Dovleceii sarbatoresc,6luni implinesc(sept-oct) 83

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

Seara buna.

Am avut o zi destul de chinuitoare..dar nu m-a lasat inima sa nu intru sa spun si eu macar cateva cuvinte pentru monic
Nu stiu daca exista cuvinte de consolare pe care nu le-au spus fetele pentru tine. Si eu zic sa stai linistita ca nu e niciun sindrom nik si ca asta (pediatra sau ce este ea) trebuia sa-si tina gura si sa nu arunce cu astfel de cuvinte. Vrei sa o injuram impreuna??? Am un vocabular...mai ceva ca Vanghelie. Nu, nu-s eu nesimtita de felul meu dar cand e vorba de copii ma fac foc si para si lovesc si-n stanga si-n dreapta fara sa ma uit. In rest sunt pasnica.
Sa faci analizele pentru linistea ta psihica si sa pupi din partea noastra pe Dragos cel perfect!

Nela "Ridi, Ridi" este fantastica! M-am indragostit de ea .

Mai voiam sa mai spun cateceva...dar m-am pierdut in hatis, va rog sa ma iertati!


Liliana, Andra-Maria (29.09.2003) & Radu-Mihai (21.10.2009)

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

D'ale Andrei

Vremuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu0308 spune:

Si inca o veste buna, Alex a adormit pt prima data in pat, langa mama si NU IN BRATE LEGANAT.

Doamne ajuta sa ne tina!

Raluca mamica lui Alexandru 10.09.09

[/URL]" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

bai monicutz deci nu pot sa cred , bai dar chiar nu pot sa cred si de cand am prit mesajul pe mess nu imi pot lua gandul.
Sunt atatea de spus , dar ce rost are dupa ce te-a lovit aia in moalele capului orice as spune eu e ... oricum eu abia astept rezultatul analizelor.
Te fata draga si tine-te tare ca pana o sa ai un rezultat o sa dureze ceva si Dragoselu are nevoie de tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns biaz29 spune:

Voi v-ati mutat in alta camera si m-ati lasat pe mine vorbind singura pe canapea. Pai se poate!!!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Luhtien cum au iesit chiftelele?
Mai mami dar ce frumos scrii tu acolo pe blog despre voi
Hepilica ce frumos din partea ta sa te oferi sa faci papica pentru baieteii Techilei.
Aida pentru tine si pentru Manolac am o stima aparte de cand am intrat prima data pe DC
Tulibu ai dreptate in ce priveste nasterea fiecareia dintre noi.Fiecare si-a amintit numai lucrurile frumoase,de cele rele am cam facut abstractie,nu au mai contat,cel mai important fiind ca am venit acasa sanatoase cu puii nostri.
Bancul cu ouale a fost
Mai scriu pe parcurs,in timp ce citesc,am intrat la recuperat.


Lali Lacra de
Paul-Iulian
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/Paul#
http://picasaweb.google.com/Lali.mete/PaulSiMamiSinguriAcasa#

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146916 Nasterea lui Paul_Iulian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Alex multumim de capitol . Tu esti baza in ultima vreme . Pozitia din poza a printesei mi se pare normala, din moment ce o vad toata ziua la al meu . Deci abia astept sa vii sa ne spui ca esti nebuna . Mi-a placut tare tare mult cum ti-a raspuns Bia! Si m-ai mai distrat dimineata parca, ai zis ca ne faci intai capitol si abia apoi iti tai venele pentru vremea de afara . Felicitari pentru slabit si succes in continuare

Luci ce mi-a placut cum ai descris tu sedinta foto si mai ales faptul ca iti doresti sa nu fi iesit chiar toate pozele , ca e clar ca toate mamicile le-ar cumpara . Abia astept sa le vad!!! Multumesc mult mult Davidelului pentru pupicul din baita . E un scump cum sta acolo in suport, si cat e el de serios la poza si sta cumintel . Si mi-a placut cum ai zis de doctori, si cum ai sfatuit-o pe Iulika sa reactiveze centura de halterofil

Ralu mi-am notat numele tau si cuvantul "diversificare", dar nu mai stiu ce am vrut sa zic .

Stati ca mai am notite din 15 februarie, pe care n-am apucat sa le scriu ce ne-am pus pe chef, dar sunt sigura ca nu pricep nimic din cuvintele de cod

Aida closca, multumesc de urarea cu ziua de nastere. Chiar ai intrat si in 16 si ai facut cinste, m-ai scutit de o cheltuiala cu fetele

Criss cum mai sunteti cu febra? Vad ca de dureri ti-au tot spus fetele. Eu as zice ca e de la dinti

Meli mama eroina, deci dupa ce ai terminat cu sesiunea nu mai stii ce sa faci cu timpul ramas liber . Felicitari ca mergi la sala!!!

Kinga heheee, daca era sa il diversific pe motiv ca sta la masa o ora, trebuia sa incep de la doua saptamani , la noi de atunci asa chinuite sunt mesele...

Techila scumpa, asa de distractiva esti cand ai probleme . Cum mai sunteti cu curentul?

Cristina ma bucur ca au venit aia cu netul!

Kiki multumesc mult mult mult!!!

Moni_iulia felicitari pentru rezultatele de la control!

Mada asa, asa, profita cand poti de tatic!

Vik Alex e intr-adevar putin mai cumintel. Dar mai e o chestie. Adoarme puiul, sau il dau mamei mele. Pun in balanta: merg la baie, imi fac un ceai, fac ordine sau intru pe forum la fete? Raspunsul il stii si apoi ma plang la toata lumea: "copilul asta nu ma lasa nici sa-mi fac un ceai". Glumesc acuma, dar prioritatile intr-adevar mi le-am schimbat si nu tot timpul in favoarea mea, ca dependenta asta ma face de multe ori sa rabd de sete ca nu ma pot desprinde

Andraiulia felicitari pentru grasunica! Weekend placut la munte!


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana15 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Voi v-ati mutat in alta camera si m-ati lasat pe mine vorbind singura pe canapea. Pai se poate!!!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



ce draguta ai fost!

mie mi s-a trezit mandra si ne-am intretinut putin..de 2 zile incoace ii place tare mult jocul "cucu bau"..punem prosopelul pe fata ei si apoi o cautam..si ea rade de numa' cand ii trag prosopelul

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Voi v-ati mutat in alta camera si m-ati lasat pe mine vorbind singura pe canapea. Pai se poate!!!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



erai cum zicea Luci, ca pasagerii din trenuri , imi aduce aminte Luci de niste chestii uitate de tot


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluk16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Voi v-ati mutat in alta camera si m-ati lasat pe mine vorbind singura pe canapea. Pai se poate!!!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



ce draguta ai fost!

mie mi s-a trezit mandra si ne-am intretinut putin..de 2 zile incoace ii place tare mult jocul "cucu bau"..punem prosopelul pe fata ei si apoi o cautam..si ea rade de numa' cand ii trag prosopelul

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



ce imagine minunata


Mami fericita de minune Alex (16 octombrie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dana15

Citat:
citat din mesajul lui biaz29

Voi v-ati mutat in alta camera si m-ati lasat pe mine vorbind singura pe canapea. Pai se poate!!!

_
Bia, mamica lui Busici (24 mai 2005) si a lui Mosorel (22 sept 2009)



ce draguta ai fost!

mie mi s-a trezit mandra si ne-am intretinut putin..de 2 zile incoace ii place tare mult jocul "cucu bau"..punem prosopelul pe fata ei si apoi o cautam..si ea rade de numa' cand ii trag prosopelul

Mamica de minune scumpa Ana Elisa -16.octombrie.2009

Nasterea unei prichindute




Thank God I'm a woman!

www.flickr.com/photos/38426629@N04" target="_blank">Noi



Al meu iubeste aces joc 'cucu bau'..scoate niste sunete.Si mai nou så stii ca noaptea, adoame cu acea minipåturica cu care ne jucam, la nas..Si noaptea si-o trage pe fata in somn..EU i-o dau la o parte el o are iar pe fata dimineata..e subtire si nu e pericol de sufocare.

www.webshots.com/user/IulikaB" target="_blank">POZE

Iuliana, Cea mai Fericitå de Bruce Nicholas (14.08.2009)

Bruce, minunea noastrå

Mergi la inceput