Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

diana, multumesc frumos.


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee


Cu mare placere

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fancy spune:

La targul de la casa Tineretului care incepe acum in 3 martie vor fi si cei de la Melania.....

Vio, si eu sunt pt Odobescu....Bacila, Murariu, Furdean, Sas....oricare! Bafta in decizie

Lucia & Iulia, 31.07.2008
Pozici: http://community.webshots.com/user/luciaiulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:

Violeta si verisoara mea naste tot cu dr Simedrea zilele astea. Ce sa iti spun....i-a zis aceleasi lucruri care ti le-a zis tie....exact aceleasi lucruri...
Desi verisoara mea se hotarase sa nasca la particular,dar nu la Athena, ci la cealalta clinica ... care era si mai ieftina si mai faina... din spusele ei....pana la urma va naste la Athena.... caci asa i-a recomandat doctorul, cica ar fi mai buna clinica asta decat cealalta..... sincer.... eu nu prea cred .... dar este parerea mea.
Verisoara mea spunea ca acest medic are un tarif destul de mare la nastere si probabil ca da.... ar fi mai convenabil sa mergi la clinica particulara si sa fii tratata ca o regina decat sa dai cam aceeasi bani ( la doctor, asisitente, etc) si sa ai conditii proaste.
Acum.... e alegerea ta.... eu ti-l pot recomanda pe Bacila....daca te duci la o consultatie te vei convinge singura... este un om extraordinar.... si nu o spun numai eu, ci o spun o gramada de mamici de pe acest forum care au nascut cu el la Odobescu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:

Violeta si verisoara mea naste tot cu dr Simedrea zilele astea. Ce sa iti spun....i-a zis aceleasi lucruri care ti le-a zis tie....exact aceleasi lucruri...
Desi verisoara mea se hotarase sa nasca la particular,dar nu la Athena, ci la cealalta clinica ... care era si mai ieftina si mai faina... din spusele ei....pana la urma va naste la Athena.... caci asa i-a recomandat doctorul, cica ar fi mai buna clinica asta decat cealalta..... sincer.... eu nu prea cred .... dar este parerea mea.
Verisoara mea spunea ca acest medic are un tarif destul de mare la nastere si probabil ca da.... ar fi mai convenabil sa mergi la clinica particulara si sa fii tratata ca o regina decat sa dai cam aceeasi bani ( la doctor, asisitente, etc) si sa ai conditii proaste.
Acum.... e alegerea ta.... eu ti-l pot recomanda pe Bacila....daca te duci la o consultatie te vei convinge singura... este un om extraordinar.... si nu o spun numai eu, ci o spun o gramada de mamici de pe acest forum care au nascut cu el la Odobescu.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:

Ade, imi pare rau sa aud ca aveti probleme.
Voi ati facut ambele vaccinuri deodata, cel de un an si RoR-ul ? Parca asa imi amintesc ca ai scris. Noi le-am facut l ainterval de 2 luni caci mi-a fost tare frica de ele, de toate vaccinurile in general, caci am citit despre reactii... nasoale.. in afara de febra.

Si eu sunt de parere ca ar trebui sa mai consulti un alt homeopat, pt o a doua parere...sa fii sigura daca ar putea fi de la vaccin sau este de la dinti. Poate iti da ai altceva in afara de belladona.
Noi pt dinti am primit camomila.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:

Dya, si noi, adica eu cu Lucia tot in salonul 48 am stat ! Aceleasi paturi noi ! :) Dar noi am nascut inaintea ta :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mony08 spune:

Violeta eu tot de doctorul Bacila am auzit numai lucruri de bine si toate mamicile au fost multumite de el.
Eu am nascut cu Ioia Ovidiu,pe mine m-a ajutat f mult sa tin sarcina si la nastere a fost super ok.Eu am fost f multumita de el.


Mony de Denis Adrian (01.08.2009)
Poze Denis
www.youtube.com/watch?v=kKC9YvD0qaQ" target="_blank">Denis rade
www.onetruemedia.com/shared?p=9e2987701899744bd26de6&skin_id=701" target="_blank">Denis 0-3luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Citat:
citat din mesajul lui ale_d

Dya, si noi, adica eu cu Lucia tot in salonul 48 am stat ! Aceleasi paturi noi ! :) Dar noi am nascut inaintea ta :)


Ale mamica fericita de Alexia

Da super.Eu am stat in patul dinspre geam

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ale_d spune:

Lucia a stat in patul ala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toshador spune:

Citat:
citat din mesajul lui cristina_nagy

Fetelor am primit cel mai frumos martisor din viata mea.
Alex a venit de la gradi cu un nufar care se deschide si in el o buburuza facute de el. A zis "mami, lasa-ma pe mine sa-ti arat ... a luat buburuza in palma si a zis "ti=am impletit din fire de iubire/ un martisor numai ptr tine... te iubesc mami!!!"
Doamneeeeeeeee!!! a fost cel mai impresionant moment din viata mea!!!

Ce bucurii ne da Dumnezeu din partea puiutilor!!!!

Va pup!


Cristina

mami lui Alexandru si Beatrice


Doamne Cristina mi-au dat lacrimile cand am citit. Cand ma gandesc ca maine/ poimane vine si buburuza mea cu asa ceva ma apuca groaza...cat de repede cresc!!!! Noi avem deja 8 luni juma...iti imaginezi???? Mai tii minte cand ne-am vazut in parc si eram cu burtica...doamne ce repede a trecut!!!!!!!!!1

Mergi la inceput