Ce calitati au partenerii/partenerele voastre ?

Ce calitati au partenerii/partenerele voastre ? | Autor: elyda

Link direct la acest mesaj

Am observat ca unora dintre noi ne este foarte usor sa scoatem in evidenta calitatile pe care le avem ," dar pe care partenerii nostri nu le apreciaza asa cum am merita".Insa atunci cand ar trebui sa le recunoastem si lor anumite calitati pe care le au...avem greutati.Din moment ce i-am (le-am)ales ca parteneri , inseamna ca au si calitati. Voi ce calitati apreciati la partenerii de viata?

Dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Adica hai sa ne laudam jumatatile, nu?!

Calitatile sotului meu sunt nenumarate si zau ca nu am nici o greutate sa la enumar sau sa i le recunosc! Este serios, responsabil, are simtul umorului, este rabdator si intelegator, ma ajuta in cresterea lui bb (in afara alaptatului stie si face absolut ce fac si eu), gateste/face curatenie/calca/duce gunoiul/repara tot prin casa (in limita timpului sau liber ), imi face masaj, ma(ne) iubeste, este sociabil, sare in ajutorul tuturora, imi tolereaza defectele.

Mai sunt, dar astea sunt pe scurt cele importante.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui blackgirl0
[br]Adica hai sa ne laudam jumatatile, nu?!

Calitatile sotului meu sunt nenumarate si zau ca nu am nici o greutate sa la enumar sau sa i le recunosc! Este serios, responsabil, are simtul umorului, este rabdator si intelegator, ma ajuta in cresterea lui bb (in afara alaptatului stie si face absolut ce fac si eu), gateste/face curatenie/calca/duce gunoiul/repara tot prin casa (in limita timpului sau liber ), imi face masaj, ma(ne) iubeste, este sociabil, sare in ajutorul tuturora, imi tolereaza defectele.

Mai sunt, dar astea sunt pe scurt cele importante.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!

Pai sa le laudam daca merita !

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

are multe calitati

dar cel mai important e ca il simt alaturi de mine tot timpul, ca simt ca avem o familie impreuna, ca ma face sa ma simt iubita si protejata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Va dati seama ce placut ar fi sa stie ca ii apreciati atat de mult? Oricarei persoane ii place sa i se arate ca ii sunt apreciate calitatile. Astept in continuare sa aflu ce calitati au jumatatile voastre.


Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyda

Va dati seama ce placut ar fi sa stie ca ii apreciati atat de mult? Oricarei persoane ii place sa i se arate ca ii sunt apreciate calitatile. Astept in continuare sa aflu ce calitati au jumatatile voastre.


Dana

Dar de jumatea ta nu ai nimic de zis?



Bazar umanitar DC


Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sdcristian spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyda

Va dati seama ce placut ar fi sa stie ca ii apreciati atat de mult? Oricarei persoane ii place sa i se arate ca ii sunt apreciate calitatile. Astept in continuare sa aflu ce calitati au jumatatile voastre.


Dana


de stiut stie

i-o spun de fiecare data cand imi aduc aminte, adica macar o data pe zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:




Ba da...deci sotul meu este f tandru, calm(eu sunt femeia tornada),este sufletist, harnic,, are simtul umorului, este intotdeauna alaturi de mine, are o rabdareeeeeeeeeeee (care ma scoate din sarite cateodata).AAAAAAA...si nu ma intreaba NICIODATA CE FAC CU BANII si de ce mi-am mai cumparat a n-spea pereche de pantofi, sau a 100-a bluza..etc.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraNicole spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyda




Ba da...deci sotul meu este f tandru, calm(eu sunt femeia tornada),este sufletist, harnic,, are simtul umorului, este intotdeauna alaturi de mine, are o rabdareeeeeeeeeeee (care ma scoate din sarite cateodata).AAAAAAA...si nu ma intreaba NICIODATA CE FAC CU BANII si de ce mi-am mai cumparat a n-spea pereche de pantofi, sau a 100-a bluza..etc.

Dana


E frate cu Mousi al meu?Mousi e foarte foarte calm , tandru,ma tine tot timpul de mana (chiar si noaptea in somn ma cauta ),e alaturi de mine cand am nevoie de el (cand imi era dor de fie-mea eu plangeam iar el ma tinea in brate,strans,si ofta de zor ) ,nu accepta sa auda pe nimeni ca ma jigneste si cand am fost atacata pe strada de doua dobitoace bete el m-a aparat ,e mandru de mine si ma prezinta tuturor ca fiind doamna lui .Cand se trezeste dimineata ,primul lucru pe care-l face e sa ma sarute,cand pleaca la munca nu pleaca fara sa ma sarute,imi trimite sms de la munca la aceeasi ora ca sa ma intrebe cum imi e ziua si sa-mi spuna ca ma iubeste ,cand vine de la munca ma imbratiseaza strans si ma saruta spunandu-mi ca ma iubeste .Imi spune ca ma iubeste de n ori pe zi si o simt .Nu face figuri cand mergem la cumparaturi(intotdeauna facem cumparaturile impreuna si a devenit un fel de ritual al nostru ) sau cand am nevoie.Mi-a cumparat pana si tampoane cand mi-a fost rau de nu ma puteam ridica din pat .
Cand am fost bolnava m-a ingrijit si m-a incurajat cand imi pierdusem orice speranta de a scapa de greata si febra si plangeam de nervi ca zac .
Si cel mai important lucru , imi trateaza copilul ca si cum ar fi al lui .
Si nu vocifereaza cand fac eu crize!Si ma iubeste cu toate cele 100 de kile ale mele si toate figurile mele !

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyda spune:

Citat:
citat din mesajul lui LauraNicole

Citat:
citat din mesajul lui elyda




Ba da...deci sotul meu este f tandru, calm(eu sunt femeia tornada),este sufletist, harnic,, are simtul umorului, este intotdeauna alaturi de mine, are o rabdareeeeeeeeeeee (care ma scoate din sarite cateodata).AAAAAAA...si nu ma intreaba NICIODATA CE FAC CU BANII si de ce mi-am mai cumparat a n-spea pereche de pantofi, sau a 100-a bluza..etc.

Dana


E frate cu Mousi al meu?Mousi e foarte foarte calm , tandru,ma tine tot timpul de mana (chiar si noaptea in somn ma cauta ),e alaturi de mine cand am nevoie de el (cand imi era dor de fie-mea eu plangeam iar el ma tinea in brate,strans,si ofta de zor ) ,nu accepta sa auda pe nimeni ca ma jigneste si cand am fost atacata pe strada de doua dobitoace bete el m-a aparat ,e mandru de mine si ma prezinta tuturor ca fiind doamna lui .Cand se trezeste dimineata ,primul lucru pe care-l face e sa ma sarute,cand pleaca la munca nu pleaca fara sa ma sarute,imi trimite sms de la munca la aceeasi ora ca sa ma intrebe cum imi e ziua si sa-mi spuna ca ma iubeste ,cand vine de la munca ma imbratiseaza strans si ma saruta spunandu-mi ca ma iubeste .Imi spune ca ma iubeste de n ori pe zi si o simt .Nu face figuri cand mergem la cumparaturi(intotdeauna facem cumparaturile impreuna si a devenit un fel de ritual al nostru ) sau cand am nevoie.Mi-a cumparat pana si tampoane cand mi-a fost rau de nu ma puteam ridica din pat .
Cand am fost bolnava m-a ingrijit si m-a incurajat cand imi pierdusem orice speranta de a scapa de greata si febra si plangeam de nervi ca zac .
Si cel mai important lucru , imi trateaza copilul ca si cum ar fi al lui .
Si nu vocifereaza cand fac eu crize!Si ma iubeste cu toate cele 100 de kile ale mele si toate figurile mele !

----------------------------------------------
Povestile Alexei: http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=148914

Chiar ca seamana !Ar trebui sa se cunoasca, sa schimbe impresii si sa faca schimb de experienta...asa pentru mici completari acolo unde este cazul.

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyblue spune:

cam la fel e si al meu...calm, tandru, grijuliu, face de toate prin casa, ma ajuta la orice, imi tolereaza orice nebunie, rad mereu cu el, are simtul umorului si e f desteptuz asa, mancara-l mama pe el...darnic cum nu se poate, fac ce vreau cu banii, el saracul nu ma ia la rost dc fac terapie prin shopping, noroc ca ma mai autocenzurez eu cand si cand..dc ne-ar da Dzeu si un copil ar fi super, ca pe catel el l-a crescut mai mult, cu gatit oale intregi de orez cu carne si scos afara,ca el om serios, nu ca mine...

zau l-as mania pe Dzeu dc n-as lauda bucata mea de barbat, ca fara el eram si acum o descreierata in cautarea marii pasiuni.:)))

_

Babyblue va pupa pe toti!!
In asteptarea unui ingeras in viata noastra....


Mergi la inceput