LMA!!!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009**164**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

neatza..am avut si eu o noapte mai buna.oricum m-am decis sa merg la presedintele homeopatilor din romania..care e la Tm..sa vad ce parere are el de racelile astea aiurite. Si..Culmea..m-am socat sa-mi zica ORL-situl o chestie, cand i-am zis ca Andrei a fost la salina...ca de acolo o fi penumonia luiAdica vrei sa faci bine copilului..si el se face mai rau...pai acum chiar nu mai stiu ce sa cred.
Gemenii..cum bine stiam, au rinite cronice..iar i-a aspirat..cu acel furtunsi am lesinat..cand am vazut cum se zbate vladut. Sincer..nu stiu cat mai rezist. Cert e..ca daca nu le trece febra, ne vom interna in spital
va multumesc tuturor pentru gandurile bune



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nikoleta20

haideti k m-a scos din starea mea de kko,cine altul,decat minunea mea,care s-a ridicat in cur in pat si ...a adormit asa
acum i-am dat un bibe,si mai vreau sa spun numai atat:va admir fetelor pe toate care sunteti aici,desi am avut o perioada in care m-am rupt de voi(sincer,tot de gura lumii,caci nu se cadea k sa stau belita cu oki-n calc.toata ziua si copilul sa doarma in nestire)...desi nu va cunosc personal pe NICI UNA dintre voi,va admir foarte mult,va stimez si cred k va si iubesc,eu am 3 surori,dintre care una nu imi vb de apr 7luni ,iar cu celelalte 2 nu pot vb pt ca nu pot pastra un secret...o confesiune...si prefer sa nu ajung la alte discutii apoi...asa k aici,la voi,in casa voastra am gasit mereu un umar pe care s plang,sau un zambarici care sa ma scoata din starea proasta...caci sincer...de cele mai multe ori cand vad mutritele lor...au aproape acelasi efect pe care il are chiar copilul meu asupra mea...
eu va cunosc suficient de bine pe cele mai multe dintre voi,pe cele care v-ati deschis sufletul aici,asa ca de fiecare data,cand ma uit la poze,imi fac filmul din viata voastra in acele mom...stiu care va sunt problemele...necazurile...ofurile...de aceea am postat acum aceste lucruri...ca sa facem cunostinta cu adevarat...sa fiu fair-play...sa ma cunoasteti cu adevarat,nu doar sa imi recunoasteti chipul...

MARIO-ANDREI-SUFLETELUL MEU





ici! Cum te putem ajuta?!

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

buna dimineata!

buna cafeluta!

petrean pt tine si o imbratisare. iti doresc multa putere, si abia astept sa vina ziua (si cred ca va veni foarte curand) cand ne vei spune ca gemenii sunt bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudela spune:

Neatza!Am venit eu cu o cafeluta sa va mai scot din nostalgie!Haideti, fetelor ca a venit primavara!Nu avem voie sa privim decat INAINTE!

POVESTEA MIRUNEI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

vad ca ati inceput sa fiti melancolice. e ceva normal, dar nu lasati melancolia sa tina mai mult de o zi.
adevarul e ca primul an din viata unui copil e cel mai spectaculos. si cand te uiti cum au evoluat, de la bebelusii fragili la omuletii independenti, chiar ca te apuca melancolia...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui petrean

neatza..am avut si eu o noapte mai buna.oricum m-am decis sa merg la presedintele homeopatilor din romania..care e la Tm..sa vad ce parere are el de racelile astea aiurite. Si..Culmea..m-am socat sa-mi zica ORL-situl o chestie, cand i-am zis ca Andrei a fost la salina...ca de acolo o fi penumonia luiAdica vrei sa faci bine copilului..si el se face mai rau...pai acum chiar nu mai stiu ce sa cred.
Gemenii..cum bine stiam, au rinite cronice..iar i-a aspirat..cu acel furtunsi am lesinat..cand am vazut cum se zbate vladut. Sincer..nu stiu cat mai rezist. Cert e..ca daca nu le trece febra, ne vom interna in spital
va multumesc tuturor pentru gandurile bune



Vlad si Catalin-17.03.2009
Andrei Luca -15.12.2006

Vizitati magazinul


tinem pumnii sa fie bine

Famille Dragoon cu Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bianca2503 spune:

Neata,

Off Petrean,sper sa nu fie nevoie de internare. Grea incercare pt tine.Daca te putem ajuta cu ceva sa ne spui. Cand a fost Vladimir bolnav imim spunea pediatra ca are copii internati si nu le scadea febra cu nimic-le dadea Diclogesic (injectabil la cei care aveau si diaree).

Niko, pana la urma se vor aseza lucrurile- o sa vezi. Important este sa va sustineti si la greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns georgiana310 spune:

Cum ziceam, ca in familie, sunt momente de tensiune si refulare.

Monica, daca crezi ca iti face bine sa te desparti de noi o vreme... fa-o! It`s a world outside! O sa ti se faca dor de noi si te vei intoarce mai dispusa sa ne accepti cu toate interpretarile si rasucirile noastre. Nici eu nu am inteles ca ai fi facut cuiva vreun repros ca nu te-ar fi sustinut. Asa cum ai zis si tu, cred ca esti cea mai iubita mamica din odiseea noastra si mai apoi, din Clubul scutecelor! Iti inteleg frustrarea pentru ca o traiesc si eu acum...
Adica ma gandesc uneori... fetele astea stau si se plang ca nu doarme bebe noaptea, ca nu mananca nu stiu cum, ca are un pic de febra si mie imi vine sa urlu ca nu mai imi suport tratamentul care... s-ar putea sa ma duca la orbire - adica sa nu mai imi vad copilul, ca sa imi salvez ochiul si in cele din urma, viata.

So, viata fiecareia e plina de... frustrari intr-o anumita masura. Si eu ma revolt, ma intreb, ma necajesc de nedreptati uneori daaar, cu toate astea, nu pot sa nu ma opresc sa ma gandesc cat sunt de fericita si cat de multe am primit de la viata! Si pentru asta ii multumesc zilnic lui Dumnezeu.

Stii, cum stam acum amandoua, fata in fata, eu scriind, tu cititnd, daca te-as ruga sa ridicam mana dreapta deodata, desi amandoua ridicam tot dreapta, vor fi in diagonala mainile noastre. Asa e si cu perceptiile/parerile/punctele de vedere... fiecare vorbeste dupa cum traieste el, dupa cum e "pozitionat" in viata. Si da, poti intalni oameni care sa fie in acelasi rand cu tine, dar dupa experienta mea, imi fac bine aia care sunt in "oglinda" cu mine. Ma ajuta sa ma ridic...

Si eu am vrut sa ies din forum pe motiv ca nu mai am vreme, ma enerveaza cand nimeni nu imi raspunde la ceva, dar NIMENI! si ma gandesc... la ce bun?! Dar cand imi amintesc de cate ori cineva mi-a raspuns la postari, de cate ori m-am lamurit pe un subiect anume, de cate ori am invatat ceva si m-am simtit ajutata... am zis ca nu se poate chiar asa sa imi iau jucariile si sa plec!

Dar, asa cum ziceam, poate o pauza e mereu bine venita. Dar sa nu ne uiti, si chiar daca nu mai intri, te rugam, nu inceta sa pui poze cu Luana!!!. Nu cred ca am gresit asa de tare incat sa ne privezi de Luana

Gia, mama lui Briseis, 16 aprilie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

Niko, vei vedea ca lucrurile vor intra in normal. rabdare si curaj!

imi amintesc ca la primul copil am simtit schimbari majore in cuplu: in stabilirea prioritatilor, in modul de a comunica cu partenerul, in relatia cu socrii, in relatia cu altii...
timpul le-a rezolvat pe toate. poate ca am devenit si eu mai inteleapta.
daca la inceput nu-mi convenea ca veneau socrii de 2 ori pe saptamana la noi, sa faca mancare. cu timpul am ajuns la concluzia ca ar trebui sa le dau mai multe sarcini. acum chiar ma bucur ca sambata il plimba, si-l distreaza pe andrei. astept sa vina momentul sa o trimit si pe ioana cu ei la plimbare.
si relatia cu sotul a evoluat. stie care-i sunt sarcinile in casa (ca el si le-a ales) si le indeplineste fara sa trag de el. pentru amandoi prioritate au copii, dar seara, dupa ce culcam copiii, ne facem timp doar pentru noi, ca si cuplu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

din ciclul "traiesc, deci sunt bun de plata"... merg sa-mi platesc impozitele la casa, masina, loc de parcare. sper sa nu fie coada, ca o pun pe ioana sa urle, ca sa ne bagam in fata.

Mergi la inceput