Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 84

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madalina84 spune:

ALEX multumim de capitol
UKA trimit un la Carina sa treaca cucuiu.Imi inchipui ca te-ai speriat si tu si ea dar astea cred ca or sa fie lucruri inevitabile din pacate.Bine ca nu o doare si nu si-a schimbat starea
Pe mine ma doare capul,de la oboseala sau ca nu am mancat,mai am sa dau cu aspiratorul sa spal pe jos si sa sterg parful.

D-ZEU MI-A TRIMIS RASPLATA
IRINEL ANDREI
POZE CU NOI

o perioada din viata mea Rasplata a sosit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns techila spune:

vai uka...ine ca nu a patit nimic papusica...sunt sigura ca nu o mai lasi fara 7 randuri de perne langa ea...a trecut...

eu sunt aici, adica am tras un pui de somn de vreo 20 de minute si acum ma duc sa ii tin companie lui sotz ca face fasole verde cu nu stiu ce carnita. am lingurit puii si-s fericita ca au papat mai bine.

mai, cristina se bucura ieri ca a revenit netul...o fi crapat iar?
si nici kawaichan nu ne-a mai vititat....

Dana- rasfatata mamica de andrei si stefan 25aug09, techila 25mai07 si dexter 03mai09 - ditai familia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kemsy spune:

Hello!
LA MULTI ANI Ana Banana, zisa strutza, zisa vedeta internationala de cinema!!!la multe lunite sanatoase si voioase!!
Lele_mete, imi pare rau pentru drama voastra...nici nu vreau sa imi imaginez suferinta ta. Primeste o imbratisare virtuala de la mine.
Am si eu o intrebare (idioata cred) despre diversificare:
- cum faceti sucul de morcov si mar?date prin razatoare apoi stors, sau la storcator obisnuit?


Gianina, fericita de strengar Loris Stefan (02.10.2009)

Asa s-a nascut Loris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

Salutare!

Uka, te inteleg asa de bine ce simti. Maria a cazut luni seara si de atunci ma tot simt vinovata. Am spus atunci exact ce am simtit. E infiorator. Pediatra mi-a spus atunci ca trebuie urmarita timp de 3 zile. Dar stai linistita ca sigur nu are absolut nimic (din pacate stiu cum reactioneaza un copil dupa o cazatura serioasa).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ellenuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui happy_uka

Buna seara,
Azi am murit, am imbatranit si am innebunit.. Carina a cazut de pe canapea . Nu am simtit niciodata pana acum disperarea si haul din fata ochilor ca in momentul ala.. Si invinovateala.. Of Doamne.. Stiu ca e un nimic fata de ce traiesc alte fete, stiu ca nu e grav.. dar eu am innebunit va zic..
Are un cucui nu prea vizibil, starea ei e neschimbata, nu a vomat , e deci ok.. Dar eu.. de fapt ce mai conteaza ce simt eu? Conteaza cat s-a speriat ea si cat a durut-o.. Of, daca as avea un pistol mi-as trage un glonte in cap sa nu mai las copilul nesupraveheat.
Si ce dupa-amiaza frumoasa avusesem, la plimbarea cu Santo si dulcele Andrei, bunutza cafea de dupa, un pic de shopping..
Va las, va pup..

Uka, cea mai fericita mamica de C a r i n a - 14 septembrie 2009




uka, stai mami linistita si nu te impusca .. carina are nevoie de mami a ei sa o creasca. chestiile astea se intampla .. si nu cred ca e mamica care sa n-o fi patit-o .. bine ca e ok. oricum, inarmeaza-te cu nervi tari .. sa vezi cate cazaturi vor urma .. noroc ca astia mici au centrul de greutate jos, sunt usori si cel mai important au acolo sus ingerasii pazitori. oricum, trebuie sa fim vigilente.

pupici

Elena, mami de Eva Maria (14.01.2008) si Anna Sophia (04.10.2009)
Eva
Anna
papa bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

La multe lunite , Anuska!!Så cresti mare si så fii sånåtoaså!!

Uka te cred cu sperietura traså så stii..Nu e vina ta , stai linistita ca se va intampla inca de cateva ori cu toata atentia ta..Am mai spus ca mi-au zis la cabinet aici ca nu exista mamica care så nu fi sunat o data la spital speriata ca i-a cazut copilul de pe pat ,desi nu avea nimik dar de sperietura nu mai stiau ce så faca.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Hello fetele!

Vai Uka tare naspa. de la mine si Andrei pt Carinuta sa-i treaca repede cucuiul! Si tu mami nu te mai invinovati, lasa bine ca totul a fost ok si nu a patit pitica nimic. Trebuie sa fim ff atenti de acum incolo pt ca ei sunt tare miscaciosi. Si eu am patit-o: adica am cazut din pat cand aveam vreo 7 luni. Mama se intorses sa ridice o jucarie cu care aruncasem eu pe jos si eu m-am rasucit repede si buff jos. Am plans dar nu am avut nimic!

Si eu tocmai ce l-am adormit pe Andrei si vream sa va spun ca am fost la plimbarica super prin parc cu Uka si Carinuta, si pe urma am baut si o cefeluta deco in mall , iar piticii s-au studiat unul pe altul. Carinuta a fost o razacioasa ca de obicei, iar Andrei un pic mai timid (ca nici nu prea avea libertate de miscare in cosmonaut). Uitati niste poze (si mai sunt si de luna asta alte poze pe care am reusit sa le incarc). Lali acum am vazut ca esti la sora ta (sa stii ca apelul ala pierdut e de la mine).

Monica te imbratisez cu drag si sunt sigura ca Zgatix e nu are nimic. Si stii bine ca de aia suntem aici ca sa ne plangem de toate relele care ni se intampla si sa radem impreuna atunci cand avem de ce!.

Apropo de doctori si suspiciunile lor si pe noi ne-a trimis medicul de fam la ortoped ca vezi doamne nu-si tine piciorusul bine. El le mai tine asa catre interior cateodata (ca-si aduce aminte de pozitia din uter) dar si pediatra si neonatoloaga ne-au zis ca e ok. Iri am fost si la ortoped si e ok piciorusul. pe Selen ca ne-a dat nr de telefon.

Lali am ramas muta atunci cand am citit povestea ta. Doamne cata durere poate sa fie in lumea asta. Te imbratisez si te ca esti o femeia atat de puternica si ai reusit sa treci cu bine de o astfel de tragedie.

Si mai vream sa vaspun ca am vazut poze de bebici si copilasi tare dragalasi Andreea si Teodora de Monique, Chiara de Andre, razacioasa Ana de Nela si Vladimir de Tulibu .

Ana si Simon



de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns santorini spune:

Si bineinteles am vazut si pozicile frumusicii Ana de Elle cu palariuta ei cea smecheroasa!

Va pup ca s-a trezit Andreiutzu!

de Andrei-Alexandru (24.08.2009)
BOTEZ
POZE DE ANDREIUTZ NAZDRAVAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andraiulia spune:

Of,Uka, pupam fetele sa le treaca sperietura. Se intampla. Un pic de traire din asta am simtit cand am gasit-o pe Sophie bebe langa leganus, doar ca nu a cazut. Ea s-a tras in jos...s-a prelins. Stiu ca nu scapam de aceste intamplari,din pacate. O sa fie bine!

Noi va scriem de la munte. A fost un soare si superb... Cica aici e tot asa de un timp. Sper sa mai fie si cat stam noi, k nu mai suport tristetea asta de iarna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vik-cj spune:

Vin si eu sa urez sarbatoritilor de azi
La multe lunite si La multi Ani!

Si inspirata de Uka si Elle am intrat si noi in randul lumii ...adica ne-am luat palarioare de la zara. O sa ii fac poze mamarutzei sa vedeti ce haioasa e...

Uka..bine ca nu a patit nimic Carina....si eu am prostul obicei de a o lasa in pat singura si nici nu o leg in leagan...

Monica ...sa treaca repede weekendul si sa te linistesti.

Dana...dar tu pe unde vrei sa haladui? Unde aveai de gand sa evadezi azi?

Mada ...imi pare rau de sora ta.

Am vazut doua fete frumoase si fericite: Andre si Chiara. Vai Andre ce ochi frumosi are Chiara si ce a crescut! E tare dulcica. Iar tie iti sta bine tunsa! Dar mai vrem poze cu voi, soare si mare!!!

de printesa mica Isabela Maria - 15 septembrie 2009
Isabela

Mergi la inceput