Prematurii-Esentele tari se tin in sticlute mici20

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorina, am masurat aparatul. Are latime - 10 cm, inaltime - 14 cm, adancime - 12 cm. Deci nu e asa de mare. Ceva zgomot face dar asta depinde pe cat de tare il dai. Are sapte nivele de reglare a puterii emisiei aerului sarat. Noi reusim sa dormim cu el in camera dar asta depinde de cat de sensibili sunteti la zgomot. Daca mai ai intrebari iti raspund cu drag.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Multumesc mult JO. Da e micut. Am citit cam tot ce scrie despre el si sunt incantata, acum ramane sa vad daca il gasesc prin farmacii sau il comand pe net. Am citit ca se poate folosi si la o putere mai mica pt a nu face zgomot prea tare, eu sunt cea sensibiloasa la zgomote, dar dac e bun am sa ma obisnuiesc

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorina, se gasesc in farmacii si in magazinele cu profil naturist. Daca nu gasesti pot si eu incerca sa caut aici si sa ti-l trimit pe posta.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Jo multumesc mult de tot. Am facut comanda azi la farmacia Dona si mi-l aduce maine dupa-amiaza.
Maine ii fac proba, sper as ma multumeasca si lui razvan sa-i fie mai bn.
Acum iar tuseste si are si conjunctivita. Facem aerosoli cu ACC+ser si pt ochisori nettacin (antibiotic) , se trezeste cu ochisorii lipiti
Crede-ma ca nu stiu ce sa mai fac sa nu-l mai vad bolnavior, a devenit asa sensibil...



Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Sorina, probabil sistemul imunitar nu e foarte puternic, si apoi mai e si vremea asta ciudata (macar la noi), ba o data frig ba o data cald cand se poate racii foarte usor. Nettacin pentru ochisori a luat si Karla si era mai mica decat Razvan. Cam in trei zile am scapat de secretia de la ochisori.
Noua pediatru, dupa un an ne-a prescris un sirop pentru intarirea imunitatii. Se numeste Septilin si e natural.
Insanatosire grabnica!


Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Jo deja e mai bn, nu mai lacrimeaza ochisorii si nici nu prea mai tuseste, dar mi-a spus sa continui pana vineri cu tratamentul si mai vb.
Am intrebat si eu de ceva pt imunitate si tot Septilin mi-a recomandat, am sa incerc dupa ce-i trece raceala asta.
La voi a dat rezultate Septilinul?
Sanatate la toata lunea, ca-i mai buan decat toate

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

sa cresti mare, sanatoasa si frumoasa corcodusa noastra draga!

Sorina cum e cu aparatul?
Da eu am fost multumita de Septilin, doar ca are un gust mai ciudat dar Karla l-a luat.



Johanna mami de strengarita Karla Luiza (14.09.2008)
pozele noastre
Povestea piticului nostru drag Karla-Luiza
universul meu de copil - poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonik82 spune:

Buna fetelor!
Imi pare rau sa aud de bebei bolanviori .Si Vladut este racit ,de la Craciun a racit cam din 2 in 2 saptamani asa ca am inceput sa luam Singulair ,sa speram ca va fi mai bine,cica ar avea un teren alergic de la mine si poate dezvolta un astm in timp.
Si eu ii fac aerosoli cu ACC si dexametazona vad ca nu mai tuseste dar este plin de muci.
Pt imunitate eu am auzit de Lantigen ca ar fi bun dar am uiat sa o intreb pe dr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SoriLea spune:

Jo am luat aparatul, foarte micut si nu mi s-a parut a face un zgomot prea mare. am putut as dorm cu el. Acum sa-i vedem si efectele, ca dupa o zi pe alta nu imi pot da cu parerea.

Ramonika82 sa stii ca noi am luat in ianuarie lantingenB si nu pot spune ac ne-a ajutat, dovada ca a racit de atunci si destul de des. Nici eu nu stiu ce sa-i dau, dar ma mai interesez.

LA MULTI ANI corcodusa draga, sa cresti mare sanatoasa si sa ai parte numai de lucruri bune si frumoase in aceasta lume.

Lucrul important este acesta...sa fii capabil in orice moment sa sacrifici tot ce ai, pentru ce ai putea sa devii. Charles Dubois


SoriLea - Mamica fericita a ingerasului RAZVAN - IONUT

http://lb1f.lilypie.com/O8Ccp3.png"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pepina70 spune:

Fetele,corcodusa mamiŽ, va multzumeste ca nu a ti uiato,cu toate ca n am mai intrat demult pe aici
si la voi la fel,sa va fie puitzii sanatosi si sa va bucuratzi de ei.Carla la un an are 7kg iar motoric este f bine,am fost cu ea la neuro si a fost f incantata de ea,mamnca bine,inca se mai trezeste noaptea ptr lapte dar asta nu e o problema ii dau cu placere..deja sta numa ridicata pe tot ce apuca,doct mi a zis sa nu o incurajez acum sa mearga ca este inca prea devreme dar ea parca numa are rabdare.O sa puna mama si foto dar acum sunt in aparat si treb sa transfer in pc.
Ma uit la ea,,, si nu mi mai incap in piele de bucurie,draga luŽ mama,rade toata ziua,ii cant ne jucam,gimnastica numai face,per ansamblu este bine,sa vedem cum evoluam

v am vazut puiutzii


Pepina,,mama de Carla,,corcodusa mamiŽ draga

Mergi la inceput