Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Saluti.
Ade, imi pare rau de toata situatia......cred ca e normala reactia; anormal un pic mi se pare trecerea asta brusca a ei si cred ca si pe tine pana la urma tot asta te ingrijoreaza....cine stie cum a perceput organismul ei vaccinul....belladonna ch200 pt ce ti-a dat? mai are febra? eu i-am scazut-o cu belladonna ch30...sau poate asta o sa o linisteasca? dr pediatra-homeopat ce zice, isi revine din starea asta curand sau mai dureaza pana se acomodeaza organismul putin? eu zic sa mergi si la alt medic daca nu isi revine in cateva zile la normal....si daca zici ca se consulta cu malai atunci poate ar fi bine sa alegi alt medic, nu Malai..... si sunt sigura ca e tranzitorie faza asta!

Anca, Violeta...mergeti cu incredere si fara frica la spitalele de stat, Bega, Odobescu! va fi ok, veti vedea!



Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia


Lucia, cu belladona ch30 am scapat de febra iar cu ch200 am linistit-o, am terminat cu episoadele violente si cu plansul din timpul noptii. Acum sa vedem cum se manifesta si azi si daca o sa pape la pranz, ca in afara de laptic altceva nu prea a vrut sa manance.
Pup

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta4

buna dragi mamici!abia am intrat pe acest forum si de vreo cateva ore..v-am studiat ultimele 3 capitole,in speranta ca mai gasesc ceva raspunsuri la intrebarile mele!sunt o viitoare mamica..adica, cu ajutorul lui Dumnezeu,voi naste la sfarsitul lui mai!sa va pun un pic in tema..si apoi urmeaza intrebarile!si anume:sunt doar de un an in timis(sannicolau mare)..si cum nu stiam pe nimeni,am gasit pe net recomandari ptr dr.Simedrea(clinica Cioata),iar pana acum am fost numai la el..si totul a fost ok..problemele au inceput sa apara cand dumnealui mi-a zis ca daca voi opta ptr nasterea naturala la Bega,sansele sa ma asiste la nastere sunt foarte mici..deoarece el doar colaboreaza cu spitalul de stat,si este angajat al noului spital privat Athena..astefel mi-a propus nasterea la acest spital privat..doar ca este vb de 1400 euro(nastere normala-cazare 3zile) si 1600(cezariana-5zile)..dumnealui zicea ca in cel de stat..oricum ajung la 1000euro cheltuiala cu tot..iar conditiile sunt foarte mizere...ce sa fac?..ma gandeam la o rezerva in spital..dar tot de la dumnealui am inteles ca nu prea am sanse...nu imi este frica ptr 3 zile de conditii urate..ptr mine ,ci ptr bebe..voi ce parere aveti?chiar merita sa dai banii astia ca sa nasti?
sau
sa imi schimb dr..si sa ma duc la cineva de la odobescu? cu speranta ca voi avea pe cineva care stie ceva de mine si de bebe..si nu medicul de garda?astept cu nerabdare sa imi raspundeti!

Sarcina usoara in continuare!
Eu zic cu siguranta sa il schimbi ptr ca e un nesimtit ca iti propune asa direct si la ce preturi ajungi. Normal ca lui ii convine si cezariana pe deasupra ca se alege cu mai multi bani.
Astia nu mai sunt nici oameni, nici medici! Umbla doar dupa bani! Sa le fie rusine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui toshador

Citat:
citat din mesajul lui cristina_nagy

Fetelor am primit cel mai frumos martisor din viata mea.
Alex a venit de la gradi cu un nufar care se deschide si in el o buburuza facute de el. A zis "mami, lasa-ma pe mine sa-ti arat ... a luat buburuza in palma si a zis "ti=am impletit din fire de iubire/ un martisor numai ptr tine... te iubesc mami!!!"
Doamneeeeeeeee!!! a fost cel mai impresionant moment din viata mea!!!

Ce bucurii ne da Dumnezeu din partea puiutilor!!!!

Va pup!





Doamne Cristina mi-au dat lacrimile cand am citit. Cand ma gandesc ca maine/ poimane vine si buburuza mea cu asa ceva ma apuca groaza...cat de repede cresc!!!! Noi avem deja 8 luni juma...iti imaginezi???? Mai tii minte cand ne-am vazut in parc si eram cu burtica...doamne ce repede a trecut!!!!!!!!!1

Parinti fericiti de Angelica, 18.06.2009.


Asa crestem noi: http://picasaweb.google.ro/toshador

pana nu esti parinte nu cunosti fericirea


Daaaaaaa asa e!!! in parc cand a facut Beatrice primii pasi... numai emotii si momente frumoase!
PUpici la printesa care cresteeee.
Doamne ce mai trece timpul!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

Ade, ma bucur mult ca e mai bine......doamne ajuta!!! Belladonna asta nu e doar pt febra?:) ca eu asa am crezut......voi ce stiti?

fetelor, se apropie Patele....ce ziceti, mai facem o actiune cu strangere de fonduri? de data asta ma gandeam sa impartim intre Centrul pt copii cu dizabilitati si cel din Balcescu ...

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia


Multumesc mult!

Uite aici pentru ce mai este buna belladona: febra cu transpiratie, arsura de gradul 1, inflamatie zvacnitoare a pielii sau mucoaselor, oreion, rujeola, rubeola, scarlatina, insolatie, abces, durere in git.
Si aici gasiti informatii despre belladona:
http://www.homeopatie.ro/belladonna-43.htm

Eu sunt pro strangerea de fonduri.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_nagy

Citat:
citat din mesajul lui ade24

Da, si ROR a fost.
Am sunat-o din nou pe pediatra si mi-a recomandat sa ii dau azi belladona ch200. Sa vedem cum va fi dupa asta. Ea spune sa nu ma ingrijorez ca sigur este eruptia dentara si vaccinul a accentuat problemele. Azi am vazut ca i-au iesit incisivii laterali de jos si este foarte alba unde sunt caninii. Ei ii ies dintii cate 2 odata. Poate fi si asta cauza. Ma tot incurajez singura si imi zic ca trebuie sa am incredere in pediatra. Este colega cu Malai, au aceeasi profa pe partea de homeopate si se consulta tot timpul.
Va pup

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun


Si eu zic la fel ca e de la dintzisori... mai putin si trece! PUpici pe dintzomani!!!


Cristina

mami lui Alexandru si Beatrice


Multumesc!
Pup si voua

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

salut!

cine vine azi dupa 17 la noni?

...eu ii duc...m-a innebunit cri!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

violeta...sunt gogosi...eu la odobescu la ceza nu am cheltuit nici 25 de mil in 2008.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Miha, noi mergem la Yoyo Party azi pe la 16.30.......:):)......aseara am fost la CCF la un spectacol superb de magie, i-a placut la nebunie la Iulia.....

Ade, mersi de info.....

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui Fancy

fetelor, se apropie Patele....ce ziceti, mai facem o actiune cu strangere de fonduri? de data asta ma gandeam sa impartim intre Centrul pt copii cu dizabilitati si cel din Balcescu ...

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia


da...si eu vroiam sa pun pb!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

cri vrea la noni...de luni ma tot roaga...

Mergi la inceput