Gravidute&Mamici de IASI (112)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

cine doreste a doua cafea .... poftiti va rog

kriss, multumesc... mai dar ce fata mare ai, sa ii faci codite te rog
Aly...nici nu vreau sa intreb de care crema e si cum arata David... iar la Matei... si darius face la fel,

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celia spune:

Kriss, ce domnisoara e Alesia-dulceata ... e alt copil...ne-ai obisnuit cu ea cu parul scurt ...Asteptam foto cu moatele.
Michelle, multumim de foto! Am vazut copilasi superbi si parinti fericiti.
Ella, felicitari pentru nasit. Sa va traiasca finutul si sa va bucurati de el.
Lacra , imi pare rau ca ati avut momentele respective... Am trait si noi ceva asemanator in Rarau...
Emma, sanatate multa si asteptam vesti bune .
Vanessa, sarcina usoara in continuare si bebe sanatos, esti la jumatate...
Alina, ce-mi place descrierea despre momentele baieteilor... sa fie sanatosi si sa va bucurati de ei.
Inesa, cum mai sunteti? Cum stai cu prezentarea lucrarii?
Dastefa, poate reusesti sa o determini pe Daria sa pape si asa, daca a mers o data metoda. Imi pare rau de problema cu sanii , sper sa nu cedezi , sa treci la sticlute...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inutsa spune:


noi suntem bine, am profitat de vreme si am fost plimbareti. Bia imi lumineaza in continuare fiece zi si ma face cea mai fericita, restul e pe locul 2

lacra prin ce ati trecut. bine ca ati gasit-o repede

aly frumoase momente au fratii

kriss ce a crescut Alessia!!! ai o dra in toata regula!

celia Adeea ta o sa franga multe inimi cand va creste, e adorabila! despre voi ce ne mai spui?
cu lucrarea ... am terminat-o, trebuie sa pregatesc prezentarea.

dastefa imi pare rau sa aud de durerile tale. speram durerile sa plece spre alte zari mai albastre

alina cum te mai simti?

moldo sa stapaniti sanatosi canapeaua!

avem si poze cu Bia si verisoara mica la semnatura

Inesa, fericita de Bianca-Maria (14 iulie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte, ca e asa de urat afara....

Ieri a fost bine, dimineata a fost la plimbare cu tati cat eu am fost la job iar dupa ce m-am intors, a mers cu mine si ne-am plimbat vreo doua ore, ca era frumos....
Azi stam in casa ca ploua....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Ani, multa sanatate.

Alina, aveam eu impresia ca voi erati, dar nu eram sigura. Deci tu stii cum e.... Atunci mi s-a parut imposibil sa mi se intample, dar se pare ca nimic nu-i imposibil...
Ma bucur ca deja au inceput sa se inteleaga... Sa vezi cand se vor alia si vor face pozne impreuna.... Cerd ca-s tare dulci....

Kriss, un pentru domnisoara care vrea la dans... cu moate...

dastefa, se pare ca varsatul are legatura cu spaima pe care a tras-o, cel putin asa zice pediatra... ca s-a speriat, de spaima a visat urat si de acolo pana la varsat nu a mai fost mult... A fost pe fond nervos... Bine ca a trecut.
A dat rezultate pedeapsa... si eu o aplicam, acum nu mai e cazul, ca la noi si-a facut efectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Alina, dar cu ce crema s-a "uns" David? Stefy in vara s-a uns cu tot tubul de crema cu cortizon ..... Am zis ca mor pe loc.... Nu stiam cum sa dau mai repde jos crema de pe ea....

Celia, Inutsa, multumim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella10 spune:

Neata!!!
Kriss ce mare si frumoasa e printesa ta

Lacramioara imi pare rau prin ce a-ti trecut,cind am citit m-am pus in locul tau...nu stiu cum as reactiona....bine ca a trecut

Celia multumim frumos

Kriss multumesc frumos de aprecieriO sa mai incercam si noi

Bia e putin cu tuse...saptamina trecuta a stat mai mult pe acasa ,a venit mama la noi sa stea cu ea,insa de sapt viitoare va sta mai mult la ai mei...asta e. Ieri am iesit si noi un pic pe Stefan cel Mare la plimbare
Va doresc o saptamina frumoasa!!!

Ella mamica fericita de BIANCA ANTONIA(02.02.2008)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!

Sa va zic si continuarea la pozna! S-a uns bine de tot! Apoi m-am enervat si i-am zis ca asa il las pana vine taicasau (vreo 3 ore)! A STAT JUMA' DE ORA SI APOI IMI ARATA SA-L curat in cap! Ma calmez si-l bag la spalat! El imi zice: "scuje! Scuje mama!" Ma mai si pupa! Pana la urma l-am iertat!

Pe la 3 am iesit la Soarele mull dorit! Am mers la Mitropolie, pe Stefan! Au fost foarte fericiti! Pe seara am vizitat-o pe Alina si pe frumuselul de Darius! E un copil adorabil! Mi-a placut ca e "infipt"! David tragea de jucariile lui, dar a fost ferm! S-au simtit bine cu totii! Apoi in alta vizita si franti acasa!

Inesa ce a crescut ochioasa! Ce dragalasa e nepotica! Succes la exemenul final! Dupa aia nu mai ai scapare! Trebuie sa ne intalnim!

Lacra era crema de picioare, foarte buna de altfel!



Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si MATEI (15.05.2009)

POZE

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:


Mamicutze dragutze cu minuni in burticutze,

trec pe la voi sa va urez sarcina usoara si o primavara minunata!!

si desigur, copilashi sanatosi!

Alinuk
www.youtube.com/watch?v=k0TSNlh-ZpE" target="_blank">cantecul de leagan al copilariei /
Andu mik si Teo voinik


www.flickr.com/photos/23251288@N07/sets/72157623231879897/" target="_blank">MARTISOARE pentru cauze umanitare

www.asociatiamame.com/ro/implica-te/persoana-fizica.htm" target="_blank">invitatie F230
............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Va ofer o fierbinte si aromata si va doresc o saptamana usoara....

Noi ieri ne-am jucat impreuna, aseara am iesit 10 minute afara, ca era asa de urat si batea vantul.... dar daca trebuia neaparat.... Incerc sa castig timp.....

Ella, n-am crezut ca ni se poate intampla noua, cand povestea Alina, dar acum.... am vazut pe pielea mea... si a ei ... cum e....

Alina, Stefy se da pe fata cu crema mea d epicioare cand o prinde si apoi vine si imi arata.... Si i-am explicat de nenumarate ori ca nu e bine.... dar nu am cu cine... mai astept sa mai creasca....

Mergi la inceput