Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Miha, du-l a Noni pe copil , nu-l dezamagi...:)....ca e atata de cuminte!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Eli ce face? Ce zice de gradi?:) face vreun comentariu?

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Fetele va doresc sa vi se adapteze copilasii cel putin la fel de bine ca Eli...E fenomenala! Nu a plans deloc...e incantata de gradi...si parca e si mai cumintica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Miha esti norocoasa ca s-a adaptat Eli asa bine.Ce as mai vrea si eu asta.Cri s-a adaptat la fel de usor?
Ade ma bucur ca sunteti mai bine.
Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_nagy

Citat:
citat din mesajul lui violeta4

buna dragi mamici!abia am intrat pe acest forum si de vreo cateva ore..v-am studiat ultimele 3 capitole,in speranta ca mai gasesc ceva raspunsuri la intrebarile mele!sunt o viitoare mamica..adica, cu ajutorul lui Dumnezeu,voi naste la sfarsitul lui mai!sa va pun un pic in tema..si apoi urmeaza intrebarile!si anume:sunt doar de un an in timis(sannicolau mare)..si cum nu stiam pe nimeni,am gasit pe net recomandari ptr dr.Simedrea(clinica Cioata),iar pana acum am fost numai la el..si totul a fost ok..problemele au inceput sa apara cand dumnealui mi-a zis ca daca voi opta ptr nasterea naturala la Bega,sansele sa ma asiste la nastere sunt foarte mici..deoarece el doar colaboreaza cu spitalul de stat,si este angajat al noului spital privat Athena..astefel mi-a propus nasterea la acest spital privat..doar ca este vb de 1400 euro(nastere normala-cazare 3zile) si 1600(cezariana-5zile)..dumnealui zicea ca in cel de stat..oricum ajung la 1000euro cheltuiala cu tot..iar conditiile sunt foarte mizere...ce sa fac?..ma gandeam la o rezerva in spital..dar tot de la dumnealui am inteles ca nu prea am sanse...nu imi este frica ptr 3 zile de conditii urate..ptr mine ,ci ptr bebe..voi ce parere aveti?chiar merita sa dai banii astia ca sa nasti?
sau
sa imi schimb dr..si sa ma duc la cineva de la odobescu? cu speranta ca voi avea pe cineva care stie ceva de mine si de bebe..si nu medicul de garda?astept cu nerabdare sa imi raspundeti!

Sarcina usoara in continuare!
Eu zic cu siguranta sa il schimbi ptr ca e un nesimtit ca iti propune asa direct si la ce preturi ajungi. Normal ca lui ii convine si cezariana pe deasupra ca se alege cu mai multi bani.
Astia nu mai sunt nici oameni, nici medici! Umbla doar dupa bani! Sa le fie rusine!


Cristina

mami lui Alexandru si Beatrice


Si eu zic la fel, sa-l schimbi.E un nerusinat. In niciun caz nu ajungi la 1000 de euro la stat!

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui toshador

Anca eu am nascut la Odobescu in iunie anul trecut. Pot sa-ti zic ca am avut parte de conditii bune..as zice eu ..comparativ cu ce am auzit pana atunci. Oricum pana te dezmeticesti tu esti deja acasa. Sincera sa fiu eu nu as naste in alta parte, ma refer inafara orasului sau la o clinica privata dupa ce am nascut acolo. Cum au mai zis fetele nu se merita sa dai multi bani pt 4-5 zile de spital. La copii era ok, curat si am asistat si la baita copiilor si la curatatul lor si in general a fost ok. Asa cum a zis cineva, asistentele de la bb is cam naspa dar daca stii sa vrb cu ele e ok, se ocupa si in fundulet iti pupa copilul. In general iti trebuie sa discuti doar cu tura de noapte ca ziua sta la tine. Asa ca e chiar mai mult decat acceptabil.


Violeta eu am nascut cu Bacila. Pot sa-ti zic doar cuvinte de lauda de el. Daca vrei mai multe detalii poti sa-mi scrii pe PM. Si e un om care te poate lua si in luna mare ca am inteles ca nasti in mai.

Parinti fericiti de Angelica, 18.06.2009.


Asa crestem noi: http://picasaweb.google.ro/toshador

pana nu esti parinte nu cunosti fericirea


VIOLETA si eu zic la fel de Bacila. Plus ca lucreaza tot la clinica la Cioata.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta4

buna fetelor! multumesc din suflet pt. toate recomandarile..am tot cautat de dr. bacila pe net dar nu i-am gasit niciun nr.de tel ceva..ca sa imi fac o programare.Am inteles ca ar lucra si la clinica dr.cioata! insa eu nu as putea sa merg acolo(daca este cea din independentei,nr.15),ptr ca acolo este si dr.simedrea...cel la care fusesem pana acum..asa ca, daca aveti un nr din alta parte..sau e o alta adresa...va rog mult sa imi trimiti si mie PM..
am incercat sa trimit PM, dar nu am reusit in niciun fel..la fiecare persoana imi spune ca nu primeste mesaje private( spre ex: la Toshadoracelasi lucru am patit)..nu pot eu trimite?,sau chiar nu primeste nimeni?..
si...Anca: sper sa ne intalnim, daca reusesc sa rezolv cu Dr.bacila!



Bacila lucreaza si la MEDICI'S, tel. 0356-433733 sau la CLINICA GRIGORAS tel. 0256-455.770.

Am vrut sa iti dau PM dar nu il ai activat.

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

miha tu stiai ca gradinita CHIP SI DALE nu e acreditata??


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Gratiana sa nu te superi dar eu zic sa stergi mesajul cu nr de mobil al lui Bacila.E un site public si nu e ok sa lasi la vedere numarul.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

salut!

cine vine azi dupa 17 la noni?

...eu ii duc...m-a innebunit cri!



Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!



noi am fost luni si marti ... mai mergem duminica , ca e clovnul tomi!!!



happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gratiana77 spune:

Citat:
citat din mesajul lui dyanira

Gratiana sa nu te superi dar eu zic sa stergi mesajul cu nr de mobil al lui Bacila.E un site public si nu e ok sa lasi la vedere numarul.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR






Nr. lui de mobil de luat de pe cartea de vizita pe care o imparte tuturor. Nu cred ca il trecea acolo daca nu vroia sa fie sunat. Dar, ma rog, o sa il sterg.

poze

Mergi la inceput