Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Anca eu am nascut la Odobescu in iunie anul trecut. Pot sa-ti zic ca am avut parte de conditii bune..as zice eu ..comparativ cu ce am auzit pana atunci. Oricum pana te dezmeticesti tu esti deja acasa. Sincera sa fiu eu nu as naste in alta parte, ma refer inafara orasului sau la o clinica privata dupa ce am nascut acolo. Cum au mai zis fetele nu se merita sa dai multi bani pt 4-5 zile de spital. La copii era ok, curat si am asistat si la baita copiilor si la curatatul lor si in general a fost ok. Asa cum a zis cineva, asistentele de la bb is cam naspa dar daca stii sa vrb cu ele e ok, se ocupa si in fundulet iti pupa copilul. In general iti trebuie sa discuti doar cu tura de noapte ca ziua sta la tine. Asa ca e chiar mai mult decat acceptabil.


Violeta eu am nascut cu Bacila. Pot sa-ti zic doar cuvinte de lauda de el. Daca vrei mai multe detalii poti sa-mi scrii pe PM. Si e un om care te poate lua si in luna mare ca am inteles ca nasti in mai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la noi stateau copilasii in salon si ziua si noaptea. doar daca erai prea obosita sau vroiai tu il duceai la asistente.


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca16 spune:

Fetelor, va multumesc.Nici eu nu vroiam sa nasc la privat,ca in Arad avem 2 clinici unde acum nasterea e cam 1000 euro( include 3 zile pt nastere naturala si 5 pt cezariana) insa mi se par prea multi bani.

Violeta : daca te hotarasti si tu sa nasti la Odobescu, poate ne vedem pe acolo, ca si eu trebuie sa nasc tot in mai

27 + cu Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta4 spune:

buna fetelor! multumesc din suflet pt. toate recomandarile..am tot cautat de dr. bacila pe net dar nu i-am gasit niciun nr.de tel ceva..ca sa imi fac o programare.Am inteles ca ar lucra si la clinica dr.cioata! insa eu nu as putea sa merg acolo(daca este cea din independentei,nr.15),ptr ca acolo este si dr.simedrea...cel la care fusesem pana acum..asa ca, daca aveti un nr din alta parte..sau e o alta adresa...va rog mult sa imi trimiti si mie PM..
am incercat sa trimit PM, dar nu am reusit in niciun fel..la fiecare persoana imi spune ca nu primeste mesaje private( spre ex: la Toshadoracelasi lucru am patit)..nu pot eu trimite?,sau chiar nu primeste nimeni?..
si...Anca: sper sa ne intalnim, daca reusesc sa rezolv cu Dr.bacila!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:


Violeta, am inteles ca bacila lucreaza si aici.....
Adresa: Str. Dimitrie Paciurea, Nr. 5
Web: www.medicis.ro
Email: clinics@medicis.ro
Tel: +40 256 242 424, +40 256 400 265
Fax: +40 256 427 376

poate confirma si fetele...sau suna si vezi daca lucreaza acolo si fa o programare repede ca stiu ca e destul de cautat...eventual spune si tu ca e o urgenta...sau te duci pana acolo si vb cu el intre 2 consultatii sa reusiti sa stabiliti o intalnire cat mai repede...





Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

info utila...http://www.agenda.ro/news/news/28340/doua-targuri-generale-in-oras.html

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta4

buna fetelor! multumesc din suflet pt. toate recomandarile..am tot cautat de dr. bacila pe net dar nu i-am gasit niciun nr.de tel ceva..ca sa imi fac o programare.Am inteles ca ar lucra si la clinica dr.cioata! insa eu nu as putea sa merg acolo(daca este cea din independentei,nr.15),ptr ca acolo este si dr.simedrea...cel la care fusesem pana acum..asa ca, daca aveti un nr din alta parte..sau e o alta adresa...va rog mult sa imi trimiti si mie PM..
am incercat sa trimit PM, dar nu am reusit in niciun fel..la fiecare persoana imi spune ca nu primeste mesaje private( spre ex: la Toshadoracelasi lucru am patit)..nu pot eu trimite?,sau chiar nu primeste nimeni?..
si...Anca: sper sa ne intalnim, daca reusesc sa rezolv cu Dr.bacila!



Violeta trebuie sa iti activezi PM ca sa poti primi si trimite. Tu nu il ai activat. Si eu am nascut cu Bacila si am fost foarte multumita iar la Odobescu a fost ok.
Bacila mai are consultatii si la clinica Medicis pe Paciurea sau la cabinetul lui Grigoras. Unde iti vine tie la indemana. Daca iti activezi PM pot sa iti dau si numarul lui de mobil.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ade24 spune:

Fetelor va multumesc pentru raspunsuri.

Va anunt, cu bucurie, ca buburuza a inceput sa isi revina dupa ce i-am dat belladona ch 200, inca de la prima administrare. Aseara a alergat prin toata casa, a ras, s-a jucat cu noi, a fost fetita mea asa cum o stiam eu.
Azi noapte a dormit bine, doar un singur episod de plans a avut dar foarte scurt.

Va pup.

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

Ade, ma bucur mult ca e mai bine......doamne ajuta!!! Belladonna asta nu e doar pt febra?:) ca eu asa am crezut......voi ce stiti?

fetelor, se apropie Patele....ce ziceti, mai facem o actiune cu strangere de fonduri? de data asta ma gandeam sa impartim intre Centrul pt copii cu dizabilitati si cel din Balcescu ...

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_nagy spune:

Citat:
citat din mesajul lui ade24

Da, si ROR a fost.
Am sunat-o din nou pe pediatra si mi-a recomandat sa ii dau azi belladona ch200. Sa vedem cum va fi dupa asta. Ea spune sa nu ma ingrijorez ca sigur este eruptia dentara si vaccinul a accentuat problemele. Azi am vazut ca i-au iesit incisivii laterali de jos si este foarte alba unde sunt caninii. Ei ii ies dintii cate 2 odata. Poate fi si asta cauza. Ma tot incurajez singura si imi zic ca trebuie sa am incredere in pediatra. Este colega cu Malai, au aceeasi profa pe partea de homeopate si se consulta tot timpul.
Va pup

Mami fericita de Ania-Olivia , 23.12.2008

Poze aniversare Olivia
Poze Olivia Mos Craciun


Si eu zic la fel ca e de la dintzisori... mai putin si trece! PUpici pe dintzomani!!!


Mergi la inceput