Gravidute si mamici de Timisoara (41)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Elatim ai cumparat gata facuti de la Babyavus sau ai comandat?Eu am comandat in toamna ceva de la ei si cand mi i-au adus nu ii erau buni lui Andreicred ca nu au respectat dimensiunile date ca eu nu am fost cu Andrei nu am cum ajunge in timpul sapt.
Eu am cumparat super fain de la Melania cu 50 si 60 ron perechea de la targ calitate super buna tot asa piele interior si exterior.
Vio mie imi suna ca vrea sa te convinga sa nasti la particular acuma tu stii daca iti permiti sau nu.Ca daca iti permiti poate nu e o idee asa rea.
Cand era intalnirea la YOYO???Am veni si noi ca e aproape de noi ca mai departe nu prea reusim nu avem masina de fapt sofer ca sotu e plecat din tara pt destul de mult timp.Noroc ca vine in weekenduri si mai ajunge uneori si in timpul saptamani.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

Diana ,am luat 2 perechi gata facuti si am comandat sandale,dar poti sa mergi si simbata ,eu de multe ori am fost simbata dimineata ,doar ieri am fost in timpul saptaminii ,ca am fost pina la Sebis.

Elatim si Victor 13.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

buna

diana de la ce targ ai cumparat papucii melania?? din aurora?

elatim la mag in arad au si pantofiori de fetita (mai eleganti) si sandalute?


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Citat:
citat din mesajul lui violeta4

buna dragi mamici!abia am intrat pe acest forum si de vreo cateva ore..v-am studiat ultimele 3 capitole,in speranta ca mai gasesc ceva raspunsuri la intrebarile mele!sunt o viitoare mamica..adica, cu ajutorul lui Dumnezeu,voi naste la sfarsitul lui mai!sa va pun un pic in tema..si apoi urmeaza intrebarile!si anume:sunt doar de un an in timis(sannicolau mare)..si cum nu stiam pe nimeni,am gasit pe net recomandari ptr dr.Simedrea(clinica Cioata),iar pana acum am fost numai la el..si totul a fost ok..problemele au inceput sa apara cand dumnealui mi-a zis ca daca voi opta ptr nasterea naturala la Bega,sansele sa ma asiste la nastere sunt foarte mici..deoarece el doar colaboreaza cu spitalul de stat,si este angajat al noului spital privat Athena..astefel mi-a propus nasterea la acest spital privat..doar ca este vb de 1400 euro(nastere normala-cazare 3zile) si 1600(cezariana-5zile)..dumnealui zicea ca in cel de stat..oricum ajung la 1000euro cheltuiala cu tot..iar conditiile sunt foarte mizere...ce sa fac?..ma gandeam la o rezerva in spital..dar tot de la dumnealui am inteles ca nu prea am sanse...nu imi este frica ptr 3 zile de conditii urate..ptr mine ,ci ptr bebe..voi ce parere aveti?chiar merita sa dai banii astia ca sa nasti?
sau
sa imi schimb dr..si sa ma duc la cineva de la odobescu? cu speranta ca voi avea pe cineva care stie ceva de mine si de bebe..si nu medicul de garda?astept cu nerabdare sa imi raspundeti!


Violeta, bine ai venit! Eu m-as duce la un dr la Odobescu, oricum de Simedrea n-am auzit lucruri prea bune. Sunt o gramada de fete aici care au nascut cu Bacila si au fost foarte multumite. Eu am nascut cu Crisan si am fost foarte multumita. Sincer, eu n-as da 1500 euro pt 3 zile.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta4 spune:

multumesc de incurajari...eu nu am zis ca este o idee rea cu spitalul privat...dar nu cred ca imi permit atatia bani doar ptr nastere..atunci ce sa fac? odobescu sau bega? si o recomandare de dr. cu care as putea sa nasc???,in speranta ca ma mai ia cineva in vizor la 6luni de sarcina!??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

BBYasmi am cumparat de la targul de Valentine care a fost la Casa Tineretului.Azi incepe un alt targ tot la Casa Tineretului probabil vor fi si acolo.Mi-a spus ieri in parc o vecina cu o fetita de 1 an ca sunt si in Aurora este o tipa cu incaltaminte de la Melania.Uite aici site-ul celor de la Arad nu prea au mare lucru in afara de ce vezi in poze http://babyavus.ro/produse_ro.html
Elatim multumesc.Din pacate nu prea reusesc nici sambata ca de obicei sotul vine cu avionul abia sambata si atunci de abia asteptam sa stam impreuna nu prea mergem in vizita la Arad sunt si ceva probleme asta e.As fi vrut sa ajung ca poate au bunavointa si mi-i schimba pe aia desi nu prea cred ca la telefon au fost f deranjati.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta4 spune:

Citat:
citat din mesajul lui strunfita

Citat:
citat din mesajul lui violeta4

buna dragi mamici!abia am intrat pe acest forum si de vreo cateva ore..v-am studiat ultimele 3 capitole,in speranta ca mai gasesc ceva raspunsuri la intrebarile mele!sunt o viitoare mamica..adica, cu ajutorul lui Dumnezeu,voi naste la sfarsitul lui mai!sa va pun un pic in tema..si apoi urmeaza intrebarile!si anume:sunt doar de un an in timis(sannicolau mare)..si cum nu stiam pe nimeni,am gasit pe net recomandari ptr dr.Simedrea(clinica Cioata),iar pana acum am fost numai la el..si totul a fost ok..problemele au inceput sa apara cand dumnealui mi-a zis ca daca voi opta ptr nasterea naturala la Bega,sansele sa ma asiste la nastere sunt foarte mici..deoarece el doar colaboreaza cu spitalul de stat,si este angajat al noului spital privat Athena..astefel mi-a propus nasterea la acest spital privat..doar ca este vb de 1400 euro(nastere normala-cazare 3zile) si 1600(cezariana-5zile)..dumnealui zicea ca in cel de stat..oricum ajung la 1000euro cheltuiala cu tot..iar conditiile sunt foarte mizere...ce sa fac?..ma gandeam la o rezerva in spital..dar tot de la dumnealui am inteles ca nu prea am sanse...nu imi este frica ptr 3 zile de conditii urate..ptr mine ,ci ptr bebe..voi ce parere aveti?chiar merita sa dai banii astia ca sa nasti?
sau
sa imi schimb dr..si sa ma duc la cineva de la odobescu? cu speranta ca voi avea pe cineva care stie ceva de mine si de bebe..si nu medicul de garda?astept cu nerabdare sa imi raspundeti!


Violeta, bine ai venit! Eu m-as duce la un dr la Odobescu, oricum de Simedrea n-am auzit lucruri prea bune. Sunt o gramada de fete aici care au nascut cu Bacila si au fost foarte multumite. Eu am nascut cu Crisan si am fost foarte multumita. Sincer, eu n-as da 1500 euro pt 3 zile.

Carmina + Andreea (21.05.2009) si Bogdan (04.02.2005)
Poze ***Poze *** Poze
"Live like you were to die tomorrow, learn like you were to live forever." Gandhi

mersi de recomandare...voi incerca la bacila..sa vad de ce e vb..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elatim spune:

bb_yasmi ,la arad este firma unde se fac ,este acasa la patron ,pe str. muncii nr. 20 in cartierul sinnicolau mic ,iar pt fetite nu m-am uitat ,eu am luat si anu trecut si era in perioada Pastelui si era o fetita mai maricica ce incerca pantofiori mai eleganti.
Violeta sunt de acord cu Strunfita in ce priveste dr. si nasterea.

Elatim si Victor 13.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Vio eu zic totusi Odobescu.Poti incerca la Bacila si eu am nascut cu el mai sunt si alti dr buni la Odobescu Grigoras, Cioata, Olariu, Sas astia ar fi printre cei mai cunoscuti si mai bine cotati.

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

diana, multumesc frumos.


happy mom & ladybird Iasmina Alissa 2+

astept vara...caldura...concediu...piscina...soare..eheeeeee

Mergi la inceput