Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Gratiana oauu ce greu trebuie sa fi fost pt mama ta sa nu stie nimic de tatal tau.Dar pe de alta parte era bucuroasa ca te avea pe tine.Tu nu te-ai nascut in Bucuresti nu?
Si da cred ca 70% din timisorencele de pe forum au nascut cu Bacila.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salut!

am fost la noni si l-am vazut pe Victor! din pacate ne-am intersectat ptr putin timp, dar data viitoare poate ne vedem mai mult...la o trici in parc!

mama Lucia ce tare e linkul ala cu aqua parcul! cum a fost la yoyo?
I-am dat sotului task sa se intereseze de donatii...cica la haiti au dat astia de la MS peste un miliard.

De Odobescu si de Chip si Dale eu am cea mai buna parere...au fost esentiale ptr mine in ultimii 5 ani!.

Va pupez!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

Promitem sa ne vedem mai mult ,Victor a plecat cu o jucarie ,care cica e un borcanel cu dulceata ,a zis tanti sa nu-l fac sa plinga ,poate sa o ia cu el ,o returnam data viitoare.

Elatim si Victor 13.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

la multi ani serbanica
la multi ani gratiana77

Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lili_77 spune:

LA MULTI ANI GRATIANA!!!

Sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii din partea bubulinei tale!

Alessia-Maria & lili_77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta4

buna dragi mamici!abia am intrat pe acest forum si de vreo cateva ore..v-am studiat ultimele 3 capitole,in speranta ca mai gasesc ceva raspunsuri la intrebarile mele!sunt o viitoare mamica..adica, cu ajutorul lui Dumnezeu,voi naste la sfarsitul lui mai!sa va pun un pic in tema..si apoi urmeaza intrebarile!si anume:sunt doar de un an in timis(sannicolau mare)..si cum nu stiam pe nimeni,am gasit pe net recomandari ptr dr.Simedrea(clinica Cioata),iar pana acum am fost numai la el..si totul a fost ok..problemele au inceput sa apara cand dumnealui mi-a zis ca daca voi opta ptr nasterea naturala la Bega,sansele sa ma asiste la nastere sunt foarte mici..deoarece el doar colaboreaza cu spitalul de stat,si este angajat al noului spital privat Athena..astefel mi-a propus nasterea la acest spital privat..doar ca este vb de 1400 euro(nastere normala-cazare 3zile) si 1600(cezariana-5zile)..dumnealui zicea ca in cel de stat..oricum ajung la 1000euro cheltuiala cu tot..iar conditiile sunt foarte mizere...ce sa fac?..ma gandeam la o rezerva in spital..dar tot de la dumnealui am inteles ca nu prea am sanse...nu imi este frica ptr 3 zile de conditii urate..ptr mine ,ci ptr bebe..voi ce parere aveti?chiar merita sa dai banii astia ca sa nasti?
sau
sa imi schimb dr..si sa ma duc la cineva de la odobescu? cu speranta ca voi avea pe cineva care stie ceva de mine si de bebe..si nu medicul de garda?astept cu nerabdare sa imi raspundeti!


deci eu am avut o experienta proasta cu acest doctor... care la un 4 d la o morfofetala de trimiestrul 2 a vazut ca sacul amniotic e inserat in col si cica eram pasibila de avort spontan la 6 luni. M-au internat sa imi fac cerclaj atunci din cauza spuselor lui.. Un cerclaj facut la o sarcina de 21-22 de sapt putea sa aiba niste consecinte destul de urate si sa pierd fetita... Noroc ca exista si alti medici care stiu ce vad pe ecranulde eco cum e Grigoras... si am scapat fara interventie... si fetita mea a venit pe lume la termen fara nici o problema... fara sa stau la pat fara cerclajj...
car despre spital alege cu incredere odobescu si un medic bun care lucreaza acolo si te vei simti in al noualea cer...
Eu m-am simtit superb in mom acelea.. iar asistentele sa nu le mituesti prea tare ca ele tot asa se comporta... care au suflet bun... au si fara bani in buzunar


Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Cat despre baniii... nu e adevarat ca ajungi la 1000 de eurooo ...minteee .Dupa cum vezi nici la ceza nu ajungi la 1000 ..Eu cred ca am cheltuit in jur de 400 prima nastere si 500 a doua nastere (naturale ambele..a doua cu peridurala)

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Am fost si noi pe la Noni dar nu am vazut pe nimeni.Poate ca nu mai erati la ora aia.Andrei insa nu e mare fan el prefera jucariile lui proprii stiu ca poate parea ciudat dar nu e incantat de jucariile straine asa ca mergem mai rar pe la locuri de joaca.


Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

Ohhh ca iar mi-am adus aminte de Simedrea si ma apuca nervii cand ma gandesc ca eram pe picior de plecare la mare si in loc de mare am aterizat in spital ..in pat la odobescu si mi-au si batucit fundul 3 zile cu no-spa si scobutil intra muscular

fetele care activeaza mai demult aici stiu povestea ca pe unele le-am inebunit si din spital cu telefonul

Ank Raul 17.10.2007 si Cecilia 11.12.2008
Poze pitici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Ank tu ai nascut a doua oara cu Grigoras?Ai fost multumita?

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput