Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Strunfita, sapt trecuta nici nu stiu ce am facut! am facut si primit vizite, nici nu stiu cum a trecut vremea, tot pe fuga am fost.....
poate ne vedem vineri la ccf....fetele, voi vreti?

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Strunfita, sapt trecuta nici nu stiu ce am facut! am facut si primit vizite, nici nu stiu cum a trecut vremea, tot pe fuga am fost.....
poate ne vedem vineri la ccf....fetele, voi vreti?

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia


daaa ...maine merg la un interviu...si cer franceza ...poate ma pun pe invatat!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Buna fetele,

Noi duminica am facut vaccinul(de fapt vaccinurile, ca is 2) de 1 an (la noi sunt decalate) si tare ne-am mai necajit. La primul nu a plans decat cand a scos acul ca atunci s-a prins ce se intampla. Dar la al doilea a fost dezastru, era cu ochii pe noi si s-a zbatut de m-au trecut lacrimile. A trebuit sa o intepe de 2 ori si in final a scos acul inainte sa-i injecteze tot vaccinul. Sper sa fie ok, pediatra zice ca da.
A fost ok toata ziua, a dormit noaptea, nu a facut febra. E adevarat ca i-am dat tuia.
In schimb ieri i s-a umflat piciorul unde i-am facut primul vaccin, arata ca o intepatura de albina. I-am pus comprese cu apa dar nu suporta sa o ating, credea ca vreau sa o intep iarasi. Toata ziua a fost mataita si azi noapte la fel. Azi vad ca e mai bine iar piciorul nu mai e rosu ci bate spre maroniu. Dar tot umflat este. Pediatra imi zice ca e normal, sa nu ma ingrijorez si sa-i mai pun comprese (,,, daca ma lasa).
Voi ati patit asa sau buburuza mea e mai sensibila? Pentru ca am avut probleme si la vaccinul de la 2 luni, atunci a ramas si un pic traumatizata, in fiecare zi imi plangea rau de tot la ora la care i se facuse vaccinul si nu vroia sa o mai dezbrac. Si-a revenit dupa vreo 2 saptamani.

Va pup.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

pai eu am un higrometru mecanic dar nush daca e bun ca imi arata umiditatea 70 si puiul meu are nasucul noaptea uscat....daca e prea mare imi trebe dezumidificator daca e prea mica umidificator...de aia intrebam de unde sa iau higrometru ca sa stiu sigur ce trebe sa cumpar.
Va multumesc fetele

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Miha, bafta! Unde te duci la interviu?

Ade....nu am patit asta dar auzisem ca e normal sa se umfle un pic locul....la ea s-a umflat piciorul? sau doar locul? si eu zic sa nu te ingrijorezi deocamdata, mai vezi maine....
Ati facut si ROR si Infanrix/Pentaxim? Eu nu am vrut sa i le fac pe amandoua deodata si am optat sa le fac separat, la interval de 2 luni parca.....

fetele, la ccf vineri la 16,16.30 e ok?

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ade nu am patit niciodata sa se umfle locul dar si eu am auzit ca e normal la uni bb asa se intampla.Si noi am facut amandoua deodata Pentaxim si Priorix a fost ok fara nicio reactie.
Fancy poate reusim si noi sa ajungem insa de obicei la 16,30 Andrei e in plin somn el are un program putin aiurea ca se trezeste tare tarziu dimineata.
Chiar vroiam sa intreb mai demult copii vostri ce program de somn si de masa au ma refer aici la copii mai maricei intre 1-2 ani.
Ah si inca o intrebare are careva din voi sterilet, daca da imi da ceva detalii(de care, cum il tolerati, pret etc).

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Multumesc pentru raspunsuri! Va pup.
Le-am facut amandoua odata, schema obligatorie de la stat.
S-a umflat piciorusul de la genunchi in sus. Vad ca e mai bine, mai ales ca am masat zona cu gel de arnica si deja se vad ameliorari, plus ca ma lasa sa pun mana. Urasc vaccinurile astea!

Diana, buburuza mea se trezeste la 10 dimineata. Apoi adoarme intre 12-12.30 si urmatorul somn este de la 16.30-18.30. Somnul de noapte incepe de obicei intre 22-23, depinde cit este de obosita. Dar are zile cand adoarme pe la 17 si se trezeste inainte de 18. Atunci la ora 22 este lemn :).

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Am uitat sa iti spun de mese:
la 10 papa lapte
la 14 este pranzul
pe la 18 mananca fructe, gris cu lapte, biscuiti cu lapte, etc
si la culcare mananca lapte cu cereale.



Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

nici noi nu putem la ora 16-16.30....buburuza doarme pana pe la 17. mai tarziu nu se poate??

diana, ti-am trimis email.


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

nici noi nu putem la ora 16-16.30....buburuza doarme pana pe la 17. mai tarziu nu se poate??

diana, ti-am trimis email.


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee


Multumesc mult

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput