Albinutze de Mai-Iunie 2009(64)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosminica spune:

buna dimineata!

bebe beca, La multi ani!

miruta, La multi ani, pt.20!!( cu scuze pt intarziere)

bebe Darian de Deea, La multi ani!!!

fericita de ELIZA (04.05.09)

http://lb1f.lilypie.com/f6Bzp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisica28 spune:

Profit si eu ca andata de un momentel liber sa urez sarbatoritilor zilei.
Ioana, o prezenta deosebita pe forum, " La multi ani" cu sanatate, impliniri pe toate planurile si multa multa fericire alaturi de frumoasa ta familie.
Si bondarelului Darian Rafael La multe lunite fara incidente majore fericite si jucause, sa iti bucuri intreaga familie.

Multumesc si Mirutei pentru raspuns si Mariei pentru sustinere.

Astazi avem iar vizita la doctor, cu alta problema a lui Mihnu, va povestesc dupa.
si va doresc o zi frumoasa, linistita si cu multe bucurii tuturor.

Narcisa, mami fericita de Mihnea Stefan 25.05.2009
http://picasaweb.google.com/NarcisaPaterau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Ioana, La Multi Ani!!! Multe bucurii si multa sanatate tie si la toata familia ta!

Narcisica, multa sanatate! Sper sa fie totul ok la doctor

Andreea, imi place casa ta si cum povestesti de ea

Madalinuza, sa treaca toate. Cum mai mananca Iosef?

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlexSiMatei spune:

Intru doar o clipita ca trebuie sa ma apuc de munca

LA MULTI ANI Ioana, sa fii fericita si sa ai parte de tot ce-ti doresti!!

Va pup

Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ganesha spune:

buna fetelor,
Beca LA MULTI ANI!sa fi sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!
Madalinutza... te intzeleg perfect, si eu am uitat alaltaieri sa-i scot mucisorii, si cand l-am auzit cum fornaia in somn mi-a venit sa-mi trag una de uituca ce sunt. Aceeasi scuza o am si eu. Sper sa iasa bine si ultimele analize ale lui Iosef. El cum se simte in general?Dragul de el intra si el la categoria pana.
Si eu sunt zomby,nici nu mai stiu cate nopti au trecut de cand al meu copil nu a mai dormit nici macar 3 ore legate, ba de cateva nopti se trezeste de tot intre3-4 si 5-6, parca am revenit la programul cand avea cateva saptamani. Mai nou se agata disperat de gatul meu si nici pe o parte nu pot sa ma intorc ca se si trezeste, mi-e si frica sa nu se sufoce la cum se baga tot in mine, inclusiv cu picioarele sta calare pe mine, cred ca vrea din nou in burtica.
Philip... pare super fain la voi, linistit si pitoresc. Te admir ca ai avut curajul sa te muti, in Romania tare greu e cu mobilitatea dintr-un oras in altul.
Mi-a adormit copilul, ma pun si eu langa el, poate prind macar 1/2 de h de somn.


http://picasaweb.google.com/ginaconstantinescu/Amir8Luni#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Felicitari, Oana!!!!!!!! Te asteptam cu poze si povesti .

La multi ani, Ioana!!!!!

-----------------------------------
Carla, mama Larisei din 15/06/09 si mama www.sabina.geneza.ro" target="_blank">Sabinei din 07/07/07


-----------------------------------
Larisa 6-12 luni***Larisa 1-6 luni***Sarbatori de iarna 2009
"Yesterday is history. Tomorrow is a mistery. Today is a gift. That's why it's called Present"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda_magda spune:

andreea voiam sa-ti spun ca mi-a placut ce mi-ai pove despre casa ta. pare foarte mare si foarte comfortabila. sper sa va simtiti bine in ea! si sa-i gasiti o mobila pe masura! cat despre oras... well poate ne spui mai multe. ai macar unde iesi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!

Dupa 4 nopti de treziri din jumatate in jumatate de ora, uneori din ora in ora am avut in sfarsit o noapte dormita! Cauza: i-au iesit si incisii de sus!

Philip ce casa frumoasa din descrieri! Si zona linistita! E foarte bine ca vor avea copii parteneri de joaca! Eu una nu ma "impac" cu mobila neagra ca se vede si urma de praf! Nu ma vad stand toata ziua cu carpa in mana! Dar arata bine!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

La multi ani, Ioana! Sa nu uiti ca esti iubita si aici!
La multe lunite Darian de Deea!

Narcisa sper sa nu fie chiar rele vestile!

Madalinutza ai toate motivele sa fii terminata! Stiu cat e de greu! Numai cine nu are copii nu intelege! Tocmai traversez si eu o asemenea perioada! Asa ca prea multe vorbe de incurajare nu-mi gasesc nici pentru mine! Mi se pare ca sunt intr-o groapa mare si oricat as incerca sa ies, nu-i d-au de capat! "Cheia" ar fi o bunica sau o bona care sa-mi intinda o mana chiar si ocaziona-la 2 saptamani 4 ore sa zic, dar...... Sper ca nu te-am demoralizat mai tare!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Hello,

Trebe musai sa felicit ceva sarbatorite si sarbatoriti

so

LA MULTI ANI FERICITI!!!

Bebe-beca

Miruta cu intarziere

si

Alexsi Matei cu si mai mare intarziere (asta in caz ca am ratat momentul mai pe-aproape)

si

Darius Nicholas de Maria_bunica

Matei-George de otiliap

Andreea de Strunfita

Ana Ilinca si Dragos Stefan de ela2004 ( eu ca eu, dar ea cum se descurca oare???)

Darian Rafael de Deea24

Ana Matilda de memo3nov

SA CREASCA MARI, SANATOSI SI SA-I BUCURE PE PARINTI!!

Narcisica, i-ai dat cumva banana? Daca da, sa stii ca de la ea sunt firisoarele in kk, la fel si durerile de burtica. M-am speriat si eu odata cand eram in deplasare si nu am avut altceva sa-i dau lui Matei, nu am avut cum sa o oparesc si cat am curatat-o de semintele si firicele tot au aparut in kk.

Philip, felicitari pentru mutare, sa va poarte noroc, uite un cadou de casa noua:

Alynta, btw, isi poate pune mobila cea mai neagra...acolo se poate sterge praful o data pe saptamana , crede-ma, nu ca la noi, de 2 ori pe zi.

Flobaby, ai reusiiiit, vreau impresii, sa fie cu noroc mutarea.

Eu...cum ma stiti, nu prea mai am ce sa pozez, ca a reusit soata sa strice ideea de amenajare, adica luasem vopsea un fel de bleu liliachiu si o banda izolatoare cu care vroiam sa las norisorio albi pe perete, aveaum si un fel de bleu cu ceva care sticlea noaptea si sa facem marginea la norisori, apoi sa punem stickere cu "Cars", ei bine...s-a dus el repede, fara sa-mi spuna, si a inceput sa dea cu bidineaua pe toti peretii pana sus- aleluia s-un praz verde norisori, nici nu a dat drumul la caldura. Rezultatul....s-au umflat lavabilul si a cazut, a mai dat inca o data cu vopsea peste iar acum arata ca naiba si trebuie dat jos tot si gletuit din nou, a pus o banda izolatoare la marginea cu peretele iar cand a jupuit-o a tras cu tot cu lavabil si acum se vede ...cum altfel...horor.

si cum la inceput era suparat ca am cumparat mai multa vopsea, ca a ramas prea multa, acum o vom consuma pe toata si platim si un meserias sa faca reparatiile buna treaba, maxima economie!
Dar am comandat perdelele si am luat deja covorul si in principiu e gata camera baietilor

Andata, am inceput sa lucrez zi-lumina de cand am luat hotararea sa ne rasimprumutam ca sa ne mutam mai repede, ca sa cer mai multi bani trebuie sa invat mai mult, so... fac si cursuri si imi iau alte diplome, ca e alt domeniu, nu e jobul meu dde pe urma caruia primesc indemnizatia (in continuare)

Va pe toate si sper sa mai intru...

Btw contabilizez inca o noapte de cosmar, cred ca sunt pe vine ceva canini ...


CAPRA CU 2 IEZI


mamica lui Matei Constantin (21.05.2007) si a lui Theodor Cristian (03.06.2009)

MINUNEA MEA

www.flickr.com/photos/11558563@N06/" target="_blank"> A DOUA MINUNE 2

A DOUA MINUNE

www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Ajutati-l si pe Darius!

Mergi la inceput