Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Fetelor multumesc ptr urari
Ne-am chefuit cat am putut... si concluzia lui Alex de a 2-a zi a fost urmatoarea: "mami, m-am distrat pe cinste de ziua mea"
Am ramas masca!!!
A iesit totul super!

Azi avem tort si la gradi... a 3-a tura de chefuit

Pupici


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_77 spune:

Salutare fetele!
La multi ani Alex! Sa cresti mare, sanatos si frumos!

Fetele, noi am inceput diversificarea. I-am dat sucul de mere mai intai, pe care-l savureaza, apoi sucul de morcovi, care nu prea-i place (face baloane cu el .
Bebeii vostri cum au primit sucul de morcovi? L-ati amestecat cu alta leguma, ca sa-l accepte mai bine?
Am zis ca mai las cateva zile si mai incerc. De dulce e dulce, dar probabil aroma puternica o deranjeaza.


Alessia-Maria & lili_77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_77 spune:

Oti am si eu o rugaminte: iti dau datele mele si ale fetitei sa le treci in lista, cand ai timp.
Alessia Maria DN 21.09.2009, cezariana 38s 6 zile, 3900 g,49 cm, Apgar 9, Dr. Alin Murariu, Spit. Odobescu.
lili_77 DN 31.08.1977

Merci.

Alessia-Maria & lili_77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Fetelor, imi cer scuze ca dau buzna aici la voi dar as vrea sa va intreb ceva: cunoasteti o clinica buna de alergologie in Timi? eu am gasit ceva pe net,insa nu stiu ce sa aleg.Cineva demult, pur intamplator, ne-a spus ca si-a tratat cu succesc fetita la o clinica, dar nu mai stiu numele.Va multumesc

26 + cu Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Cristina, chiar a fost foarte fain la ziua lui Alex; stie el ce stie cand zice! Ne-am distrat super si copii s-au simtit foarte bine! Si loc din belsug pentru alergat

Anca16, nu am auzit de vreo clinica de alergologie, imi pare rau ca nu te pot ajuta...stiu ca exista medici buni alergologi, nu stiu nume, poate te pot ajuta fetele.....Stiu, in schimb, ca la Szeged ""se trateaza"" cu mare, mare succes alergiile...eventual intereseaza-te si pe acolo....sau la homeopati eventual...stiu multe mamici care au rezolvat problema homeopatic, cica au mare succes tratamentele in alergii... si sanatate!

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doina2222 spune:

Anca16, alergolog bun in Tm este Dr Carmen Bunu. Uite aici : http://www.medicis.ro/?lb=ro&s=babyclinics&id_c=46&id_a=147. Lucreaza acum la Medicis in 700. Eu am fost la ea la Padurea Verde si te puteai duce cu trimitere si iti facea testele parca gratuit, nu mai retin. Pe site-ul ala de mai sus sunt si preturile. Daca vrei caut numarul de tel de la Padurea Verde. Inconvenientul la spital este ca astepti mult.


mamica de baietzel Darius

www.petitieonline.ro/petitie/fonduri_pentru_institutul_de_boli_cardiovasculare_si_transplant_tg_mures-p23145044.html" target="_blank">semnati petitia !


pozele lui Labuta
poze
Darius s-a nascut a doua oara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Fancy: multumesc pt raspunsMie in prima instanta imi trebuie sa aflu la ce e alergic, deci testele care se fac ma intereseaza.Tratamentul sa vedem ulterior, insa sunt categoric pro homeopatie/naturist.

Doina: multumesc si tie.E foarte bine la Medicis, ma descurc de aici incolo si o sa intreb la dr. de familie ce se poate face gratis.

26 + cu Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bpaula spune:

Vezi ca sunt teste ce se fac in 2 feluri: cele mai ieftine se fac intepand in multe locuri mana si punana acolo tot felul de substante si a doua varianta este sa ii ia sange si sa faca teste in laborator. Pentru copil cred ca mai degraba varianta 2 ar merge. Doar ca sunt mai scumpe dar cica si mai relevante.Eu am facut acum 3 ani la Padurea verde cele prin intepare pe mana, gratuit cu trimite altfel erau cam 1 mil si un pic. Si apoi pentru ca nu mi-a iesit ce am am facut si din sange si costau undeva la 4 mil daca nu ma insel. Dar tot n-am aflat ce aveam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

LA MULTI ANI!! cu intarzaiere pt Alex.Sa cresti mare, sa fii sanatos si ne bucuram ca ai avut o petrecere pe cinste!!!

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti!

Alergologi in Timisoara Schitcu horea la judetean si Irina Iacob la spitalul de copii si mama lui Popa Brutus face teste la el la cabinet...cristina stie mai bine ca ea i-a vizitat! De la 1 an jumate se fac teste.



Mergi la inceput