BRAVO LALITICA!! Pufu ian-feb 2010 (133)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

La finalul filmuletului arata reflexul punctelor cardinale!
Saracul bebe, ce l-au mai chinuit!
Ce fericit era dupa ce l-au imbracat..

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plateea spune:

true...- abia acum m-a lasat pastaia sa vizionez...
m-am lamurit!
mc



Plateea, mami fluturas de bbTo, prematurul la 39S3Z...

www.flickr.com/photos/23363511@N05/" target="_blank">bbTo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

Citat:
citat din mesajul lui lorex

cred ca e vorba despre filmuletul incarcat de Emanuelle
http://www.youtube.com/watch?v=FWYP-pHxstU

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

multumesc...acum am vazut pana la sfarsit filmuletul...

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidepuiuti spune:

mie mi s-a parut ca foloseste mult prea mult sampon la baitza...iar bb parea tare chinuit dupa cat plangea acolo... de asta nu am avut rabdare data trecuta sa-l vad pana la sfarsit...sorry

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorex spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamidepuiuti

mie mi s-a parut ca foloseste mult prea mult sampon la baitza...iar bb parea tare chinuit dupa cat plangea acolo... de asta nu am avut rabdare data trecuta sa-l vad pana la sfarsit...sorry

cornelia,mami de Radu Andrei(30.07.2000) si Alexander Gabriel
www.flickr.com/photos/43575800@N02/" target="_blank">poze




si mie mi s-a parut ca pune prea mult "detergent"
iar masajul...cica tre sa fie o placere
da saracaul copil a fost cam maltratat!

_
Lorex - Pufuletus Dependentus de 38+ ....cu Bobitza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

saluti!

azi-noapte ma gandeam ca tre sa raspund si eu cum face cris.mario, la fiecare fata in postare separat, eventual cu reply, ca asa nu uit pe nimeni. dar azi, cand sa fac asa se terminase capitolul, deci...iar din amintiri:

LOREX, am uitat sa iti zic de visul tau ca nu e departe de ce ne dorim: sa ne mutam in alta tara, cu o mica afacere, in servicii/turism, o pensiune ceva, iar patiseria ta suna...de acolo

ALEXUTZZA, mergem de vreo 3 ani la Atlantis in Pipera, ca e mai aproape de noi. Au o piscinutza de bebei/copii mici si un program de gravi/bebe o data pe saptamana, parca. noi avem abonament de cuplu cu kupil, pana acu' copilul/Ana era gratis. Include acces la sala fitness cu de toate, piscina, sauna. ai si niste invitatzi gratis, 10 de fiecare om pe an, au piscina si afara, plus niste "activities" cu instructori: spinning, pillates, dans, aerobic si alte denumiri de fizte, zilnic e cate ceva. Cat merg eu la sala sta Adi cu Ema, pe afara sau prin club, iar Ana merge la cursurile ei sau la locul de joaca.

MAMIDEPUIUTI, pentru mamica rezistenta. Sper sa fie partea cu silfida pana in vara, dar sanatoasa, si la cap si la corp

LARISEL, saru'mana de pont cu crema dermocare/apa termala. ne-au trecut bubitzele aproape de tot.



Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 8,5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:

PLATEEA, o fi si soacra din inger dracusor, or fi si hormoneii tai, cert e ca "e" grele. daca repeti des chestii de genul" o mama stie mai bine ce e bun/cat e bun pt puiul ei", "mai ales daca are si pregatire stiintifica sa o ajute" poate se prinde


SLABIT: da, sunt hotarata, acu' nu stiu daca ma tzine, cat ma tzine, daca da rezultate ca alta data, ca, deh, varsta, doua sarcini, etc. insa si la mine a ramas multa piele in plus pe burta. mai fac masaj/ciupit etc, cand imi aduc aminte, dar...om vedea ce iese. am rabdare, la asta am stat bine mereu, plus ca acum iau si RABDACOL, productie proprie, bio-eco.




Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 8,5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris.dogarel spune:


BRAVO, LALITICA!!! SANATATE PTR BEBE, SA TRECETI CU BINE PRIN CE URMEAZA!


LA MULTE LUNITZE PUFULETILOR DE ZILELE ASTEA!

Teodor (BbTeo) de Plateea
Andreea Maria de Happyella
Ana Sofia de Gabriela77
Tudor de Alexia28
Iustin de Elena Iulia

Cris, mami de Ema, my Lucky 13 (13.01.2010), si Ana(2003)
AMR: 8,5 kile!
poze

povestea noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Dragelor nu am mai apucat sa intru de o saptamana, imi era tare dor sa va citesc, dar a venit tata in Buc si a trebuit sa merg cu el pe la doctori, asta in afara programului obisnuit foarte lejer in ghilimele. Dar bine ca nu e nimic grav la tata.
Nu am apucat sa citsc din urma chiar tot, dar raspund si eu cu intarziere la ce am apucat sa citesc.
b]Mariucasara intrebai de semnul de la vaccin de la manuta. La Maria la 5 saptamani s+a facut o basicuta cu puroi care a spart intre timp. Dr a zis ca sa nu dau cu nimic.
Larisel[/b] Mariei ii tremura involuntar barbita cand o misc mai brusc, sau dupa ce casca sau stranuta. De aceea mi-a indicat sa-i dau calciu .
Referitor la vaccinuri, eu m-am hotarat sa-i fac Mariei vaccinurile de la stat si Act Hib-ul sa il fac in doza unica la 1 an.

Fetele din Buc ati rezervat la restaurant pt botez? Noi vrem sa facem imediat dupa Pasti, dar deja am inteles ca restaurantele sunt ocupate de mult. Noi am vrea sa facem ceva micut, dar cand am facut lista tot au iesit cam 50 persoane. Voi unde faceti?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tanaion spune:

Sorry ca am boldit jumatate de text, nu stiu cum am facut si nu pot repara

Mergi la inceput