Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Lucia multa sanatate Iuliei!

Strumfita tu ai fost la EA?

Elatim ce bine ca ai scapat de grija cu cresa, e un pas mare

Noi am fost ieri de dimineata la Noni, am fost singurele o perioada, a avut Deea tot spatiul de joaca la dispozitie si s-a distrat, a chirait, a demolat tot... a batut mingea... ma gandeam cu groaza ca iesim cu urlete de acolo, mai ales ca incepusera sa vina si alti copii si deja era mai interesant. Spre marea mea mirare la un moment dat m-a luat de mana si m-a tarat pe mine spre iesire. eu ma uitam la ceas ca as fi vrut sa mai stam, dar daca nu am avut cu cine...

De intalneala venim oricand si oriunde, cu conditia sa nu doarma domn'soara, in general dupa-amiaza e mai problema cu somnul.
Programul nostru e cam asa se culca la 11 noaptea, se trezeste la 8, cel tarziu 9 si mai baga o repriza de somn de 2 ore, in general de la 3 la 5 dar am patit sa adoarma si de la 5 la 7 sau de la 1 la 3... sau deloc.

Ade aveti un program super-super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Atunci mai vine cineva la CCF?

Eu as sta cu ei prin jurul blocului ca mi-e lene sa-i mai car pana in centru!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

Irina ,am scapat de cautat gradinita ,acum sa vedem cum e cu adaptarea ,sper sa semene cu mine macar la faza asta ,ca eu am fost la gradinita de la 1,5 ani ,in rest e taica-su tot .Noi avem program de gradinita ,adica trezirea la 7:45 -8 ,somn 13-13:30 pina la 15-16 ,apoi seara la 21-21:30 culcare.Tu ai fost sa cauti gradinita pt Andreea?

Miha cum a fost la interviu?Ce fac piticii tai?

Lucia sanatate pt Iulia!

Cristina cind ne pui poze de la ziua lui Alex si ce mai face Bea?

Elatim si Victor 13.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lucia multa sanatate Iuliei.
Irina ce mai face Andreea??
Elatim bafta la gradinita!!!
Programul nostru de somn e cam aiurea adica se culca al 23 doarme pana pe la 9,30-10 apoi somn de la 3 la 6 deocamdata nu am incercat sa il schimb deoarece seara nu vrea sa se culce mai devreme asa a fost de mic asa suntem si noi

Chiar vroiam sa va mai intreb cum se descurca pitici vostri cu vorbitul???

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut!

Fetele eu si Cristina amvb si nu mai venim azi la Ccf...2 lenese ...visam la spa-uri!

ela sunt ok kinderii...de luni o duc si pe eli la gradi. azi i-am dus actele...sper sa se acomodeze...jobul ala nu era prea interesant...nu cred ca o sa merg, chiar daca ar fi dispusi sa ma angajeze.
...Mai caut!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Andrei abia acum 30 de minute a adormit deci nici o sansa sa mai ajungem.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Irina, eu am terminat TC.

Miha, spor la gasit job. Unde o duci pe Eli la gradi?

Fata asta a mea tuseste... asa ma enerveaza

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:


salut!

strunfita o duc tot la chip&dale cu seniorul...el e grupa mijlocie, iar ea o sa fie grupa mica...Doamna ei e graviduta...o sa aiba si ea o fetita!

fancy ghici cu cine m-am intalnit in real? cu moni...era cu july a ei cu buze ca angelina jolie ...m-a intrebat de gradi ca si ea sta pe aradului si cauta ptr pitica.

ieri am cumparat martisoarele facute de odrasla la gradi si am inceput sa le impartim! luni o sa mi-l primesc si eu pe al meu
ce fain ca vine primavara...poate se mai incalzeste si vremea...ma termina ploaia asta.

va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Buna fetelor! Cam greu cu intratul pe forum ca acum imi ocupa buburuza tot timpul. Si nu ma plang. Vineri am facut si noi o luna, deja suntem domnisoara mare. Nici nu imi vine sa cred cat de repede a trecut timpul, parca ieri am nascut-o.
Abia astept sa se incalzeasca sa va intalnesc in parc. Sper ca mai faceti intalniri in parcul botanic si anu' asta!

Am si eu o intrebare: Stiti cumva daca dr. Gabriela Olaru de la Odobescu lucreaza si la vreo clinica privata?

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Fetele vroiam sa va intreb ceva ,ca voi le stiti cu homeopatele,uitati ce ne-a intrebat o mamica :
"cand am vrut sa ii administrez homeopate pentru ca imi racea prea des si ma saturasem de atata antibiotic sa bag in el, am vorbit cu pediatra copilului si ea mi-a zis ca:
- nu toti medici recoamanda homeopate
-homeopatele sunt medicamente pe baza de plante care evident ca pe moment sunt bune dar provoaca dependenta.
-homeopatele nu se dau la copii sub 1 an de zile.
-homeopatele trateaza bolnavii si nu bolile ori noi cred ca suntem mai interesati sa ne tratam bolile sa nu mai revina ceea ce homeopatele nu pot face.
Este adevarat????"

Si inca un lucru spune caci copilul lu vecina ei in varsta de 7 luni a murit din cauza homeopatelor,se poate asa ceva???

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput