Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 87

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns suede spune:

Buna seara fetele,

Intru si eu mai tarziu ca al meu sot iese la masa.
Noi suntem bine,azi am iesit iarasi in parc.Era un soare cam cu dinti,dar a mers...

Laura fericita de puiut scump norocos Mihnea Costin 12.10.2009

FEBRUARIE:
http://family.webshots.com/album/576696699yHysnI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Eu sunt inca in urma dar vroiam sa intreb daca Andrei al Cristinei doarme in pozitia aceea "dupa pat" ....ce minune sa-l pap eu tot
Elle te rog sa nu mai precizezi ca ai pitici cu fata ca dupa ce am vazut filmuletul tau cu Anna - mama ...am realizat ca David va fi acrobat/atlet/fptbalist ....dar nu stiu daca va vorbi.....Pai el nici macar cand rade nu zice nimic ...doar rade asa mut .....si din cand in cand tipa tare .....asta e tot ce poate face cu gurita exceptand papa.
Sunt in urma voastra .....sa nu va feriti ca va ajung eu cumva cumva.
Techila....duminica in familie e bestiala. Ia zi cum s-au imprietenit Techila cu Mihaita ?

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki_cri spune:

Fetelor ia ghiciti cu cine am vb acum?!Danutami-a dat curaj sa o sun pe ANCO cu care vroiam demult sa vb...si I DID IT!Am vb cu ea si i-am spus ca peste 2 sapt ma duc si eu la ALBA la socrii sa ii stresam si pe ei. MELY daca e vreme frumoasa te anuntam si pe tine.

Nu am vb prea multe ca Razvi al meu a inceput sa urlea zis ca e bine si ca are pe cineva ca ajutor ca nu se descurca nici ea singura.Abia astept sa ne vedem

Poze Kiki&Twins

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiancaM spune:

Vreau si eu sa va intreb ceva, dar sa nu va suparati pe mine..
De ce insistati ca bebii vostri sa pape cat mai multe solide? Eu am tot citit de vreo 3 ani incoace, ca scopul nu e sa elimini laptele din alimentatie ci sa-i dezvolti simtul pentru tot felul de gusturi, ca de aia ii zice diversificare. Am tot vazut ca voi le dati intai papa si dupa lapte daca mai vrea. Din ce stiu eu, cel putin asa am facut cu Amalia, intai ii dadeam lapte si dupa ii dadeam si solide(nu i-am dat niciodata supa de legume, pe la un an am inceput sa-i dau direct ciorbita acrita cu bors). CA si nota informativa, uitati ce am gasit eu, si dupa schema asta am 'lucrat' cu Amalia de la 6 luni.
http://www.wholesomebabyfood.com/startingsolidfood-schedule.htm
au si schema pt 6-8 luni....

Sper ca nu va supar, ca si asa nu am scris deloc pana acum, am vreut doar sa va mai arat un 'model'

Mami de Amalia si Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns selen80 spune:

de aici, POZE NOI

Monique suna relaxant tare concediul....sa iesi din casa direct pe plaja...fara sa te cari cu toate cele dupa tine....

Techila am crezut ca ai descoperit tu vreun secret

azi am facut un experiment....adormirea mandrei pe canapea, fara leganat pe picioare....reusesc, dar dupa f mult timp si dupa multe urmariri de suzeta, pe care si-o tot scoate din gura si dup-aia plange dupa ea (sau si-o baga invers, ori cu capu-n jos, ori toarta..)....ii mai tin o zdranganica sa-i atrag atentia daca da sa planga....si adoarme...daaaarrr....n-a dormit mai mult de 30 de min intr-o repriza...asa cand e pe picioare, cum o simteam ca da sa deschida ochii, o mai leganam putin si adormea la loc....asa nu mai am cum, face deodata ochii mari si gata somnu...deci nu stiu daca se merita, pt ca la o ora i se face iar somn...si iar ma chinui o ora s-o adorm

VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lutoniana spune:

Raluk te-ai tuns si mai scurt mami ? iti sta beton.....
Eu nu gasesc pozele cu fetitele "Moniquei" dar am vazut pozele cu puiu de Diamar .
Inca recuperez

Lucia, mami de David 13 Septembrie 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui selen80

de aici, POZE NOI



VOTATI-NE, VA RUGAM! MULTUMIM!

de ursulica Ebru Fatima (29.08.2009) PRIMA POZA!

POZE URSULICA
nunta





am vazut pozutele cu bruce in brate si cand am dat de filmulet si i-am dat drumul a inceput Brucu så vorbeasca aceeasi 'limbå'..Sunt pe aceeasi lungime de undå

O frumoaså cu genele luungi

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Kiki,imi doresc si eu mult de tot sa vin .Cat timp stai in Alba?

Rusine sa-mi fie,uitasem sa le urez multa sanatate si bucurie dovleceilor sarbatoriti azi

Monikus, bafta la vaccin . dovlecelul sa nu faca febra

Si noi mergem joi la vaccin,din cate am inteles sunt 2...daca nu plangem nici la astea,suntem baieti de baieti

L-am vazut si pe BrucIulika (sper sa fi inteles ceva...adica un Bruce care arata ca Iulika) si pe prietena lui, Ebrushka,cu niste ochi superbi

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:



selen ochioasa mica si pletoasa e o frumoasa!! si ce gene .. si ce vorbeste deja!

monique suna super bine vacanta voastra. cred ca va fi frumos!

bianca pai tocmai de aceea sa cheama diversificare .. ca sa pape si altceva in afara de laptic. asta nu inseamna ca il scoatem din alimentatie.

luci

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mary_07 spune:

Luci, recuperata sau nu ,sa faci de bine sa vii diseara la party ...facem chef mare,piticii Monicai au fost distrusi/eliminati/alungati

Mely , implinita de Alexandru si Razvan

Astept primavara...

_

"Cine-ti saruta genele-n somn ?
Si cine-i acolo cand ingerii dorm ?
Toate zanele bune sa te ocroteasca...
Toate florile campului sa te infloreasca..."

Mergi la inceput