade si suna. Noi cu TNT livram clientilor, si dupa ce ne-am umplut de nervi cu o gramada, i-am preferat pe ei, chiar daca sunt un pic mai scumpi, desi acum am renegociat contractul avand volum.

Sabina 31+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Of, Sabina, vorbesti de "nesting syndrome"!!! Sper sa mai stea bebe in burtic, e foarte devreme inca(eu ma astept, ca deobicei, sa nasc pe la 42 sa, desi tare as vrea sa nu duc mai mult de 40, ca e f greu). Ei, dar m-am si documentat acum si vad ca acest sindrom incepe intre lunile 5-9 de sarcina! Asa ca sunt in grafic. Da, pe bune, cred ca n-am mai simtit demult asa o dorinta acuta de a curati cuibul. Noroc ca nu am timp(tre sa merg dupa Cami la gradi) ca de altfel, cred ca m-as apuca sa spal si geamuri!


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana5255 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Of, Sabina, vorbesti de "nesting syndrome"!!! Sper sa mai stea bebe in burtic, e foarte devreme inca(eu ma astept, ca deobicei, sa nasc pe la 42 sa, desi tare as vrea sa nu duc mai mult de 40, ca e f greu). Ei, dar m-am si documentat acum si vad ca acest sindrom incepe intre lunile 5-9 de sarcina! Asa ca sunt in grafic. Da, pe bune, cred ca n-am mai simtit demult asa o dorinta acuta de a curati cuibul. Noroc ca nu am timp(tre sa merg dupa Cami la gradi) ca de altfel, cred ca m-as apuca sa spal si geamuri!


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 24+




vino si la mine

Sabina 31+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olivia_popa spune:

wow deja vorbiti de nwesting...vai ce mai trece timpul...amn emotii...de abia astept sa imi cunosc piticania.
Ce parere aveti de :
Mircea
Horea
Mihai
Barbu


si inca mai am dar inca nu le-am dezvtatul cu sotul.
un capitol plin de bucurii. Azi imi vine si mie coletul cu noile achizitii. vi le arat cand ajunge sotiorul...asta daca imi plac,ca na...am devenit tare mofturoasa

22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioana5255

Citat:
citat din mesajul lui mamanati

Of, Sabina, vorbesti de "nesting syndrome"!!! Sper sa mai stea bebe in burtic, e foarte devreme inca(eu ma astept, ca deobicei, sa nasc pe la 42 sa, desi tare as vrea sa nu duc mai mult de 40, ca e f greu). Ei, dar m-am si documentat acum si vad ca acest sindrom incepe intre lunile 5-9 de sarcina! Asa ca sunt in grafic. Da, pe bune, cred ca n-am mai simtit demult asa o dorinta acuta de a curati cuibul. Noroc ca nu am timp(tre sa merg dupa Cami la gradi) ca de altfel, cred ca m-as apuca sa spal si geamuri!


www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 24+




vino si la mine

Sabina 31+ cu gemenele Ekaterina si Iustina si mamica Alexandrei
AMR - 9 saptamani sau poate chiar mai putin.
Doamne Ajuta sa ajungem cu bine la capatul drumului si sa se nasca fetele sanatoase.



Aha, pai vin, ca am o datorie!

www.dropshots.com/mamanati" target="_blank">POZE
Nati, mami de minunea Camelia-Nicole si 24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cusa spune:

Bine v-am regasit la un capitol nou! Sa fie numai cu vesti bune!

Am reusit sa recuperam din urma, am ajuns la zi in sfarsit!
Despre noi nu avem de raportat mare lucru, doar ca suntem bine, asteptam saptamana viitoare sa facem, analizele de la 28 sapt, al doilea set si sa vedem ca totul e bine.
Tatyana suntem alaturi de tine cu toate , un de la mine! Bravo, esti un exemplu pentru noi toate!Cu siguranta micuta ta Emma va fi bine!O va chema la fel ca pe micuta noastra!
Va pup pe toate ca ma apuc de bucatarit! O dupamasa frumoasa!

Cornelia
27+ cu Emma

Mergi la inceput